Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Siz Devlet Düşmanı mısınız? Nasıl Bir Ahlakınız Var, Anlayamadım..

Seçmece bunlar. Nasıl bir karaktersiz olduklarını her yerde kolaylıkla anlayabilirsiniz. Sanırsınız devletçidirler ama alakaları yoktur. Batılı zihniyet, günü birlik hayat, sonu ne olursa olsun cinsinden bir yaşam tarzı. Dünya hayatını önemsemedikleri gibi ahiret hayatı ile ilgili bir düşünceleri zaten hiç olmamış cinsten bir azınlık. Toplumun ahlakını, toplumun dinini, tarihi ve kültürel dokularını her fırsatta cahilce […]

09 Ağustos 2018 - 17:19 'de eklendi ve 479 kez görüntülendi.
Siz Devlet Düşmanı mısınız? Nasıl Bir Ahlakınız Var, Anlayamadım..

Seçmece bunlar. Nasıl bir karaktersiz olduklarını her yerde kolaylıkla anlayabilirsiniz. Sanırsınız devletçidirler ama alakaları yoktur. Batılı zihniyet, günü birlik hayat, sonu ne olursa olsun cinsinden bir yaşam tarzı. Dünya hayatını önemsemedikleri gibi ahiret hayatı ile ilgili bir düşünceleri zaten hiç olmamış cinsten bir azınlık. Toplumun ahlakını, toplumun dinini, tarihi ve kültürel dokularını her fırsatta cahilce görüp, yeni nesli kötülüğe sürüklemekten başka bir şeye yaramayan bir değişik bir kişilik mensubu bunlar. Kendi yaşam tarzlarına asla karıştırmaz, ama başkalarının başörtüsüne, yemesine, içmesine, giyinmesine karışırlar. Kendileri Paris’e, Roma’ya ve Yunan adalarına giderler de, Hacca, Umreye gidene dil uzatırlar. Müslüman için farz olan Hac’da Araplara para yedirmem diyecek kadar da alçalacak, laf söyleyecek cesaret bulabiliyorlar. Onlar hani milletsever! olurlar ya Maraş’ımızı, Antep’imizi Urfamızı işgal eden Fransız’a para yedirmeye çekinmez. Antalya’mızı, Konya’ya kadar vatan toprağını işgal eden İtalyan’a para savurmaktan çekinmez. İzmir’den Bursa’ya, Eskişehir’e kadar işgal edip katliam yapan Yunan’a İzmir’de denize döktüğümüz kadar bol para dökmekten çekinmez. Bunlar ciddi anlamda bu toprakların ruhunu, karakterini hissetmeyen zavallılar. Bu gibi embesillerin içinden çıktığı milleti hor görürler, hakir görürler. Birbirleri ile konuşurken Avrupa ve batı medeniyetine karşı aşağılık kompleksli zavallılardır. Bunlar körler sağırlar birbirini ağırlar tarzında bir gurup embesilden öte değillerdir.

Dolar. Evet, Ülkemizin ve dünyanın gündeminde olan bir sorun halinde şuan. Ülkemizin Devlet Başkanı bununla ilgili devletçil bir yol izleyerek girişimlerde bulunuyor. Elin gevuru, bizi dolarla, euroyla vurmaya çalışıyor, bizim ülkemizin bazı insanı (ülkemizin insanı bile demek istemiyorum) göbek atıyor. Sosyal medya delikanlılığı yapıp, cahilce, şuursuzca paylaşımlar yapıp, insanları galyana getirmeye, insanları birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Yani bunlar birilerinin uşağı olduğu için, ne kadar da kimliğinde Türkiye vatandaşı yazsa da, alakası yok. Devlet Başkanı Erdoğan sloganında Biz Birlikte Türkiye’yiz derken, a partili b partili ayırt etmiyor ki, siz neyin peşindesiniz. Neden zorla bu insanları ayrımcılığa, ırkçılığa sürüklüyorsunuz ki? Şuan ki iktidar, seçim oldu bitti hala siyaset mi yapıyor, ayrımcılık mı yapıyor, yaşam tarzlarınızı mı kısıtlıyor? Hayır. Devletimiz kendi üretsin, kendi ayakları üstünde dursun ve Dünya Lideri bir ülke olsun diye mücadele veriyor. Bu Gevurların yaptığı tezgahları niçin yaptığını bilmiyor musunuz?

Bu tip insanların kime hizmet ettikleri belli. Bunlarla bizim Türkiye’mizin bağdaşması mümkün de değil aslında. Ama yapacak bir şey yok, eğitilecek bunlar. Yeni düzende bunlara da bir çözüm bulunmalı bence. Mesela beyin egzersizi merkezleri açılıp, bunların bilimsel ve objektif düşünebilmesi üzerine bir çözüm arayışına gidilip, eğitildikten sonra topluma kazandırılmalı ne dersiniz?

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER