Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Halk Demokrasi Meydanına Sahip Çıktı Tuzgölü Meydanı “15 Temmuz Tuzgölü Meydanı Olsun”

İlçemiz belediyesi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıldönümünde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kaymakamlık tarafından da etkinliğe yapılan katkı ve katılımla birlikte 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıldönümünde tüm şehitlerimiz bir kez daha dualarla ve hatimlerle yüreklere kazındı. 5 gün boyunca meydanda tutulan Demokrasi nöbetinde vatandaşlarımız tuzgölü meydanının “15 Temmuz Tuzgölü Meydanı” olarak değiştirilmesini talep etti. […]

19 Temmuz 2017 - 13:41 'de eklendi ve 814 kez görüntülendi.
Halk Demokrasi Meydanına Sahip Çıktı Tuzgölü Meydanı “15 Temmuz Tuzgölü Meydanı Olsun”

İlçemiz belediyesi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıldönümünde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kaymakamlık tarafından da etkinliğe yapılan katkı ve katılımla birlikte 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıldönümünde tüm şehitlerimiz bir kez daha dualarla ve hatimlerle yüreklere kazındı. 5 gün boyunca meydanda tutulan Demokrasi nöbetinde vatandaşlarımız tuzgölü meydanının “15 Temmuz Tuzgölü Meydanı” olarak değiştirilmesini talep etti.

12 Temmuz’dan itibaren 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıldönümüne istinaden yapılan etkinlikler, 12 Temmuz demokrasi nöbetleri ile devam etti. Tuzgölü meydanında Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Ferda Polat, Garnizon Komutanı, Savcılar ve Hakimler, AK Parti İlçe Başkanı, STK Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve Şereflikoçhisar halkının yoğun katılımı ile birlikte demokrasi nöbetleri gerçekleştirildi. İndirilen hatimlerin duaları, Kuran-ı Kerim tilavetleri, duaların eşliğinde 15 Temmuz ve Tüm şehitlerimize dualar edilirken, Şehit ailelerine ve tüm gazilerimize sağlık sıhhat temennisinde bulunuldu.

Büyükşehir Belediyesinin Tuzgölü Meydanında bulunan büyük LED ekranından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Başbakan’ın konuşmalarının yanı sıra 15 Temmuz fotoğraf sinevizyonu ve ailelerin konuşmalarının aktarıldığı meydan da duygu dolu anlar yaşandı.

5 gün boyunca belediye tarafından nöbet mahallindeki halka yiyecek, içecek ve tatlı türü ikramlar yapılırken, Belediye tarafından dağıtılan Türk bayraklarını vatandaşlar göklerde dalgalandırdı.

Demokrasi nöbeti esnasında halka hitaben konuşma yapan ilçe Kaymakamı  Sedat Yıldırım;

Gecelere yenilmeyen her kişiye ödül olarak bir sabah, bir gün ve bir güneş vardır. 15 Temmuz karanlık gecesine yenilmeyerek, bizlere güneşi, sabahı ve bugünümüzü hediye eden milletimize selam olsun. Adını Çanakkale’de verdiği devletin resmi kayıtlarına göre yaklaşık 200 şehitlerin adını alan Şereflikoçhisar halkına selam olsun diyerek sürdürdüğü konuşmasında Yıldırım; “Bundan bir yıl önce devletin tüm kanallarına olduğu gibi Türk Ordusunun Peygamber Ocağa dediğimiz, annelerin eline kına yakarak vatana kurban olmak için asker olarak evlatlarını gönderdiği Türk ordusuna sızmış, FETÖ ve Uluslararası dış birlikçileri bu ülkeye bir karanlık yaşatmak istedi. Ancak, milletimizin bağımsızlık sevdası, vatan aşkı her şeyin önündeydi. O karanlık gecede çıktılar sokaklara, tanklara, toplara karşı kendilerini siper ettiler. Bu anlamda Türk ordusunun içindeki vatansever komutanları, yine Emniyet Teşkilatımızdaki vatansever her kademedeki polis müdürlerimizin, polislerimizin çabasıyla, gayretiyle 7’den 70’e bu halkla beraber adeta Çanakkale’den sonra muhteşem bir destan yazdılar. Söylediğim gibi bu kalkışmayı, bu lanet terör harekatını Türk Ordusuna, Türk Polisine, Türk Yargısına, Türk Kurumlarına mal etmek çok doğru değil. O hainleri hep beraber el birliğiyle içimizden temizliyoruz, temizleyeceğiz inşallah. 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’deki tabloya baktığımız zaman ne görüyoruz? 100 yıllık Cumhuriyet tarihinde belki ilk defa dünyayı yöneten ve yönlendiren büyük güçlere karşı bu millet yer ve zamanı geldiğinde kafa tutabileceğini göstermiştir. Tarihte defalarca olduğu gibi tankın, topun, tüfeğin, iman gücünü yenemeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Cebinde bir çakısı bile olmadan tanklara, tüfeklere karşı nasıl direnilir? Onu görmüşüzdür. Yine bu millet, bir vatan nasıl savunulur? Dünyaya canlı olarak göstermiştir. Ve bu millet tüm dünya milletlerine vatan tanımını yaptırmıştır. Buradan bu ve buna benzer hareketler içerisinde hesabı olanlara, Şereflikoçhisar halkı ile beraber bu millet tüp gaz kaçağını bile çakmakla kontrol edebilecek kadar çılgındır. Bu çılgın Türkleri tahrik etmeyin gereken dersi misli mislini alırsınız. Bundan sonra icra edeceğimiz, her yıl 15 Temmuz demokrasi ve birlik haftasında bizlerle beraber olan STK başkanlarına, Yönetim Kurulu Üyelerine, Belediye Başkanı ve ekibine, iktidar ve muhalefet parti başkanları ve yönetimine teşekkür ediyorum katkılarından dolayı. Bundan sonra bu demokrasi meydanlarında Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni olmayacak biz olacağız. Bu vesile ile katılımlarınız ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Hani büyük şair demiş ya; “Allah bir daha bu memlekete İstiklal Marşı yazdırmasın diye, yaradan bir daha bizlere 15 Temmuz yaşatmasın.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Belediye Başkanı Ferda Polat, demokrasi nöbetinde yaptığı konuşmasında;

15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı diyerek sözlerine devam eden Polat; “Hiçbir zaman 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız. Milletimiz; o hain gecede Cumhurbaşkanımızın ve Başkanımızın çağrılarına meydanlarda nöbet tutarak cevap verdi. Darbe girişimine ve vesayete boyun eğmedi. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. 15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Bu darbe girişiminde, milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye, artık yeni bir döneme girmiştir. 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

12 Temmuz’dan itibaren 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıldönümüne istinaden yapılan çeşitli etkinlikler 16 Temmuz Pazar gecesi saat 24.00’da sona erdi

 

 

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER