Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Esnaf İstedi Başkan Tamam Demi İsmet Paşa Caddesi Ramazan Bayramı Öncesinde Bitirilecek

Pazartesi günü Belediye Başkanı Ferda Polat’ı makamında ziyaret eden İsmetpaşa Caddesinde bulunan esnaflar ziyaret ederek, çarşı içi çalışmaları hakkında bilgi edindiler. Esnafların isteğini geri çevirmeyen Belediye Başkanı Polat, çarşı içinin yol ve kaldırım kısmının Bayramdan önce bitirmek için elinden geleni yapacağını söyledi. Pazartesi günü Belediye Başkanını ziyaret eden yirmiye yakın çarşı içi esnafı, çarşı içindeki […]

19 Nisan 2018 - 19:29 'de eklendi ve 506 kez görüntülendi.
Esnaf İstedi Başkan Tamam Demi İsmet Paşa Caddesi Ramazan Bayramı Öncesinde Bitirilecek

Pazartesi günü Belediye Başkanı Ferda Polat’ı makamında ziyaret eden İsmetpaşa Caddesinde bulunan esnaflar ziyaret ederek, çarşı içi çalışmaları hakkında bilgi edindiler. Esnafların isteğini geri çevirmeyen Belediye Başkanı Polat, çarşı içinin yol ve kaldırım kısmının Bayramdan önce bitirmek için elinden geleni yapacağını söyledi.

Pazartesi günü Belediye Başkanını ziyaret eden yirmiye yakın çarşı içi esnafı, çarşı içindeki çalışmaların Ramazan bayramı öncesinde bitirilmesinin ilçemiz ve esnaflar açsından iyi olacağını vurgulayarak istekte bulundular.

Saat 11.00’da esnafların Belediye Başkanı ile bir arya geldiği birliktelikte, esnaflar

 

Çarşı içinin Bayramdan önce yapılmasını, yetişmeyeceği kanaatine varılırsa, kurban bayramından sonra yapılmasının daha iyi olacağını söylediler. Işıklandırmaların ve yağmur giderlerinin de yeterli derece de yapılması ile birlikte çarşının güzel bir görünüme kavuşacağına değinen esnaflar,  gurbetçilerimizin, diğer il ve ilçelerden yazın gelen hemşerilerimizin de ferah bir ortamda alışveriş yapacağıbir ortamın oluşmasının ilçeye iyi bir katkı da bulunacağını, yapılacak etkinliklerin de çarşı içinde yapılarak, esnafa katkı sağlayacağına değindiler.

Esnafları dinleyen ve isteklerine cevap veren Belediye Başkanı Ferda Polat, yakında zaman içinde Çarşı içerisinde ASKİ, BEDAŞ ve BAŞKENTGAZ çalışmalarına başlayacak ve bizim ihalemizin sona ermesi ve çalışmalarımızın başlaması ile birlikte onlar işlerini bitirmiş olacak. Bizlerde inşallah Mayıs ayı içerisinde çalışmaları başlatarak, Ramazan Bayramı öncesinde İlk olarak 2500 m2 olan çarşının içi bitsin sonra bağlantı yollarını bitirerek caddemizin yapımını tamamlamış olalım. Aydınlatma konusunda da sıkıntı yok. Aydınlatma yapacağız. Oraya güzel bir görsellik kazandıracağız. Etkinliklerimizi de çarşıda yapabiliriz.

Yapılan işten vatandaş memnun kalırsa biz de memnun kalırız, vatandaş memnun kalmazsa biz de üzülürüz. İhale bittikten sonra sizi tekrar ziyaret edeceğim, ne zaman başlasın? diye” şeklinde konuştu.

Esnaflarla birlikte gelen Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, “Bir tarafta Belediye bir tarafta esnaflarımız olmak üzere hep birlikte el birliğiyle çarşının içine çok güzel bir şey yapılsın. Bayramdan sonraya da bırakmayın. Geciktikçe bazı şeylerde değişir. Ortada bir cenaze varsa o ortadan kalkacak demektir. O nedenle zamanında işinizi bitirin kurtulun, diyen Koçak, “Tuzgölünün içinden geçen ve Bozan’a geçiş yolunun bozuk olduğu ve bu yolun yapılması ile oradan insanların ilçeye alışveriş için geleceklerini söylemesi üzerine Başkan Polat da; “O yolu bir kere iyileştirme çalışması yapmıştık. Oraya bir baksınlar, tekrar iyileştirme çalışması yapabiliriz” dedi. Konuşmaların sona ermesi ile birlikte esnaflar Belediye başkanı Polat’a teşekkür ederek belediyeden ayrıldılar.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER