Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Uyum Haftası Kapsamında Okullar Açıldı

İlçemizde yeni eğitim-öğretim döneminde Ana Sınıfı, ilkokul 1. Sınıf, ortaokul 5. Sınıf ve Lise 1. Sınıf öğrencileri, Uyum Haftası kapsamında geçtiğimiz Pazartesi günü okula başladı. Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim-öğretim yılından bu yana “Okullarda Uyum Haftası” projesi […]

13 Eylül 2017 - 17:36 'de eklendi ve 497 kez görüntülendi.
Uyum Haftası Kapsamında Okullar Açıldı

İlçemizde yeni eğitim-öğretim döneminde Ana Sınıfı, ilkokul 1. Sınıf, ortaokul 5. Sınıf ve Lise 1. Sınıf öğrencileri, Uyum Haftası kapsamında geçtiğimiz Pazartesi günü okula başladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim-öğretim yılından bu yana “Okullarda Uyum Haftası” projesi uygulanıyor. Son yıllarda beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu yıl dokuzuncu sınıf öğrencileri de eklendi. Hafta boyunca öğrencilerin okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla “çocuk-aile-öğretmen tanışma programları”, “okul ve eğitim ortamını tanıma”, “arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma” gibi etkinlikler düzenlenecek.

15 Eylül cuma günü sona erecek olan programda İlçemizden Ana Sınıfından 257, İlkokul 1. Sınıftan 207 Ortaokul 5. Sınıftan 260 Lise 1. Sınıftan 525 öğrenci bulunuyor.

Uyum haftası kapsamında çocuğunu okula getiren veliler, ‘’Çocuklarımız çok heyecanlı idi. Biraz ağladık. Oyunlar oynadık, sınıfını öğrendik’’ ifadelerini kullandı. İlkokul birinci sınıfa başlayan öğrenciler, ‘’Oyunlar oynadık, arkadaşlarımızla yarışlar yaptık. Çok güzeldi eğlendik, artık okula alıştım” şeklinde konuştular.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER