Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Öğretmenler Günü Kutlandı

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama programı düzenlendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ın hükümet konağında bulunan Atatürk anıtına çelenk koyması ve ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam eden kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli […]

01 Aralık 2017 - 15:12 'de eklendi ve 431 kez görüntülendi.
Öğretmenler Günü Kutlandı

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama programı düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ın hükümet konağında bulunan Atatürk anıtına çelenk koyması ve ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Daha sonra Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam eden kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan yaptı. Atılgan konuşmasında “24 Kasım öğretmenler günü öğretmenlik mesleğinin öğretmenin toplumdaki yerinin önemini belirtmek saygınlığını artırmak öğretmenler arasında sevgi saygı ve dayanışma bağlarını güçlendirmek mesleğimizi taşıyan aday öğretmenlerimiz mesleğe kabul törenini gerçekleştirmek ve emekli öğretmenlerimizi saygı ile anmak mesleğini icra ederken çeşitli sorunlara mağdur kalarak şehit düşmüş ve dünyadan ahrete göçmüş öğretmelerimizi rahmet ve saygı ile anmak amacıyla büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ü millet mektepleri baş öğretmenliğini kabul ettiği 24 kasım günü 1981 yılından bu yana öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık saygı ve sevgi ile anıldığı öğretmen ve öğretmenlik mesleği ile ilgili farkındalığın oluştuğu güzel bir gündür. Kültür ve medeniyeti yükselmiş medeniyetlerin en temel ölçüsü öğretmen ve eğitime verdiği önemle anlaşılmaktadır. Yarınların daha aydınlık olması muhasır medeniyetlerin üstüne çıkmak eğitime ve öğretime verdiği değer oranında olacaktır. Bunu başarmak için fedakarca çalışan öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Kalbimizde öğrencilerimize duyduğumuz sevgi onların eğitim öğretim bakımından gelişmesini kişiliklerini oluşmasını sağlayan en temel olgudur. Kısaca sevgi öğretmenlik mesleğinin özüdür. Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en öz verili ve saygı değer unsurlarıdır. Öğretmenler yeni nesli cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcilerini sizler yetiştirdiniz ve yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” Dedi. Programın devamında ise şehit öğretmenlerin anısına hazırlanan sinevizyon gösterisi ile devam ederken Şereflikoçhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan öğretmenler tarafından hazırlanan ‘’muallim’’ ve ‘’Benim adım öğretmen’’ kılibi gösterime sunulması ile devam etti.

Kutlama programı ilçede görev yapan müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan müzik dinletisi ile sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER