Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Aman dikkat. Seçim süreci sonuna kadar dostlukla sürsün..

Yerel seçim süreci pazartesi itibariyle başlamış durumda. Bu seçim ilçemizde yani yerelde başka, illerde başka olur. Şereflikoçhisar’a aday olacak yada aday adayı olacak kişi yabancı olmayacaktır bir kere. Burda da yaşasa, diğer 81 ilden birinde de yaşamış olsa Şereflikoçhisar doğumlu olacak. Bu yüzden bu seçim yerelde bir başka illerde bir başka olur. Şereflikoçhisa da seçim […]

07 Kasım 2018 - 18:10 'de eklendi ve 255 kez görüntülendi.
Aman dikkat. Seçim süreci sonuna kadar dostlukla sürsün..

Yerel seçim süreci pazartesi itibariyle başlamış durumda. Bu seçim ilçemizde yani yerelde başka, illerde başka olur. Şereflikoçhisar’a aday olacak yada aday adayı olacak kişi yabancı olmayacaktır bir kere. Burda da yaşasa, diğer 81 ilden birinde de yaşamış olsa Şereflikoçhisar doğumlu olacak. Bu yüzden bu seçim yerelde bir başka illerde bir başka olur.

Şereflikoçhisa da seçim süreci bİter her gün her yerde diğer aday adayı hemşerinle yan yana yüz yüze göz göze gelirsin gelebilirsin.

Bu ilçede ve diğer bildiğimiz bazı ilçelerde duymuşuzdur hep seçim sürecinde şu tartışma yaşandı, seçim bitti bunlar düşman oldu, şu şununla, bu bununla kin güder oldu diye.

En yakın tarihe baktığımızda ilçemizde ilçe başkanlığı sürecinde ve onun öncesinde de sahte hesaplarla karalamalar yapıldı, iftiralar atıldı. Atılan iftiralar kulaklara kazıldı yeri geldiğinde astı astarı olmayan şeyleri temcit pilavı gibi öne sürenler oldu oluyorda.

Süreci AK Parti üzerinden yürütüyorum çünkü, heyecanlı süreç AK Parti aday adaylığı sürecinin açılması ile başladı. Bu süreç içerisinde AK Parti gerek İl Teşkilatı ve Genel Merkez teşkilatı üzerinden süreç sıkı tutulmuş vaziyette ve herhangi bir olumsuzluğa küskünlük ve dargınlığa yol açılmadan sürecin en temiz hali ile götürülecek şekilde dizayn edilmiş ve hala da dizayn etme devam ediyor.

Geçtiğimiz yeel seçimden hatırlayacak olursak bazı muhalefet adayları mafyavari davranışlar, tepeden bakışlar sergiledi ama sonu hüsranla bitti. Sonra eyvah dedi ama iş işten çoktan geçmişti. Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişti, akraba eş dost saymadı kırdı döktü parçaladı ve yalnızlığa büründü. Şuan içinde aday adaylığı sürecinde başvuruda bulunan isimler az çok geçmişle bu günü kıyaslayabilecek düzeydeler. Geçmişten ders alırlarsa günleri seyranla gider, ama geçmişi siler devam ederse günü hüsranla biter.

Sonuçta şunu iyi anlamak gerek ki; ilçemizde bazı guruplar, guruplaşmalar, paralı dedikodu mekanizmaları yada yükünü tutmuş işşini götüren bazı hainler var. Bu hainlere öncelikle kimse kulak asmamalı. İkincisi Şereflikoçhisar’ı başka ilçeler, başka iller ile kimse kıyaslamasın. Çünkü her köşe başında arkadaşın, her parkta akraban, her düğünde hısımın, her cenazede dostlarınla karşı karşıyasın. Kaçarın yok. Her ne olursa olsun seçim sürecinin başladığı bu gün itibari ile sonu da, sonuna kadarda hep dostlukla sürsün. Bu dünyada ne kadar servetin olursa olsun, bu dünyada ne kadar popüler olursan ol, sonuçta kiracısın. Güzel anılar bırakın, anılarla anılın, güzel eserler bırakın, dualarla anılın.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER