Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

15 Temmuzu Unutma!

15 Temmuz’u hafife alanlara ithaf olunur! Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu iddialı bir ifade değil; az bile.  Tarih yazanlar, tarihi olaylara tanıklık edenler yaptıkları, yaşadıkları anın büyüklüğünü çoğunlukla fark edemezler. Her geçen gün 15 Temmuz Milli direnişinin ne denli önemli olduğunu anlıyoruz. Nasıl Fransız ihtilali batı medeniyeti için bir dönüm noktası olmuşsa 15 Temmuz […]

13 Temmuz 2017 - 10:58 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.
15 Temmuzu Unutma!

15 Temmuz’u hafife alanlara ithaf olunur!

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu iddialı bir ifade değil; az bile.  Tarih yazanlar, tarihi olaylara tanıklık edenler yaptıkları, yaşadıkları anın büyüklüğünü çoğunlukla fark edemezler. Her geçen gün 15 Temmuz Milli direnişinin ne denli önemli olduğunu anlıyoruz. Nasıl Fransız ihtilali batı medeniyeti için bir dönüm noktası olmuşsa 15 Temmuz kalkışmasına karşı şanlı direnişimiz mazlum milletler için bir dönüm noktasıdır. Fransız ihtilalini yapanlar karşısına çıkan ne varsa yakıp yıkmış, katletmiştir. Bu Aziz Milletin 15 Temmuz kahramanlığının başka bir yönü işte buradadır. Kendisine silah doğrultan alçakları bile adalete teslim etmiş, linç ruhu asla olmamıştır. Bunca büyük direniş sonrasında hiçbir iş yeri zarar görmemiştir. ( Özgürlük, barış ve adalet için, üç beş ağaç için gezi parkında toplanan İstanbul’a Ankara’ya ve Türkiye’ye neler yaşattılar, kırmadıkları, yağmalamadıkları tahrif etmedikleri yer kalmamıştı) 15 Temmuz sonrası Millet iradesine sahip çıkmış, meclis ve hükümetinin arkasında olmuştur. Mazlum Milletlerin ümidi olmak, hatta yeni bir çağın kapısını aralamak siz Aziz Milletime nasip olmuştur. Siz sadece tarihe şahitlik etmiyorsunuz; aynı zamanda tarih te yazıyorsunuz. Dünyanın hangi bir tarafına gitseniz, Türkiye deyince gözlerinin içi gülen, heyecanla size bakan bir süreç yaşanmıştır. Ülkemize gelen devlet başkanları tüm protokol kurallarını hiçe sayıp Cumhurbaşkanımızla öz çekim yapıyorsa, kucaklaşırken bağrına basıyorsa bu büyük çağın kahramanı sizleri kucaklıyor, sizleri onurlandırıyor. Dünya beşten büyük diyen Cumhurbaşkanımız şimdi de dik duruşu ile Türkiye üzerinde oparasyon yapmak şöyle dursun komşularımız üzerinden yapılacak oyunlara dur demeyi, onurlu dış politikayı, büyük devlet duruşunu yaşatıyorsa bu gücü siz Aziz Milletimiz ve 15 Temmuz Ruhundan alıyor. Bu Aziz Millet kendi gücüne inanırsa işte Ekonomi üzerinde oynanan tüm oyunlara rağmen dikdik ayakta olduğumuzu, ekonomide büyümeye devam ettiğimizi görüyoruz. Demokrasi, insan hakları, Adalet ve hukuk diyenler, Avrupa’daki devlet, Avrupa insanı terör karşısında almış olduğu tedbirler, olağanüstü hal kanunları onlara hak, uygulayabilirler; 15 Temmuzu yaşatan Hain Fetö terör örgütü, pkk terör örgütüne karşı KHK çıkarmak, olaganüstü hal uygulamak bizim hakkımız değil mi? Bu milleti küçük görenler bu milleti tanımayanlardır.

Aziz Milletim önünde saygı ile eğiliyorum; tarih de eğilecek…

ve  Fetö denilen hain yapı kılcal damarlarımıza kadar girmişken, mahkeme süreci tamamlanmamışken, kandaki bağımlılık ve itaat devam ederken, bu parelel yapı henüz net olarak çözümlenmemişken işi yarım bırakırsan, intikamları ağır, bu millete faturası büyük olur…   Bir an gözünüzü kapatın ve 15 Temmuz hanin darbe girişimi başarılı olduğunu düşünün. Pensilvanya’da onun bunun kucağında oturan hainin Türkiyesi! Türkiye ve Türk Milleti düşmanı kim varsa bayram yaptıkları bir ülke. Tüm devlet kurumlarına işleyen ve teslim alan hain yapı acaba hak hukuk tanıyacak mıydı? Ruhunu ve makamını bir yerlere satmış hakim ve savcılar hukuku katlederken maalesef bunu Adalet! Adına yapacaklardı.  Adalet katledilecekti. (  Adalet yürüyüşü yapanlara acıyorum.  Adaleti Fetö’nün nasıl katlettiğini en iyi onlar bilirler ) Kumpas ve telefon dinlemelerle partileri dizayn edenler partileri ele geçirecekti. Girilmedik, elde edilmedik bir kurum, bir parti kalmayacaklardı. Önünde kimse durmayacak, duramayacaktı. Pkk ile kirli pazarlığının faturası hangi vatan parçasına ve kaç binlerce vatan evladına mal olacaktı? İsrailİn hayalindeki ve bayrağındaki arz ı mevut için son adım da atılmış olacaktı. Ey benim saf ve samimi kardeşlerim, terörle mücadeleden dönen Özel Harekat polislerini bombalar atarak katleden hainler, Emniyet müdürlüğünü yerle bir eden alçaklar, Boğaziçi köprüsünde, Genelkurmay başkanlığı önünde katliam yapan gözü dönmüş, insanlık dışı yaratıklar acaba sana acır mıydı? Biat etmeyen, teslim olmayan, itaat etmeyenlere acır mıydı? Aziz Milletimin ferasetine güveniyorum. 15 Temmuz ruhuna sahip çıkacaktır.

Bu akşamdan itibaren Tuzgölü Meydandayız. 15 Temmuz gecesine kadar nöbete devam. Dostlar, 15 Temmuzu unutma ve unutturma!

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER