Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Hep Estek, Hep Köstek! Bir de Destek…

İşi gücü bırakıp estek köstek, yani oyalamak yersiz bahaneler bulmak, işten kaçınmak olan CHP’nin içinden çıkan bir il Başkanının sözleri milletin duygularını okşadı. İşin içinde millet olunca, yani topyekün halkı kucaklamak adına TÜRKİYE’nin her bir vatandaşını ilgilendiren bir adım atınca, halk arasında ortak bir duygu bağı oluşuverdi. Bugün kimse kimseden parti değiştirmesini ikili oynamasını istemiyor. […]

19 Temmuz 2017 - 13:46 'de eklendi ve 659 kez görüntülendi.
Hep Estek, Hep Köstek! Bir de Destek…

İşi gücü bırakıp estek köstek, yani oyalamak yersiz bahaneler bulmak, işten kaçınmak olan CHP’nin içinden çıkan bir il Başkanının sözleri milletin duygularını okşadı.

İşin içinde millet olunca, yani topyekün halkı kucaklamak adına TÜRKİYE’nin her bir vatandaşını ilgilendiren bir adım atınca, halk arasında ortak bir duygu bağı oluşuverdi. Bugün kimse kimseden parti değiştirmesini ikili oynamasını istemiyor. Bugün Bahçeli ve partilileri devlete verdiği destek karşısında AK Partili olmadı, bugün CHP Tunceli İl Başkanı Devlet adına bir konuşma yaptığı için AK Partili olmadı. Eğer olsaydı AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, CHP İl Başkanına “Yüreğine sağlık. Ne olur bu sağduyunu kaybetme. Böyle adamlara ihtiyaç var. Hele CHP’de. Umarım siyasi ömrün uzun olur” ifadelerini kullanıp tebrik mahiyetinde konuşmazdı. Marifet iltifata tabidir.

Hele birde yapılanlar, atılan adımlar, yapılan konuşmalar ayrımsız, gayrım olmadan millet için, halk içinse bir önemi yoktur.

Bu CHP’nin anlamadığı bir şey var; Ne için yürüdüğünü bilmez isen, kim için konuştuğunu anlamaz isen, kim için çalıştığını düşünmez isen kaybedersin, kaybettirirsin.

Bu çatı altında hep birlikte yaşamayı, yaşatmayı öğrenmezsen olmaz. Koluna taktığın, etrafına baktığında etrafında kimlerin kol gezdiğini görmez isen sen bu işi yürütemiyorsun, başkası yürütüyor anlamı çıkar.

Hele birde çıkmış CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “15 Temmuz’u şov yapma aracı olarak kullanmak, 15 Temmuz şehitlerine yapılabilecek en büyük saygısızlıktır.” Demez mi. İşte bu estek köstek anlamına gelir.

Allah’u teala şehitlerin sınıfını ayırmamış ki sen ayırıyorsun. 15 Temmuz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimize bir fatiha okutmak, hatim indirmek, dua etmek senin açından şov ise açık açık konuş bilsinler zihniyetini.

Mesela 2015 Genel seçimlerinde CHP’nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı çıkıp bir TV kanalında “Diyaneti lağvedip derneğe çevireceğim, ezanı susturacağım, İmam hatipleri kapatacağım vs” gibi konuşmalarla kendi zihniyetini apaçık sergilemişti.

O zaman CHP olarak kendinizi ve misyonunuzu kendi bildiğiniz gibi açıklayın. Herhangi bir TV kanalına apaçık, korkusuzca zihniyetinizi, fikrinizi halka açın da halk tam anlamıyla sizin ne şey olduğunuzu bilsin. Ya vizyonunuzu, misyonunuzu açıklarsınız tam anlamıyla, ya da her kez size korkak der, her şey der. Kendiniz dışındakileri ötekileştirmekle Kutuplaştırmayı yapan da sizlersiniz. Artık şu kutuplaştırma işinden, ötekileştirme alışkanlığınızdan vaz geçin, insanlarımızı sınıflandırıp birbirine kırdırtmayın. Yeter artık. TÜRKİYE şaha kalktı. Siz neyin peşindesiniz.

 

 

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER