Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Sloganda Çok Önemli HARBİDEN..!

İşte seçim  süreci başladı. Cumhur ittifakı meşru zeminde birlikte ve partiler kimlikleri ile seçime girerken muhalefet ne seçim ittifakını becerdi ve ne de Cumhurbaşkanı adaylarını. Muhalefetin her fırsatta seçim seçim diye tempo tutuyorlardı; ortadaki tablo hazırlıksız olduklarını, martaval attıklarını gösterdiler. Ben heyecanla AK parti’nin Bu seçimde kullanacağı sloganı merak ediyorum. Bir o kadar da Muhalefetin […]

02 Mayıs 2018 - 14:02 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.
Sloganda Çok Önemli HARBİDEN..!

İşte seçim  süreci başladı. Cumhur ittifakı meşru zeminde birlikte ve partiler kimlikleri ile seçime girerken muhalefet ne seçim ittifakını becerdi ve ne de Cumhurbaşkanı adaylarını. Muhalefetin her fırsatta seçim seçim diye tempo tutuyorlardı; ortadaki tablo hazırlıksız olduklarını, martaval attıklarını gösterdiler. Ben heyecanla AK parti’nin Bu seçimde kullanacağı sloganı merak ediyorum. Bir o kadar da Muhalefetin belirleyeceği seçim sloganlarını. Muhalefet için en uygun seçim sloganı “İSTEMZÜK” olurdu. Hem siyasi geçmişine uygun düşer ve hem de bu günkü politikalarına  uygun düşerdi. halbuki Türkiyemiz için “İSTENECEK”  çok şey var. Türkiye’mizde içimizdeki ve dışımızdaki şer odakları her zamanki gibi durmuyor, durmayacaktır da. Ama Türkiye’nin korkusu yok artık. Düşmanlar bize cesaret veriyor ve bizi birbirimize daha sıkı kenetliyor. Şu seçim sloganlarına gelecek olursak, ata dilinden bir kelam ile “lavgarlar” anca konuşuyor, AK Parti sağ olsun yine vatandaşın derdine derman, yarasına merhem olmaya devam ediyor.

Bir tane seçilmiş vekili, genel başkanı çıkıp ta vatandaşın lehine olan bir vaatte bulunup ta çare olma derdine düşmüyor da, ben yapamadım, yapamıyorum, ben beceriksizim der gibi sen de yapma telaşına düşüyor.

Bırakın kardeşim bunları. Sizde bilgi yok, birikim yok, üretim yok, çare yok, vatandaş sevgisi yok. Siz anca emir alıyor, kendi siyasetinizi üretmiyorsunuz. Kuklalığı gerçekten çok iyi yapıyor. O kadar aciz bir muhalefet var ki, vatandaş şunu artık çok iyi anlamış. Hani AK Partinin bir sloganı var ya, “Onlar konuşur AK Parti Yapar” diye. İşte gerçekten Sloganın gerçeklik payı bu kadar önemli ve bu kadar ön plana çıkmış oluyor.

Birileri aday bulma derdine düşerken, birileri hapisten şartlı çıkmış vaziyette sağda solda toplantılarını düzenler ve hala devlete ihanet etme peşinde koşarken, birileri sosyal medyada terbiyesiz, ahlaksız, adeta kişiliğini yansıtan paylaşımları yaparken, suskunluğunu bozmayan edeplice vizyonunu sergilemeye, devlete ve millete hizmet etmeye devam eden ve çabalayan Devletin Cumhurbaşkanına, Devletin amirine memuruna sahip çıkmak gerekir. Nitekim de bu millet, devletinin reisini gayet el üstünde tutuyor, Reis de onları her zaman baş tacı yapıyor.

Velhasıl, partinin, partilerin sloganları, ileriyi görerek, millete ve hizmete yönelik oluyormuş. Bu yüzden kimlerin slogan vizyonu halka yönelik, devlete ve hizmete yönelik iyi irdelenmeli. Boş atışlara, boş laflara, icraatı olmayıp ta icraat yapanları eleştirenleri iyi görmek, analiz etmek ve bunu afişe etmek gerekir. “Onlar Konuşur, Ak Parti Yapar “mı “İstemezük” mü sloganlar

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER