Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Asayiş Bülteni

İlçemiz Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde son bir haftada 37 asayiş olayı meydana gelmiştir. “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı maddes satın almak, kabul etmek veya bulundurmak” suçu kapsamında uyuşturucu olduğu değerlendirilen bir miktar madde ele geçirilmiş, şahıslar hakkında adli işlemlere başlanmıştır. Meydana gelen 4 “Kasten yaralama” olayında 5 şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler başlatılmıştır. […]

25 Eylül 2018 - 20:53 'de eklendi ve 459 kez görüntülendi.
Asayiş Bülteni

İlçemiz Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde son bir haftada 37 asayiş olayı meydana gelmiştir.

“Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı maddes satın almak, kabul etmek veya bulundurmak” suçu kapsamında uyuşturucu olduğu değerlendirilen bir miktar madde ele geçirilmiş, şahıslar hakkında adli işlemlere başlanmıştır.

Meydana gelen 4 “Kasten yaralama” olayında 5 şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler başlatılmıştır.

Meydana gelen 4 “ Trafik kazası sonucu taksirle yaralanma” olayında toplamda 3 şahıs yaralanmış, 1 şahıs hayatını kaybetmiştir.

Tehlikeli araç kullanarak ve dirilt yaparak trafik güvenliğini tehlikeye sokan 2 araç yakalanarak sürücülerine gerekli idari para cezası uygulanmıştır.

Su ürünleri kanunundaki kabahatler kanunu kapsamında 1 şahsa idari para cezası uygulanmıştı.

5326 sayılı kabahatler kanununa göre “Sarhoşluk” ve “Gürültü” suçlarından toplamda 2 şahsa idari para cezası uygulanmıştır.

24/09/2018 günü İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak Polis sorumluluk bölgesinde “ Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” yapılmış, 26 okul ve çevresi üniversite, öğrenci yurtları, metruk binalar, umuma açık işyerleri, park ve bahçelerde yapılan denetimlerde 11 araca idari para cezası uygulanmıştır.

E-90 Karayolu üzerinde gerçekleştirilen yol uygulamalarında 1 şahıs “Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçu olmak üzere haklarında yakalama kararı bulunan 84 şahıs yakalanmış 41 araca idari para cezası uygulanmıştır.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER