Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Hububat Alımları Randevulu Olarak Yapılacak

Şereflikoçhisar Toprak Ofisi Mahsulleri Şereflikoçhisar Ajans Amirliğinin “2017 Taahhütname Karşılığı Emanet ve Randevulu Hububat Alımı” hakkında yazılı basın açıklaması gönderdi. TMO Şereflikoçhisar Ajans Aminrliği tarafından yapılan gazetemize gönderilen yazılı bildiride “TMO 2017 Dönemi hububat alımları; Alım Fiyatları açıklanıncaya kadar, ürün alımları Emanet ya da Taahhütname karşılığında Randevulu olarak yapılacaktır. Üreticiler, üreticilerin ortağı olduğu kooperatif ve […]

13 Temmuz 2017 - 10:39 'de eklendi ve 602 kez görüntülendi.
Hububat Alımları Randevulu Olarak Yapılacak

Şereflikoçhisar Toprak Ofisi Mahsulleri Şereflikoçhisar Ajans Amirliğinin “2017 Taahhütname Karşılığı Emanet ve Randevulu Hububat Alımı” hakkında yazılı basın açıklaması gönderdi. TMO Şereflikoçhisar Ajans Aminrliği tarafından yapılan gazetemize gönderilen yazılı bildiride “TMO 2017 Dönemi hububat alımları; Alım Fiyatları açıklanıncaya kadar, ürün alımları Emanet ya da Taahhütname karşılığında Randevulu olarak yapılacaktır. Üreticiler, üreticilerin ortağı olduğu kooperatif ve birlikler ile ÇKS olan resmi kurumlardan alım yapılacak olup ÇKS belgesi olmayan kesimlerden alım yapılmayacaktır.

Taahhütname karşılığı alım

1- TMO ya arz edilen ürün; analiz fişi tanzim edilerek fiyat bölümü boş bırakılarak üreticiden alınacaktır.

2- TMO depolarına taahhütname karşılığı bırakılan ürün, istenilen tarihte geri alınabilecektir.

3- Taahhütname karşılığı bırakılan üreticiler alım fiyatlarının açıklanması müteakip talepleri halinde; Ürünün tamamı geri alabilecek. Ürününü TMO ya satabilecek. Ürününü açıklanan alım fiyatı üzerinden emanete bırakabilecek.

Emanete alım

Taahhütname karşılığı ürün bırakanlar alım fiyatları açıklanıncaya kadar talepleri halinde ürünlerini EK-1 de gönderilen fiyatlar üzerinden emanete çevirebileceklerdir. Ürünün tamamını geri alabilecekler. Ürünü TMO ya satabilecekler. Ürünün emanete kalması devam edebilecektir. TMO depolarına emanete bırakılan ürün istenilen tarihte geri alabilecek.

Randevulu alım ile ilgili usul ve esaslar aşağıda belirtilmiştir.

Randevular internet üzerinden, www.tmo.gov.tr veya randevu.tmo.gov.tr adreslerinden alabileceği gibi, yine internet sitesi üzerinden şube müdürlükleri ile ajans amirliklerinden alınabilecektir. Randevu alma işlemi, Gerçek kişiler için T.C kimlik numarası, tüzel kişiler için vergi numarası ile yapılacaktır. Üreticiler, randevu almadan önce İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinden ÇKS bilgilerini güncelleyeceklerdir. Üreticiler, herhangi bir bankadan kendi adına ofis hesabı açtırarak açtıkları hesap kartlarını ürün teslim ederken alım noktalarına yanlarında getireceklerdir. Üreticiler asgari 5 ton tüzel kişi asgari 10 ton için randevu alabileceklerdir. ÇKS’de kayıtlı üretim miktarı 5 tonun altındaki üreticilere bir kez randevu verilecektir. Üreticiler ÇSK’de kayıtlı üretim yerine göre ürününü verebileceği her bir iş yeri ve ürün için gün içerisinde randevu alabileceklerdir. Randevu alarak ürünlerini teslim etmek isteyenlerin randevu tarihinde en geç saat 14.00E kadar randevu aldıkları iş yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu almayan üreticinin ürünleri alınmayacaktır. Üreticiler ÇSK’deki miktar kadar emanet randevusu alabileceklerdir. Randevu, randevu tarihinden bir gün önce saat 18.00’e kadar internet üzerinden veya işyerlerine müracaat edilerek iptal edilecektir. İşyerlerine yapılacak başvurular ise kimlik fotokopisi ve dilekçe alınacaktır. Üreticiler almış oldukları randevularını iptal etmeden iki kez, tüccar ve şirketler ise bir kez gelmemeleri durumunda sistemden bir daha randevu alamayacaklar: daha sonraki tarihler için alınmış olan randevuları da iptal edilecektir. Pazar günleri alım yapılmayacağından Pazar günleri için randevu verilmeyecektir. Alınan randevular başka bir kişi için kullanılmayacaktır. Randevular, her hangi bir süre sınırlaması olmadan istenilen tarih için alınabilecektir. “ dedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER