Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Keçinin canı sopa isteyince..!

“Keçinin canı sopa isteyince, çobanın değneğine sürtünürmüş” diye güzel bir atasözümüz var. Niye koyun değil de keçi? Keçinin yaradılışında var muziplik. Biraz da olmaması gereken yerlerde gezinmek gibi bir huyu var. Keçi bu, hiçbir şey bulamaz ise velinimeti, efendisine sardırır. Sosyal medya ve kahvehane meydanlarında olmaması gerekenler cirit atıyor. Yapmaması gerekenleri yapıyor. İşçisi, serbest çalışanı, […]

18 Ocak 2018 - 16:05 'de eklendi ve 631 kez görüntülendi.
Keçinin canı sopa isteyince..!

“Keçinin canı sopa isteyince, çobanın değneğine sürtünürmüş” diye güzel bir atasözümüz var. Niye koyun değil de keçi? Keçinin yaradılışında var muziplik. Biraz da olmaması gereken yerlerde gezinmek gibi bir huyu var. Keçi bu, hiçbir şey bulamaz ise velinimeti, efendisine sardırır. Sosyal medya ve kahvehane meydanlarında olmaması gerekenler cirit atıyor. Yapmaması gerekenleri yapıyor. İşçisi, serbest çalışanı, amiri, memuru, üst düzeyden alt düzeyi ve hatta siyaset yapması yasak ama ne hikmetse yüzde iştahla oraya buraya saldırıyor, amacını aşacak ifadeleri devletine zarar verecek olsa da milletinin düşmanlarına su taşısa da yapmaya devam ediyor. İşini bırak siyaset yap desen yok der, ama laf olsun torba dolsun diye boş boş konuşan ne kadar boş insan var anlamış değilim.

Adam, işiyle aşıyla uğraşacağına tutuyor sanki devlet işleyişinden anlar gibi, devlet adamıymış gibi aslı astarı olmayan paylaşım yapar itirafta bulunur yalan söyler. Önüne iki koyun sürsen güdemez kapasitede olmasına bakmaz, klavyede taş üstünde taş bırakmaz. Vallahi şuan yazımda bu gibi insanları işlediğim için bile üzülüyorum ama bazı şeyleri bilmesi gerekenler bilmeli. Önüne gelen haber ya da videoyu incelemeden paylaşma alışkanlığı da başladı. Geçenlerde birisi sosyal medyamın özelinden bana bir video göndermiş. Sanırım geçtiğimiz yıl içerisinde bir siyasinin konuştuğu bir kesit. Önceden ne diyordu şimdi ne yapıyor anlamında göndermiş aklınca. Kendisi de eskiden destekliyordu şimdi köstekliyor. Kendisine ne kadar yakıştırıyor bilmiyorum ama, artık eski siyaset bitti. Birçok kişi devlete, millete kim hizmet ediyorsa ben onu desteklerim diyor artık. şuan başka birini destekliyor şahsiyetin. Olabilir. Ben yadırgamıyorum. Ama kendisi de dün söylediği ile bu günü kayda alsan aynı duruma düşüyor. Sonu hayır olsun inşallah. Bana biraz kafayı bozmuş ya da bozacakmış gibi geldi ama dualarımızda bu tür insanları da unutmayalım; dostluk hatırına, yazıktır.

Yukarda bahsettim; işçisi, amiri, memuru işçisi siyaset yapıyor diye. Bu çalışanlardan bazılarına siyaset yasaktır. Ama yine de yapar. Kardeşim bir isteğin sıkıntın var ise özlük hakların olan sendikana başvur. Bunlar senden parasını peşin alıyor. O zaman sendikanla kendi aranla siyasetini yap. Ya da maaşına zam iste, diğer şartlarını sun, öner ancak devleti kötülemek, Cumhuru, milleti, siyaseti kötülemek sana mı kaldı. Hep diyorum, tekrar yineleyim.. Sen yanlış yolda olacaksın, başkasına yanlış yolda olduğunu söyleyeceksin, öylemi. Kim inanır buna! İnandırıcı olmak gerek. Önce kendine bir bakacaksın. Ben kimimim, ne yapıyorum, nasılım diye, sonra çıkacaksın meydana adam gibi dobra dobra konuşma hakkın doğacak. Değilse senin konuşmaya hakkın yok be adam. Git rızkının peşinde koş, hakkını iste ama çatısı altında yaşadığın ülkenin havasını kirletme..

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER