Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Vatandaş Tedirgin, Düğünlerde Silah Şovu Yapılıyor

Yaz ayının içinde olduğumuz şu günlerde ilçemizin her köşesinde düğünler gerçekleştiriliyor. Yeni evlenecek çiftlerin en mutlu günlerini adeta zindana çevirmek isteyen düğün magandaları havaya sıktıkları silah, tüfek gibi öldürücü silahlarla vatandaşları ve düğün sahiplerini tedirgin ediyor. Düğüne çocukları ile giden ve gittiğine pişman olan misafirler bu gidişata kimsenin neden dur demediğini anlamadıklarını dile getirdiler. Öte […]

16 Ağustos 2018 - 14:07 'de eklendi ve 510 kez görüntülendi.
Vatandaş Tedirgin, Düğünlerde Silah Şovu Yapılıyor

Yaz ayının içinde olduğumuz şu günlerde ilçemizin her köşesinde düğünler gerçekleştiriliyor. Yeni evlenecek çiftlerin en mutlu günlerini adeta zindana çevirmek isteyen düğün magandaları havaya sıktıkları silah, tüfek gibi öldürücü silahlarla vatandaşları ve düğün sahiplerini tedirgin ediyor.

Düğüne çocukları ile giden ve gittiğine pişman olan misafirler bu gidişata kimsenin neden dur demediğini anlamadıklarını dile getirdiler.

Öte yandan komşumuz Evren ilçesinde Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte karar aldıkları, alınan karar doğrultusunda belediye tarafından düğünlerde silah atılmaması yönünde anonslar yapıldığı, öte yandan gerçekleştirilen düğünlere Belediye Başkanı ve İlçe Emniyet müdürü tarafından ziyaretler yapıldığı ve silah atılmamasını, mutlu günlerinin kabus olmaması yönünde uyarılarda bulunularak aynı zamanda mutluluk ve iyi temennilerde bulunarak düğün ziyaretlerini gerçekleştirdikleri öğrenildi.

ilçemizde ise şehrin göbeğinde, ilçenin tüm sokaklarında atılan silahlardan hem mahalle sakinleri, hem düğüne çocukları ve ailesi ile giden vatandaşlar tedirgin olurken Evrende uygulanan uygulamanın ilçemizde uygulanmasının olumlu izlenimler yaratacağı yada farklı bir uygulama ile biran önce düğünlerde atılan silahlara önlem alınmasının iyi olacağı, evlenecek çiftlerin mutlu günlerinin hüzünle sonlanmasının önüne biran önce geçilmesi gerektiği vatandaşlar tarafından yetkililerden isteniyor.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER