Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Okuma Yazma Seferberliği Kaldığı Yerden Devam Edecek

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Okuryazarlık Seferberliği 5 Şubat 2018 tarihinde aktif olarak başlatıldı. 2. Kademe Yetişkin Okuma Yazma kursları 5 Mart 2018 Pazartesi günü başlayacak ve 11 Mayıs Cuma günü tamamlanacak. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından gazetemize ulaştırılan yazılı bilgide, HEM Müdürü Şahin Yiğit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan Okuryazarlık […]

19 Şubat 2018 - 10:40 'de eklendi ve 379 kez görüntülendi.
Okuma Yazma Seferberliği Kaldığı Yerden Devam Edecek

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Okuryazarlık Seferberliği 5 Şubat 2018 tarihinde aktif olarak başlatıldı. 2. Kademe Yetişkin Okuma Yazma kursları 5 Mart 2018 Pazartesi günü başlayacak ve 11 Mayıs Cuma günü tamamlanacak.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından gazetemize ulaştırılan yazılı bilgide, HEM Müdürü Şahin Yiğit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği çerçevesinde, İlçemizdeki okuma yazma bilmeyenler, açılacak kursla okuma yazma öğretilecek dedi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şahin Yiğit’in yazılı açıklamasının devamında, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Okuryazarlık Seferberliği 5 Şubat 2018 tarihinde aktif olarak başlatılmıştır diyerek “Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşın 1. Kademe Yetişkin okuma Yazma kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan 2. Kademe Yetişkin Okuma Yazma kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır. Açılması planlanan kursların en geç 05.03.2018 tarihinde başlayıp 11.05.2018 tarihlerinde tamamlanacak şekilde planlanmıştır.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER