Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Cam Filmi Belirli Kriterlerle Serbest Bırakıldı

Uzun zamandır muallakta olan cam filmi yasağında son durum belli olmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasağın vatandaşı mağdur etmemesi talimatı verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile cam filmine ceza uygulaması donduruldu.  Haftalardır süren teknik çalışmalar tamamlandı. Yeni yönetmelikle güvenlik güçlerinin görüntü alabileceği, görüntülemesine engel olmayacağı çerçevede limitli kriter getiriliyor. Buna göre, ön cam […]

28 Aralık 2017 - 13:14 'de eklendi ve 510 kez görüntülendi.
Cam Filmi Belirli Kriterlerle Serbest Bırakıldı

Uzun zamandır muallakta olan cam filmi yasağında son durum belli olmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasağın vatandaşı mağdur etmemesi talimatı verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile cam filmine ceza uygulaması donduruldu.  Haftalardır süren teknik çalışmalar tamamlandı. Yeni yönetmelikle güvenlik güçlerinin görüntü alabileceği, görüntülemesine engel olmayacağı çerçevede limitli kriter getiriliyor. Buna göre, ön cam filmi tamamen yasak olurken arka cam filmi ise serbest olacak.
Serbest olan kısımlarda ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması istenecek. Araçların ön camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz. Sürücünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması şartıyla cam film uygulanabilir.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER