Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Başkan Polat’tan Müjde Üstüne Müjde!

İlçemiz Belediye Başkanı Ferda Polat makamında ziyaret eden gazetemiz muhabirinin sorularını cevaplayan Polat, yaptığı açıklamalarında müjde üzerine müjde verdi. Bir çok projeler ve gerçekleştirilmesi düşünülen işleri bir bir açıklayarak bilgi veren Polat, tüm projelerimiz en kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Dedi Kır Düğün Salonu İlçemiz Belediye Başkanı Ferda Polat makamında gazetemize yaptığı sözlü açıklamalarına Kır […]

09 Ağustos 2017 - 10:14 'de eklendi ve 4508 kez görüntülendi.
Başkan Polat’tan Müjde Üstüne Müjde!

İlçemiz Belediye Başkanı Ferda Polat makamında ziyaret eden gazetemiz muhabirinin sorularını cevaplayan Polat, yaptığı açıklamalarında müjde üzerine müjde verdi. Bir çok projeler ve gerçekleştirilmesi düşünülen işleri bir bir açıklayarak bilgi veren Polat, tüm projelerimiz en kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Dedi

Kır Düğün Salonu

İlçemiz Belediye Başkanı Ferda Polat makamında gazetemize yaptığı sözlü açıklamalarına Kır Düğün Salonu ile başladı. Polat; Kır düğün salonumuz son aşamaya geldi. Hatta geçtiğimiz günlerde bir düğün yapıldı. Ufak tefek rütüşların ardından tam anlamıyla hazır olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Olimpik Yüzme Havuzu

Aile Piknik Parkı içerisine yapılan olimpik yüzme havuzumuzun da ihalesi yapılmıştı. Yüklenici firmaya 6 ay süre verilmişti. Yüklenici firma işini oldukça hızlı yapıyor. İş teslimi büyük ihtimalle 3-4 ay içerisinde gerçekleşecek. Fitnes ve yüzme havuzumuza da antrenör koyacağız. Hem yüzme kursu hem fitnese gençlerimizin ilgisini çekeceğiz. Yüzme havuzumuz, saunamız ve fitnes salonumuz yazlı kışlı faaliyet gösterecektir.

Şehitlik Anıtı

Şehitlik anıtımız son halini neredeyse aldı. Ufak tefek rütuşların ardından aktif olacaktır. O kısma bir çay ocağı aile bahçesi ve lavabo kurulacak. Bu işlemler de bittikten sonra aktif olarak açık bulunacaktır.

Şehir Müzesine Aile Çay Bahçesi

Şehir Müzemizin içerisine bir çay bahçesi tesisi hazırlayacağız. Aileler için olacak bu güzel ortam tamamen belediyemize ait olacak. Şimdilik belediyemiz tarafından çalıştırılacaktır.

Kültür Merkezi

Kültür Merkezimizin ihalesinin ardından çalışmalar hızlı bir şekilde başlamıştı. Şuanda yüklenici firma oldukça hızlı bir tempoda iş yapıyorlar. Ortalama 1 yıl sonrasında Kültür Merkezimiz aktif olacaktır.

Berat Cömertoğlu Meslek Yüksek Okuluna Yeni Bölümler Gelecek

Eğitime olan ilgimiz oldukça büyüktür. İlçemize kapanan Turizm ve Pazarlama bölümü yerine yeni bölümlerin açılması için gerekli birimler ile görüşmeler yapıldı. Yeni bölümlerimizin açılması için çalışmalarımız ve girişimlerimiz devam ediyor.

Doğalgaz Kasım Ayında Verilecek

İlçemizde devam eden doğalgaz çalışmaları sonuçlarını vermeye başladı. 3 Mahallemiz neredeyse bitti denilecek duruma geldi. Bu yıl içerisinde İstiklal Mahallesine, Ekici Mahallesine, Yeni Mahalle ye doğalgaz verilecektir. Doğalgaz çalışmalarını yakından takip ediyorum. Doğalgaz çalışması biten yolların yamaları ise gecikmeden atılmaktadır.

Tren Yolu Kesinlikle Şereflikoçhisar Geçecek

Tren yolu ile ilgili girişimlerimiz sonuç verdi. TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ile görüşmelerimiz sonucunda projemiz hızlandı ve 3 aşamalı bir çalışma ardından ilçemizi de bu ağa bağladık.

Organize Sanayi Bölgesi Tamam!

Osb için çok gayret gösterdik. Bizim dönemimizde Şereflikoçhisar Organize Sanayi Bölgesi için Bakanlıktan kredimiz çıktı. Ama biz bu işe borçlu olarak başlamak yerine borçsuz olarak tamamlamanın peşindeyiz. Memleketimiz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 36 Parsel inşa edildi. 5 Dönümden 50 dönüme kadar parsellerimiz var. Yatırım yapacaklara verecek arsalarımız neredeyse hazır.

Günü Birlik Tesisimiz İçin Çalışmalar Devam Ediyor

İlçemiz Tuzgölü Kenarına kurulacak olan günü birlik tesisimiz için bir çok görüşmeler sağladık. Yapmış olduğumuz projeleri bir anda uygulamaya sokmamamızın sebebi ise bu işe sadece bizim bütçemiz değil, devletimizden de destek için başvurularda bulunduğumuz içindir. Dedi

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER