Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Astsubay Tuncay Aymelek İkinci Kitabını Çıkarttı

‘Ömrüm Hiç Durmadan, Hep Yazarak Geçti’ İlçemizde görevli Astsubay Tuncay Aymelek kendisi hakkında, geçen hafta yaptığımız röportajda, gazetemize şu bilgileri kaydetti: “Ben bir hikâye anlatıcısıyım. Özel yaşamımda yaptığım budur. Hikâyeler kurgulamak ve romanlar yazmak. Hatta diyebilirim ki ömrüm hiç durmadan, hep yazarak geçti. Yalnız ortaokul senelerimden başlayarak, zayıf olan matematik dersine çalışacak yerde, bir odaya […]

18 Ekim 2018 - 17:08 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.
Astsubay Tuncay Aymelek İkinci Kitabını Çıkarttı

‘Ömrüm Hiç Durmadan, Hep Yazarak Geçti’

İlçemizde görevli Astsubay Tuncay Aymelek kendisi hakkında, geçen hafta yaptığımız röportajda, gazetemize şu bilgileri kaydetti:

“Ben bir hikâye anlatıcısıyım. Özel yaşamımda yaptığım budur. Hikâyeler kurgulamak ve romanlar yazmak. Hatta diyebilirim ki ömrüm hiç durmadan, hep yazarak geçti. Yalnız ortaokul senelerimden başlayarak, zayıf olan matematik dersine çalışacak yerde, bir odaya kapanıp yazarken, babam beni durmadan ikaz ediyordu. İşte asıl yazma savaşım ta o zaman başladı. Aslına bakılırsa o tarihlerde bile yazı yazarak para kazanmanın ne kadar güç olduğunu biliyordum. Böyle bir meslekle hayata atılamayacağımın farkındaydım yani. Buna rağmen 14 yaşımdayken kendi kendime “Yaz Tatili” isimli bir roman yazdım ve bunu, fotokopiyle çoğaltarak kitap haline getirip etrafımdakilere dağıttım. Kardeşlerim bu el yapımı kitabımı hafif alayla karışık, “Tuncay’ın kitabı !” diyerek arkadaşlarına gösteriyorlardı.

‘Bir yandan okumadan, diğer yandan iyi yazmak mümkün değil’

“Bununla beraber beri yandan elime geçirdiğim tüm romanları okumaya çabalıyordum. Hatta yarıyıl tatilinde, üç dersten bütünlemeye kaldığım halde, roman okumaktan vaz geçmemiştim.  Öyleyse bu yazmak işi çocukluktan itibaren sürekli okumakla başlayan fasit bir dairenin, yetişkinlikte doruğa ulaşması ve artık eser üretmekle tamamlanmasından başka bir şey değil.

Bundan başka size hikâye anlatma sanatı ile ilgili birkaç söz söylemek de istiyorum. Temelde hikâye anlatmak işi, bir ressamın yaptığı işten farksızdır. Çünkü kafanızda derli toplu bir hikâyeden önce bir duygu, bir imge, daha doğrusu bir resim vardır.  Siz bu resmin içine girdikçe renkler belirginleşmeye, karanlıklar aydınlanmaya başlar. Kelimeler, ressamın elindeki değişik renk ve tipteki fırça ya da boyalar gibidir.” Şeklinde çıkardığı ve çıkaracağı kitaplar hakkında bilgi verdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER