Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Cumhur İttifakı Seçimden Önce Meyvesini Veriyor; AFRİN Zaferi!

Recep Tayyip Erdoğan ülkesi ve Milleti için iktidarını millete açıyor. Mesele ülke ve millet olunca gerisinin teferruat olduğunu her seferinde gösteriyor. Düşünsenize zengin bir fabrikatör var. Tek başına işin sahibi. Hani yanına ortağa ihtiyacı yok. Belki ortaklar getirse arasında, işleri daha da kötüye gitme riski var. Ama bu fabrikatör işleri çok iyi gitmesine rağmen, herkesi […]

31 Mart 2018 - 13:27 'de eklendi ve 752 kez görüntülendi.
Cumhur İttifakı Seçimden Önce Meyvesini Veriyor; AFRİN Zaferi!

Recep Tayyip Erdoğan ülkesi ve Milleti için iktidarını millete açıyor. Mesele ülke ve millet olunca gerisinin teferruat olduğunu her seferinde gösteriyor. Düşünsenize zengin bir fabrikatör var. Tek başına işin sahibi. Hani yanına ortağa ihtiyacı yok. Belki ortaklar getirse arasında, işleri daha da kötüye gitme riski var. Ama bu fabrikatör işleri çok iyi gitmesine rağmen, herkesi bu işletmeye dahil olma, ortak yapma çağrısında bulunuyor. Ve gelin birlikte hareket edelim sizinle bir olalım iri ve diri olup vatana millete memlekete hizmet edelim, hepimiz kazanalım diye düşünüyor. Kendi bölgesini açamayan, rekabet edemeyen işletmeyi geniş kitlelere ulaştırmaya çalışıyor.  Ufkunu, kucağını kocaman açmış ve “Milli Olan her kesi bu birlikteliğe çağırıyorum” diyor. Yani birlik çağrısını gür bir seda ile ilan ediyor.

Cumhur reisinin konuşmalarını duyuyorsunuz, duyuyoruz. Vatandaşın önceliğini, vatandaştan önce savunuyor. İnsanlık adına gerekirse “van minut” diyor. Memleketin bekasını, geleceğini bizler için önce o düşünüyor. Ülkem, ülkemin insanları en iyisine layık, her şeyi hak ediyor düşüncesi ile hareket ediyor. Her geçen gün destek artıyor. Önce kızan, olumsuz ifade ve paylaşımlar yapanlar milli meseleler etrafında kenetlenmeye başlıyor.

Tabi reisin bu hareketleri, bu  adımları karşısında boş durmayan içimizdeki vatan hainleri ve dışarıdaki coniler de boş durmuyor, onlarla da en iyi şekilde mücadelesini sürdürüyor. Reisin üzerindeki yükün farkında olmak gerek.

Geçen Pazar günüydü. Markette uzun yıllar tanıdığım bir ağabey ile denk geldim. Siyasi bir imada bulundu. Halbuki şahsım olarak hiç kimseye siyasi görüşü, görüşüm ne olursa olsun yanlı yaklaşmam. Hal hatır sorar işler güçler nasıl derim. Bu ağabey bana hal hatırdan önce siyasi yaklaşınca “ Bak dünya küçük. Sosyal medyadan da görüyorum çok kalp kırıcı yorumlarda bulunuyorsunuz gerek yok. Biz birbirimizin düğününe cenazesine, hasta ziyaretine gelen giden insanlarız. Bu kadar kırıcı olmayın” dedim. Haklısın dedi. “Bıraktım sosyal medya işini. Farklı görüşteyim ama Devletimiz adına çıkışları, Milli menfaatimiz için yapılanları destekliyorum” dedi.

Bir haftanın yükü bir anda hafifledi.  Bir yandan Devletimizin etrafında kenetlenmeye ve hem de  kırıcı sosyal paylaşımlardan uzak durma kararına sevindim. Evet, gerek yok. Biz milyon nüfuslu yerde yaşamıyoruz. Çarşı, pazarda hep beraber ve iç içeyiz.

AFRİN… Şehit verdik. Yetimlerimiz kaldı geride. Eşleri anne babaları kaldı. Bir yandan ölene kadar içlerinde hep kalacak olan hasretleri, bir yandan da her zaman övünecekleri unvanları mertebeleri kaldı, ŞEHİT OLMAK, ŞEHİT YAKINI OLMAK…

AFRİN Harekatı ülkemize yönelik belki 1, belki 4 yıl içerisinde yapılacak çok büyük bir kuşatmanın önüne geçilmek için yapıldı. Hem oradaki insanlar, hem de Ülkemizdeki insanlar düşünülerek bu adım atıldı. Uyuyan ve uyutulan ne bir devlet, nede bir millet yok artık.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER