Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Hemşerimiz Sinan Acar İstanbul’da Şehit Oldu

İstanbul’da polis memuru olarak görev yapan hemşerimiz Sinan Acar İstanbul’da gözaltına alınan IŞİD’li terörist tarafından bıçaklanarak şehit oldu. Hemşerimiz Sinan Acar Polis Memuru olarak görev yaptığı İstanbul’da, IŞİD üyesi “Canlı bomba” şüphesiyle bir kişi gözaltına alınarak 2 polis memuru tarafından saat 22.45 sıralarında Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi. IŞİD’li terörist araçtan indirilip Terörle […]

16 Ağustos 2017 - 9:59 'de eklendi ve 1859 kez görüntülendi.
Hemşerimiz Sinan Acar İstanbul’da Şehit Oldu

İstanbul’da polis memuru olarak görev yapan hemşerimiz Sinan Acar İstanbul’da gözaltına alınan IŞİD’li terörist tarafından bıçaklanarak şehit oldu.

Hemşerimiz Sinan Acar Polis Memuru olarak görev yaptığı İstanbul’da, IŞİD üyesi “Canlı bomba” şüphesiyle bir kişi gözaltına alınarak 2 polis memuru tarafından saat 22.45 sıralarında Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi. IŞİD’li terörist araçtan indirilip Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne geçirileceği sırada, nereden çıkardığı anlaşılamayan bıçakla hemşerimiz Sinan Acar’a saldırdı. Saldırı sırasında hemşerimiz Sinan Acar ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Olay sırasında yaşanan bağırışımalar üzerine şüpheliyi getiren diğer polis memuru ve o sıra çevrede bulunan polisler şüpheliyi silahla vurarak öldürdü. Hemşerimiz ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Edindiğimiz bilgilere göre hemşerimiz Şehit Sinan Acar bir hafta önce nişanlanmıştı. İstanbul Emniyet Vatan Yerleşkesi’nde düzenlenen törenin ardından şehit polisin naaşı Bursa’daki evine getirilerek helallik alındı. Alınan helalliğin ardından şehit polis Sinan Acar’ın için Dikkaldırım Mihraplı Cami’nde cenaze namazı kılındı. Acar’ın yaklaşık 1 hafta önce nişanlandığı Nida Fedayi, polis şapkasıyla cenazeye katılırken, annesi Gülşen Acar sedyeyle camiye getirildi. Cenaze boyunca Gülşen Acar’ın elini bırakmayan Nida Fedayi, 1 hafta önce nişanlandığı şehit polis Sinan Acar’ın tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazının ardından tabutun başına geçen genç kız, şehit nişanlısının Türk bayrağına sarılı tabutunu cenaze aracına kadar omzunda taşıdı. Fedayi tabutun cenaze aracına bindirildiği sırada da asker selamıyla nişanlısına son kez selam verdi. Hemşerimiz Sinan Acar, Hamitler Polis Şehitliği’ne defnedildi. Şereflikoçhisar Yeniğün  Gazetecilik & Matbaacılık ailesi olarak Şehidimize Allahtan rahmet Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER