Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Belediye Şirket Kuracak, Mezbahanenin İhalesi Yapılacak

Ekim ayı Belediye Meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Gündem dışı alınan önergelerle birlikte 5 maddenin görüşüldüğü mecliste, belediyenin hibe şirket alarak çeşitli alanlarda faaliyetler yapacağı, yapılacak mezbahanenin daha önceki belirlenen alana sığmadığı ve yeterli alanın sağlanması için alınan karar doğrultusunda ilerleyen kısa zaman içinde ihale edileceği öğrenildi. Eski belediye binası toplantı salonunda dün saat 15.00’da gerçekleştirilen […]

05 Ekim 2017 - 14:55 'de eklendi ve 506 kez görüntülendi.
Belediye Şirket Kuracak, Mezbahanenin İhalesi Yapılacak

Ekim ayı Belediye Meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Gündem dışı alınan önergelerle birlikte 5 maddenin görüşüldüğü mecliste, belediyenin hibe şirket alarak çeşitli alanlarda faaliyetler yapacağı, yapılacak mezbahanenin daha önceki belirlenen alana sığmadığı ve yeterli alanın sağlanması için alınan karar doğrultusunda ilerleyen kısa zaman içinde ihale edileceği öğrenildi.

Eski belediye binası toplantı salonunda dün saat 15.00’da gerçekleştirilen belediye meclis toplantısının birinci maddesinde 40 metrekarelik trafo alanının imar komisyonuna sevki oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde ise 2018 mali yılı için hazırlanan ve 35 milyon lira olarak talep edilen miktarın plan bütçe komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde ise 2018 mali yılı için ücret tarifelerinin belirlenmesi oldu. Artışın %10 oranında olması önerisi mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde ise hibe şirket kurulması hakkında oldu. Meclis üyelerinin belediye başkanına, ilçemizin fen işleri, temizlik, idari ve kültürel ve sportif alanlarındaki işletmeler üzerine kurulup belediye tarafından işletilmesi için şirket kurulması ve yürütülmesi için belediye başkanı Ferda Polat’a yetki verilmesini önerdi. Önerilerde Meclis üyesi Halil Şahan, gündem dışı alınan bu kararın meclisin 3 gün sonra tekrar toplanarak karar vermesini talep etmesi üzerine oylamaya sunulan gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin beşinci maddesinde ise, İlçenin Yeni Sanayi sitesi tır parkı yakınlarında arsası belirlenen ve Büyükşehir belediyesi tarafından yapılacak olan şehir Mezbahanesinin projesinin alanının yeterli olmadığı, bunun için emsal gösterilmesi gerektiği gerekçesi ile meclise 10 dakika ara verilerek imar komisyonu toplandı. Toplanan imar komisyonunun olumlu raporu okunarak, meclisten oy birliği ile geçti.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından gerçekleştirilen gündem dışı konuşmalar sonrasında meclis oturumu sonlandırıldı.

 

İlçemiz Organize Sanayi Bölgesi’ndeki hisse dağılımlarının yeniden düzenlenmesinin ardından çalışmalar daha hızlı bir şekilde devam ediyor. Organize Sanayi Bölgesi alanı içerisinde bulunan yaklaşık 60 dönümlük şahıs yerinin devir çalışmaları tamamlanarak söz konusu arazinin tapusu alındı. Söz konusu alan içerisinde bulunan mera ve problemli yerlerin 1 davalı parsel haricindeki tüm sıkıntıların çözüldüğü organize sanayi bölgesi çalışmaları Kaymakam Sedat Yıldırım’ın başkanlığında titizlikle sürdürülüyor. Öte yandan yapılan toplantıda imar parselizosyon komisyonu ve piyasa araştırma komisyonu kuruldu. Pazartesi günü Kaymakam Sedat Yıldırım’ın başkanlığında organize sanayi bölgesi yönetim kurulu üyeleri ile toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda organize sanayi bölgesi ile ilgili çalışmalar değerlendirilerek istişarelerde bulunuldu. Organize sanayi bölgesi ile ilgili devam eden çalışmaların neticesinde bölgenin seneye yatırımcının gelebilmesi, için uygun hale getirilmesi hedefleniyor, imar ve alt yapı ile ilgili çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER