Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Onun bunun…

Şimdilerde siyaset atmosferinin tavan yapması gerekirdi. Şimdilerde aday adayları ortalıkta cirit atması gerektiği gibi, bir eve girip diğer evden destek amaçlı ziyaretlerde olması gerekirdi. Ama şuan seçime gazetemiz elinize geçtiğinde ve bu köşe yazımı okuduğunuzda 165 gün 6 saat kalmış olacak ki, herhangi bir üst seviyede seçim atmosferi yaşanmadı, yaşanmıyor. Geçtiğimiz diğer yerel seçimlerde bu […]

18 Ekim 2018 - 17:06 'de eklendi ve 295 kez görüntülendi.
Onun bunun…

Şimdilerde siyaset atmosferinin tavan yapması gerekirdi. Şimdilerde aday adayları ortalıkta cirit atması gerektiği gibi, bir eve girip diğer evden destek amaçlı ziyaretlerde olması gerekirdi. Ama şuan seçime gazetemiz elinize geçtiğinde ve bu köşe yazımı okuduğunuzda 165 gün 6 saat kalmış olacak ki, herhangi bir üst seviyede seçim atmosferi yaşanmadı, yaşanmıyor. Geçtiğimiz diğer yerel seçimlerde bu süreç nereden baksanız 6 – 7 ay önceden başlıyor ve bayağı tatlı sert rüzgar esiyordu.

Nitekim şu anki sürecin bu şekilde durgun ve seviyeli geçmesinin nedeni de AK Parti Camiasında Kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan sayesinde oluyor. Diğer partiler malum koltuk sevdasında olduğu için onlarım imi timi de yok. Ne memleket adına sesleri var neden aday adayları adına bir yol üzerinde ilerliyorlar.

Neyse konumuz bu değil şuan. AK Parti kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kızılcahamam kampındaki istişare toplantısında, bildiğim duyduğum kadarı ile, “81 İl ve 957 ilçe belediye başkanlarının hangisi ile devam edileceği tespiti yapılıp Kasım ayının ilk yada ikinci haftasında mevcutlardan devam edecek Belediye başkanları açıklanacak. Devam edeceklerin açıklanması halinde, devam edilmeyecek olan il ve ilçe Belediyelerine aday adaylıkları kayıtları alınacak ve aday adayları meydana inecek, hünerlerini sergileyecek ve içlerinde herhangi bir aday belirlenerek yola devam edilecek.

Peki bu süreç işlerken, hiçbir il ve ilçede öyle ayyuka çıkmış bir seçim çalışması yapılmazken, onun, bunun adamları, ya da onun bunun yalaka uşaklarına ne oluyor onu anlamış değilim.

Bu onun bunun yalakalarımı, adamları mı yoksa uşaklarımı desem her neyse, bunlar dedikodudan hiçbir geri adım atmadan devam edip duruyorlar.

Yok şu aday şunun için çıkıyor, yok bu aday kendi seçilmek için değil birini meclis üyesi yapmak için çıkıyor, yok bu aday şunun bunun için çıkıyor deyip astı astarı olmadık dedikoduyu, adamsızlığı, şahsiyetsizliği yapıp sıfatını ortaya koyuyor. Bunlar aynı ekip. Belden aşağı vurmayı adamlık sanan Allah korkusu olmayanlar. Hatta bunlar o geçmiş dönemdeki Twetterden ahlaksızca paylaşım yapan alçaklar.

Valla bana kalırsa Belediye Başkanlığı olmak üzere, derneğe, vakıfa, kooperatife, odaya, STK lara nereye olursa olsun çıkan aday adayları benim gözümde “ER” sıfatı taşımaktadır. Çünkü çıkılan bu makam mevkilere her kez “ER”lik gösteremez. Cesaret meselesi buralara çıkmak. Öyle kıyıda köşede şundan bir şey olmaz, bundan bir şey olmaz, bu yapamaz diye karaktersizlik yapmak o kişinin acizliğini gösterir. Bu ER meydanına herkes çıkabilir. Yüreği yeten varsa o eleştiride bulunanlardan, buyurun meydanlar sizi bekliyor. Belki siz daha iyi yöneticilik yapabilirsiniz. Neden korkuyorsunuz. Eleştirirken karamet atarken her şey güzel. Bide sizi görelim cesaretiniz var ise. Haa bu tür dedikodu yapan, sağda solda konuşan onun bunun adamlarının da kafasında bir aday adayı var ve onun yanında yer alabiliriyim diye çırpınıp duruyor. Vay zavallım vay.

Allah’ın izni ile bu ve bunlar gibi düşünen menfaat adamlarına AK Parti kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan müsaade etmeyecektir ve talimatlarını gerekli yer ve yerlere iletmiştir. Allah fırsatçılık fikri güdenlere, menfaat peşinde koşanlara, onun bunun adamı olup ortalığa karamet ve fitne tohumları salanlara fırsat vermesin. Hak yiyen hakkından olur. Allah herkesi, Allah’ın sınırsız imkanlarını, nimetlerini hak doğrultusunda isteyen ve istemeyi bilen kullarından eylesin..

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER