Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Meclis Dün 5 Gündemde Toplandı

Haziran ayı belediye Meclis Toplantısı dün saat 15.00’da gerçekleştirildi. 5 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis oturumunda bütçe içi işletme kurulması ve Mezbahana tesisi yapılması için Büyükşehir’e arsa satışı yapılması hususu ön planda yer aldı. Meclis başkan vekili Şah İsmail Atak başkanlığında gerçekleştirilen Haziran ayı belediye meclis toplantısının birinci gündem maddesinde Hirfanlı baraj gölü turizm merkezinin Ankara […]

07 Haziran 2017 - 14:46 'de eklendi ve 556 kez görüntülendi.
Meclis Dün 5 Gündemde Toplandı

Haziran ayı belediye Meclis Toplantısı dün saat 15.00’da gerçekleştirildi. 5 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis oturumunda bütçe içi işletme kurulması ve Mezbahana tesisi yapılması için Büyükşehir’e arsa satışı yapılması hususu ön planda yer aldı.
Meclis başkan vekili Şah İsmail Atak başkanlığında gerçekleştirilen Haziran ayı belediye meclis toplantısının birinci gündem maddesinde Hirfanlı baraj gölü turizm merkezinin Ankara kesimine ait imar komisyon raporu görüşüldü. Raporun olumlu yönde olması ile birlikte gündem oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin ikinci maddesinde ise Büyükkışla Mahallesi sınırları içerisinde kurulması planlanan güneş enerji üretim tesisi talebinin imar komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin üçüncü maddesinde ise Fadıllı mahallesi sınırları içerisine kurulması planlanan güneş enerjisinde elektrik üretim tesisi alanı için plan yapılma talebinin imar komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin dördüncü maddesinde ise Kültür merkezi, düğün salonu, müze bahçesi gibi belediyeye ait olan yerlerde bütçe içi işletme kurulabilmesi için İçişleri ve Maliye bakanlığından gerekli görüşleri alınarak yapılması oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin beşinci maddesinde ise Boğaziçi Mahallesi yeni Sanayi sitesi tır parkının bulunduğu alanın arka kısmındaki belediyeye ait yaklaşık beş bin metrekare alanın Ankara Büyükşehir Belediyesine Mezbahane binası ve tesisi yapımı için satış yapılması, satış için encümene yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündem maddelerinin görüşülmesi sonrasında, meclis sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER