Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Bayrak Yarışında Devir Zamanı!

Ticaret Odası Ülkemiz ekonomisinin en büyük, en önemli aktörlerinden biri. Duyduğumda şaşırdığım ve bir o kadar da gururlandığım önemli bir bilgiyi sizinle paylaşarak yazıma başlamak istiyorum. Ülkemizde 81 Vilayet ve 957 ilçe bulunmakta. Ticaret Odası Başkanlığı olarak teşkilatlanan 81 il ve 957 ilçe içerisinde Ticaret Odası sayısı ilk duyduğumda ben de şaşırdım, sadece 56 oda […]

05 Nisan 2018 - 17:12 'de eklendi ve 604 kez görüntülendi.
Bayrak Yarışında Devir Zamanı!

Ticaret Odası Ülkemiz ekonomisinin en büyük, en önemli aktörlerinden biri. Duyduğumda şaşırdığım ve bir o kadar da gururlandığım önemli bir bilgiyi sizinle paylaşarak yazıma başlamak istiyorum. Ülkemizde 81 Vilayet ve 957 ilçe bulunmakta. Ticaret Odası Başkanlığı olarak teşkilatlanan 81 il ve 957 ilçe içerisinde Ticaret Odası sayısı ilk duyduğumda ben de şaşırdım, sadece 56 oda var. Bunlardan bir tanesi de Şereflikoçhisar Ticaret Odası. Bu çok büyük bir avantajdır. Emeği geçenlere, bu odanın kurulmasında alınteri olan, ufku olanları rahmetle anıyoruz. Tabi bu bayrağa talip olanlar için hedef; daha ileriye götürmektir.

Hafta sonu işte böyle özel bir Odanın, Ticaret odası seçiminde iki aday boy gösterdi. Mevcut Başkan Yasin Tekin ve Levent Koçak. Hizmet yarışında 310 oyun 189’nu Levent Koçak aldı ve Ticaret Odasının yeni başkanı seçilerek Bayrak Yarışının yeni sahibi oldu. Yasin Başkan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür edip, Levent Bey’e bu onurlu görev güç kuvvet versin. Her iki ekip te her iki başkan da ilçemizin değerleri. Seçim geride kaldı. Unutmamak lazım seçimin kapalı paravanlar ardında kullanıldığı halde kraldan çok kralcı olanlar, seçim sürecinde gerginliklere ve kırgınlıklara sebep oldu. Seçim sonrasında da bu ilçede yaşayacağız. Hepimize bu ilçede ekmek kapısı var. Komşusunuz, akrabasınız, ticari ilişkileriniz var. Seçim bitti, önümüzde yeni seçimler var ve hayat devam ediyor. Nerede olursa olsun seçim döneminde ve seçim sonrasında söz ve davranışlarımıza dikkat etmeliyiz. Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek zihniyetinde olanlara fırsat verilmemeli. Genç, cahil, cüretkara ağabeylik yaparak onlar ilçemize kazandırılmalı. Kazananlar kucaklayıcı olmalı.  Her zaman dediğimiz gibi ilçemizde herkes birbiriyle akrabalık bağları var. Ahbap çavuş ilişkileri malum. Sakın yapılan yanlışlara devam etmemeli. Diline sahip olması gerekenler diline sahip olacak. Yeni Ticaret Odası Başkanı Levent Bey ise sermayesi dedi kodu olanlara fırsat vermeden hizmet için kolları sıvamalı. Adaylık sürecindeki açıklamaları da herkesi bağrına basacağı ve memlekete faydalı olacağı yönündeydi. Umarım öyle de olacaktır.

Nitekim, Türkiye genelindeki il, ilçe dahil 56 Ticaret Odasından bir tanesine Şereflikoçhisar olarak sahip olduğumuzun ayrıcalığın bilincine olarak bu güçlü ve büyük oda ile birlikte Şereflikoçhisar’ımızın tüm ticaret erbabına, Şereflikoçhisar’ımızın tüm halkına yönelik yeni adımlar, yeni yatırımlar peşinde olunması gerektiğini düşünüyorum.

Bu vesile ile yeni seçilen Şereflikoçhisar Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak’ı ve tüm yönetimini kutluyor, ilçemize, Ülkemize faydalı işler yapacaklarını ümit ediyor başarılar diliyorum.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER