Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu Katılımcıları İlçemize Geldi

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlenen “15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu”nda katılımcılar, ilçemize de geldiler .Konya’dan yola çıkan bisikletli grubu, Hükümet Konağı önünde Kaymakam Sedat Yıldırım ve protokol tarafından çiçekle karşılarlarken burada da kısa bir program yapıldı. Program sırasında; Kaymakamlık tarafından misafirlere şapka dağıtıldı. Ayrıca, programın sonunda Kaymakamlık tarafından yaptırılan 120 m boyunda Türk Bayrağı ile şehitliğe […]

13 Temmuz 2017 - 10:48 'de eklendi ve 603 kez görüntülendi.
15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu Katılımcıları İlçemize Geldi

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlenen “15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu”nda katılımcılar, ilçemize de geldiler .Konya’dan yola çıkan bisikletli grubu, Hükümet Konağı önünde Kaymakam Sedat Yıldırım ve protokol tarafından çiçekle karşılarlarken burada da kısa bir program yapıldı. Program sırasında; Kaymakamlık tarafından misafirlere şapka dağıtıldı. Ayrıca, programın sonunda Kaymakamlık tarafından yaptırılan 120 m boyunda Türk Bayrağı ile şehitliğe kadar yüründü. Konya grubuna Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğünden de 13 ekip gelerek destek verirken TRT Haber’de ilçemizden canlı yayın yaptı. Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlenen “15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turuna” katılanların güzergahları ise şöyle; “Konya Kültür Park, Seydişehir, Ereğli, Aksaray, Şereflikoçhisar, Gölbaşı, Ankara, Kızılcahamam, Bolu, Sakarya, Gebze, İstanbul, Marmara Ereğli,Tekirdağ Şarköy, Çanakkale ve dönüş” Konya grubu, gittikleri yerlerdeki 15 Temmuz şehitlerinin ailelerinden duygu ve düşüncelerini belirten birer mektup ve şehitlerin mezarlarından toprak aldıklarını, aldıkları hem mektubu hem de toprağı Cumhurbaşkanına vereceklerini ve Çanakkale’ye götüreceklerini, Çanakkale’de şehit olmuş dedelerimizle bütünleştireceklerini ifade ettiler. Programda konuşan Belediye Başkanı Ferda Polat; “15 Temmuz 2016 sonrasında tazelenen milli birlik ve beraberlik ruhunu canlı tutmak için Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz şehitleri anısında bisiklet turu projesi programı kapsamında yola çıkan gönüllü gurup, ilçemize hoş geldiniz. Böyle anlamlı ve çok özel günü bizlere unutturmadığınız için ve hep beraber aynı duyguları yaşadığımız için sizlere şahsım ve Şereflikoçhisar halkı adına çok teşekkür ederim.
“Vatansever arkadaşlarımızı aramızda görmekten ve onları ilçemizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. 15 Temmuz Türk tarihine vurulmuş kara bir damgadır. Ancak Türk Milleti bu kara geceyi Çanakkale ruhuyla destansı bir zafere dönüştürdü. O gece yapılan kalkışmanın bertaraf edilmesinde en önemli faktör önce Cenab-ı Allah’ın yardımı sonra halkımızın gözlerini kırpmadan mermilerin, tankların önünde durması ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hain darbe girişimine karşı duruşun öncülüğünü yapmasıdır. Fetö mensubu hainlerin iç yüzleri her geçen gün halkımız tarafından anlaşılmaktadır. Bu Millet kendi kardeşlerine acımasızca mermi sıkanları asla unutmayacaktır.
Türk Milleti iradesine, özgürlüğüne ve bağımsızlığına engel olunamayacağını O kara gecede tüm Dünyaya göstermiştir. Bu millet 15 Temmuz Ruhunu sonsuza kadar yaşatacaktır.
Diyor tüm şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyor gazilerimize şifalar diliyorum.Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı tura katılan Konya Halk Sağlığı Müdürlüğüne teşekkür ediyorum Hedeflerine sağlıklı bir şekilde kazasız, belasız ulaşmalarını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.  İlçe Kaymakamı Kaymakam Yıldırım, grubu ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Sevgi ve hoşgörü insanı Mevlana‘nın şehri Konya‘dan yola çıkan misafirleri sevgiyle karşıladıklarını belirten Yıldırım, şöyle devam etti:  “Türk tarihinde destansı zaferin kazanıldığı Çanakkale‘de sona erecek, yaklaşık 19 gün sürecek, 11 ilin kat edileceği etkinlikte 16 şehit kabrinden toprak alarak Çanakkale‘ye ulaşacak ekibi karşılamaktan mutluyuz. Arkadaşlarımıza bu anlamlı yolculuklarında kolaylıklar diliyorum. Bu vesileyle 15 Temmuz’daki kalkışma hareketini bir kez daha kınıyor, lanetliyorum. Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere, ülkemizin muhafazasında ve müdafaasında şehit olan askerimize, polisimize ve diğer şehitlerimize rahmet diliyorum.”
Darbe girişimi sırasında Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan polis memuru Murat Alkan’ın babası Sıddık Alkan da “Vatan sağ olsun. Vatan için her şeye hazırız. Başka vatan var mı gidecek?” dedi. Konuşmaların ardından Kaymakam Sedat Yıldırım, Garnizon Komutan Vekili, Belediye Başkanı olmak üzere protokol tarafından bisiklet turuna katılanlara madalya verdi.  Bisiklet turuna katılanlar da, ilçemiz protokolüne, 15 Temmuz şehitlerimizin isimlerinin yazdığı tişört hediye etti. Daha sonra, mezarlıktaki şehitleğe kadar yürüyüş yapıldı. Hükümet konağından şehitliğe kadar gerçekleşen yürüyüşte 120 m. Türk bayrağı açıldı. Şehit polis Alkan’ın kabri başında dua eden grup, Çanakkale‘ye götürmek üzere şehidin kabrinden toprak aldı. Belediye tarafından Güneştepe Sosyal Tesislerinde katılımcılara yemek ikram edildi. Aynı gün Yıldırım Hotel’de konaklayan misafirler, Cuma günü Gölbaşına gitmek için yol aldılar.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER