Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Sessizlerin Sesi Olmak..

Şükürler olsun aç değiliz, açıkta değiliz. Ülkemizin hiç bir yerinde kimse susuzluktan açlıktan ölmüyor. Biz, hala ülke olarak yardımsever, paylaşmayı bilen, dertlilere derman olma özelliğine sahip bir Milet olmaya devam ediyoruz. Elimizden geldiğince de ülke olarak Müslüman diğer bazı ülkelere el uzatmaya, onlara karınca kararınca da olsa yardım etmede yarışıyoruz. Biz açlık görmüş ama dininden, […]

01 Aralık 2017 - 15:19 'de eklendi ve 473 kez görüntülendi.
Sessizlerin Sesi Olmak..

Şükürler olsun aç değiliz, açıkta değiliz. Ülkemizin hiç bir yerinde kimse susuzluktan açlıktan ölmüyor. Biz, hala ülke olarak yardımsever, paylaşmayı bilen, dertlilere derman olma özelliğine sahip bir Milet olmaya devam ediyoruz. Elimizden geldiğince de ülke olarak Müslüman diğer bazı ülkelere el uzatmaya, onlara karınca kararınca da olsa yardım etmede yarışıyoruz. Biz açlık görmüş ama dininden, biz zorluk görmüş ama devletimizden, biz milyonlarca şehit vermişiz ama devletimizden ve bayrağımızdan, bayrağımızı dalgalandıran Candaşlarımızdan vazgeçmemişizdir hiç bir zaman.

Nitekim ne kadar civar Müslüman kardeşlerimize yardımcı olsak ta, onların sömürgeci katil devletler tarafından hala sömürge altında tutulması ve sözde birleşmiş milletler kukla gibi kıpırdamadan durması anlamsız. Bu bir dünya sorunudur. Kimse kimseyi sömüremez, sömürmemeli. Hangi çağda yaşıyoruz da hala aç, susuz bırakılan insanlarımız var.

Bakın, çağımız gelişti ki, Twitter hesabından “Arakan’a” yardım çağrısı, Cumhurbaşkanımız tarafından hemen ele alındı ve Erdoğan Twitter hesabından ” Her nerede olursa olsun insanların ihtiyaçları için yapılan yardım isteklerini geri çevirmeyiz. Yardım kuruluşlarımız AFAD, TİKA ve Kızılay aracılığıyla ve Türk Hava Yolları’nın yardımıyla #LoveArmyforRohingya’yi destekleyeceğiz” cevabını dünyaya duyurdu.

Hem ülkemizi geliştirmek, daha da ileri götürmek için çaba gösteren ve dünyaya Müslüman Türk halkının gücünü ve yardımseverliğini gösteren devlet büyüklerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Ölünce yanımızda hiçbir bir şey götüremeyeceğiz. Dünya malına bu kadar da tamah etmenin anlamı olmadığını düşünüyorum. Yanı başımızda minicik çocuklar susuzluktan ölürken, deniz kıyılarına büyük-küçük cansız bedenler vururken sessiz kalınmadı kalınmayacakta. Sadece, Ülkemizdeki iç hainleri ve dışarıdaki hain sömürgeci ülkelerin unutulmamasını istiyorum. Emin olun ki etrafımızda onlarca hain tuzak kurmuş vaziyette. Biz bir olursak, iri ve diri olursak onların tuzaklarını teker terek başlarına yıkacağımızdan da emin olmalıyız.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER