Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Koçak “Seçme ve Seçilme Anayasal Bir Haktır”

Ticaret Odası başkan adayı Levent Koçak Ticaret Odası yönetiminde bulunan 90 üyenin borçlarının olmasından dolayı oy kullanma haklarının ellerinden alındığını söyleyerek basın açıklamasında bulundu. Ticaret Odası Başkan Adayı Levent Koçak düzenlediği basın toplantısında “Ticaret Odası’nın 90 tane üyesi aidatlarını ödemedikleri için bu dönem seçimde oy kullanamayacaklar. Bunu kabul etmiyorum, çünkü Ticaret Odası seçme ve seçilme […]

22 Mart 2018 - 16:34 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.
Koçak “Seçme ve Seçilme Anayasal Bir Haktır”

Ticaret Odası başkan adayı Levent Koçak Ticaret Odası yönetiminde bulunan 90 üyenin borçlarının olmasından dolayı oy kullanma haklarının ellerinden alındığını söyleyerek basın açıklamasında bulundu.

Ticaret Odası Başkan Adayı Levent Koçak düzenlediği basın toplantısında “Ticaret Odası’nın 90 tane üyesi aidatlarını ödemedikleri için bu dönem seçimde oy kullanamayacaklar. Bunu kabul etmiyorum, çünkü Ticaret Odası seçme ve seçilme hakkı Anayasal bir haktır bu hakkın herhangi bir nedenden dolayı engellenmesi kabul edilir değildir. Eğer Ticaret Odası gerçek görevini yapmış olsaydı bu insanların ticaretindeki aksaklıkları giderir, para kazanmalarını sağlar ve aidatlarını düzenli öder hale getirtebilirdi. Kendi hatalarını başkalarının üzerine yıkarak cezalandırmak Ticaret Odası’na yakışmadı. 56 Ticaret Odası’nın içerisinden olacaksınız ve bu gücü kullanamayacaksınız. KOSGEB kredisinde 4 dönem içerisinde 1 kişi proje bazında destekleme almış, bu yakışmıyor bunun tam tersi olması lazım 1 yılda 256 kişi KOSGEB’den proje bazında destekleme almış olması lazım, biz Ticaret Odası’nı 256 müracaattan 1 kişi değil, 1 yılda 256 projenin KOSGEB’den ve diğer desteklemelerden yararlanmasını sağlayacağız. Aidat borçları konusunda kendilerinin bilgilendirilmediği yönünde bir şikayet geliyor ve üyeler aidat borçlarını gecikme zammıyla ödediklerini ifade ediyorlar, bilgilendirme mesajları var bir mesaj yazılsa insanlar mağdur oluyor. Ticaret Odası’nın %20’lik üyesini yok sayıyorsun, Ticaret Odası’nın görevi bu değil, üyesini yok saymak değildir. Üyenin sıkıntısı varsa gezersin sıkıntı nedir diye sorarsın, koordineli, organize bir şekilde Ticaret Odası’ndaki faaliyetleri üyelerine aktarmıyorlar, proje bazlı tüm projelerin peşinde koşacağız, bizzat kendimiz koşacağız başkalarının projelerini sahiplenmeyeceğiz. Şereflikoçhisar ekonomisine bunun zararının telafisi için ne proje üreteceğiz? Ne projeleri var? Acilen bu konuya da değinmemiz lazım bütün STK’lar ve siyasilerin bu konu üzerinde çalışma yapması gerekiyor” dedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER