Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

2018’in İlk Meclisi Dün Gerçekleştirildi

Dün eski belediye binası toplantı salonunda saat 15.00’da düzenlenen Ocak ayı Belediye meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşüldü. 2018 yılının ilk meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Meclis Başkanvekili Şah İsmail Atak’ın yönettiği mecliste 8 gündem maddesi görüşüldü. Gündemin birinci maddesinde 2017 Mali yılına ait iş ve işlemler ile gelir, gider hesap ve kayıtları incelemek üzere denetim […]

06 Ocak 2018 - 10:57 'de eklendi ve 425 kez görüntülendi.
2018’in İlk Meclisi Dün Gerçekleştirildi

Dün eski belediye binası toplantı salonunda saat 15.00’da düzenlenen Ocak ayı Belediye meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşüldü.

2018 yılının ilk meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Meclis Başkanvekili Şah İsmail Atak’ın yönettiği mecliste 8 gündem maddesi görüşüldü.

Gündemin birinci maddesinde 2017 Mali yılına ait iş ve işlemler ile gelir, gider hesap ve kayıtları incelemek üzere denetim komisyonu oluşturuldu. Komisyona AK Parti Gurubundan Şah İsmail Atak ve Fatih Baysal, MHP grubundan Tamer Keser belirlendi ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde ise işçi personelin 2018 mali yılı için altı aylık çalışma süresinin onaylanması görüşüldü. Yeni torba yasa düzenlemesi üzerinden 6 aylık çalışma süresi 10 ay üzerinden oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde ise veteriner hekimin ve teknikerin 2018 mali yılı için sözleşmesinin yenilenmesi ücretinin belirlenmesi oldu. Maliye bakanlığının belirlemiş olduğu 2017 tavan fiyat üzerinden maaşlarının belirlenmesi önerisi meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Dördüncü gündem maddesinde ise zabıta personeline ödenecek fazla çalışma ücreti oy birliği ile kabul edildi.

Beşinci maddede ise satışı yapılacak belediye arsalarına ait imar komisyon kararının okunması sonrasında oy birliği ile kabul edildi.

Altıncı gündem maddesinde Boğaziçi Hürriyet Mahallesi içerisinde Peçenek vadisi projesi kapsamında değerlendirilecek alanlar için imar plan tadilatı komisyon raporu okundu ve komisyonun daha detaylı araştırma yapması için bir sonraki mecliste görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Yedinci maddede ise imar plan değişikliği talebi görüşülmek üzere imar komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Son gündem maddesinde ise İstiklal mahallesinde şahız başvurusu ile imar tadilatı uygulamasının yapılması hususu imar komisyonuna oy birliği ile sevk edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından meclis toplantısı sona erdi.

 

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER