Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

ATB’den YBO’ya Okul Malzemesi Desteği

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ankara Ticaret Borsası tarafından ilçemiz Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine giyim, ayakkabı, kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı ve Okulun ihtiyaçları karşılandı. Ve ilk defa bu yıl, ATB tarafından getirilen tiyatro oyunu da sahnelendi. Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, ATB Meclis Başkanı İbrahim Öztürk ve ATB Yönetim […]

18 Ekim 2018 - 17:14 'de eklendi ve 472 kez görüntülendi.
ATB’den YBO’ya Okul Malzemesi Desteği

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ankara Ticaret Borsası tarafından ilçemiz Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine giyim, ayakkabı, kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı ve Okulun ihtiyaçları karşılandı. Ve ilk defa bu yıl, ATB tarafından getirilen tiyatro oyunu da sahnelendi.

Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, ATB Meclis Başkanı İbrahim Öztürk ve ATB Yönetim Kurulu Üyeler ile birlikte Şereflikoçhisar’a geldi. Kaymakam Sedat Yıldırım’a yaptığı ziyarette Başkan Faik Yavuz, hem Şereflikoçhisarlı çiftçilerine ve esnaflarına müjde verdi hem de Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelerek “Ateşten Gömlek” isimli tiyatroyu öğrencilerle birlikte izledi.

Şereflikoçhisar’a Müjde Verdi

Başkan Faik Yavuz ve beraberindekiler ilk olarak, Kaymakam Sedat Yıldırım’ı daha sonra da Belediye Başkanı Ferda Polat’ı ziyaret etti.

Kaymakam Sedat Yıldırım’ı ziyareti sırasında yaptığı konuşmasında Şereflikoçhisarlı çiftçilerine ve esnaflarına müjde veren Başkan Faik Yavuz; “Şereflikoçhisar’da tarımsal bir potansiyel var. Bu tarımsal potansiyeli harekete geçirmek için senelerce uğraşıyoruz. Bunun en iyi piyasanın oluşacağı yer Borsadır. İnşallah sizin desteğinizde buraya çok hızlı bir şekilde önümüzdeki sezon salonumuzun, büroların ve yazıhaneler olacağa önemli bir satış salonu kuracağız. Projeleri çizdik, hazırlıklarımız tamam, hemen temelini atabilecek durumdayız.

3 bin küsür m2 Belediye bize tahsis etti ama hazine çıktı. İnşallah sizin desteğinizle buraya çok hızlı bir şekilde 2019 yılındaki hasat sezonunda açmayı düşünüyoruz” dedi.

Yatılı Bölge Ortaokul’una yapılan yardımdan da bahseden Başkan Faik Yavuz; “10-13 yıldır Yatılı Bölge Ortaokulu’nun öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarını ve okulun eksikliklerini biz karşılıyoruz ATB olarak. Bu sene bir değişiklik yaptık, her sene oyuncak falan getiriyorduk, bu sene de Halide Edip’in “Ateşten Gömlek” isimli tiyatrosu sahnelenecek. Çocuklara tiyatro sevgisini vereceğiz” dedi ve Kaymakam Sedat Yıldırım’a da kendilerini kabul ettiği için teşekkür etti.

Kaymakam Sedat Yıldırım da; “Sizi görmekten ve sizi ağırlamaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Hele hele Ülkenin şuanda içinden geçtiği süreçte böyle bir yatırımın bu ilçede, hızlı bir şekilde yapılması için bizimde İlçe Kaymakamlığı olarak elimizden geleni yapacağımızı söyleyeyim. Belki bu dönem için anlamlı bir yatırım olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “bürokrasiyi kaldırın” talimatının yazılı olarak kendisine ulaştığını belirten Kaymakam Sedat Yıldırım, İlçede Borsa yapılacak yerle ilgili çıkan sıkıntının Salı günü hallolacağını belirterek; “Salı günü, 492 Sayılı harçlar kanununa göre rayiç bedel 104 bin lira karşılığında tapu devrinin olacağını” söyleyerek bunun da Ankara Ticaret Borsasına, “harç bedeli üzerinden hızlı bir şekilde devre yapılsın” diye resmi bir yazıyla devri yapılacağını belirtti.

Kaymakam Yıldırım da Başkan Faik Yavuz’dan, ilçeye yapılacak borsanın 2019 yılında açılışının yapıldığı günlerde OSB’nin de tam olmasa da faaliyete hazır hale geleceğini, OSB’nin faaliyete hazır hale geldiği zaman yatırımcı bulunması gerektiği için yatırımcı bulması istedi.

ATB Başkanı Faik Yavuz da, yatırımcı bulabileceklerini hatta yatırımcıya finansal anlamda destek de olabileceklerini belirterek, “yeterki bu yatırımı yapın” dedi.

Kaymakam Yıldırım’a ziyaret, karşılıklı olarak nazar boncuğu ve tuzdan yapılmış ürünler takdim edilmesinden sonra sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER