Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

YETİMLER, GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ İÇİN İFTAR

Belediye Başkanı Ferda Polat Yetimler Haftası nedeniyle ilçemizde yaşayan yetimler, gaziler ve Şehit ailelerine geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Şereflikoçhisar Kent Müzesi bahçesinde iftar verdi. Belediyeye ait olan ve geçtiğimiz yıllarda restore edilerek kullanıma açılan kent müzemizin bahçesinde Yetimler Haftası nedeniyle ilçemizde yaşayan yetimler, gaziler ve Şehit ailelerine iftar daveti verdi. Belediye Başkanı Ferda Polat tarafından […]

14 Haziran 2017 - 11:56 'de eklendi ve 837 kez görüntülendi.
YETİMLER, GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ İÇİN İFTAR

Belediye Başkanı Ferda Polat Yetimler Haftası nedeniyle ilçemizde yaşayan yetimler, gaziler ve Şehit ailelerine geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Şereflikoçhisar Kent Müzesi bahçesinde iftar verdi.
Belediyeye ait olan ve geçtiğimiz yıllarda restore edilerek kullanıma açılan kent müzemizin bahçesinde Yetimler Haftası nedeniyle ilçemizde yaşayan yetimler, gaziler ve Şehit ailelerine iftar daveti verdi.
Belediye Başkanı Ferda Polat tarafından verilen davete, AK Parti Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Sait Başaran, Kaymakamı Sedat Yıldırım, Tatbikat Merkez Komutanı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Belediye Meclis Üyeleri, Şehit Yakınlar, Gaziler, Yetimler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gecede katılımcılara hitaben konuşma yapan Belediye Başkanı Ferda Polat tüm misafirleri selamlayarak “İdrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayının 15. Günü ülkemizde Öksüz ve Yetimler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu güne kadar yapmış olduğumuz iftar programları en anlamlı gün olduğuna inanıyorum. Çünkü sadece vatanı milleti uğruna canını feda eden Mehmetçiklerimizin anne ve babaları, yine vatan millet bayrak uğruna göğüslerini siper eden gazilerimiz, yine bir yaşam boyu annesiz ve babasız geçiren yavrularımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Özellikle bu ayın 15’inde Öksüzler günü olarak kutlanmasını çok değerli Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile 3 yıldır bu programı icra ediyoruz. Özellikle yetimlerimize ne kadar hassas davranmamız gerektiğimizi dinimizde bize emretmiştir. Yerel yönetimler olarak bizlere görev verildi, bizde bu görev süresi boyunca yetim, fakir ve fukaranın hakkını gözeteceğiz ve hiç kimseye hakkınızı yedirmeyeceğiz. Yapış olduğumuz yardım ve destekler devam edecek. Sorun ve sıkıntılarınız olduğunda kapımız sonuna kadar açık. Uzaktan yakından bu programa teşrif eden kardeşlerime bütün misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER