Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Dedikleriniz Birbirini Tutsa İnanırlılığınız Olacak Ama! Tutmuyor, Tutmuyor Tutmuyor..

Dedikleriniz Birbirini Tutsa İnanırlılığınız Olacak Ama! Tutmuyor, Tutmuyor Tutmuyor.. Hani deriz ya “Allah Bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın diye”. İşte bu cümlenin ardında çook şeyler yatarda kime bilmez. Şimdilerde yaşı 50-80 arası olan büyüklerimiz maalesef geçmişte yaşadıkları sıkıntıları bugün çoluğuna, çocuğuna torununa anlatmıyor. Şimdilerin 18-39 yaşlarındaki kardeşlerimiz de o günlerde anne, baba, dede […]

29 Ocak 2019 - 20:18 'de eklendi ve 217 kez görüntülendi.
Dedikleriniz Birbirini Tutsa İnanırlılığınız Olacak Ama! Tutmuyor, Tutmuyor Tutmuyor..

Dedikleriniz Birbirini Tutsa İnanırlılığınız Olacak Ama! Tutmuyor, Tutmuyor Tutmuyor..

Hani deriz ya “Allah Bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın diye”. İşte bu cümlenin ardında çook şeyler yatarda kime bilmez. Şimdilerde yaşı 50-80 arası olan büyüklerimiz maalesef geçmişte yaşadıkları sıkıntıları bugün çoluğuna, çocuğuna torununa anlatmıyor. Şimdilerin 18-39 yaşlarındaki kardeşlerimiz de o günlerde anne, baba, dede ebeler neler çekmiş, kim kimi öldürmüş, kim sağcı, kim solcu diye sokaklarda birbirlerini arayanların olduğunu ve kimlerin birbirini öldürdüğünü, Sokak köşelerinde kim evden çıkarken ayakkabısının önce sağını mı yoksa solunumu giyecekte hangi partili olduğu bilinecek ve ona göre düşman bilinecek yada ölene kadar dövülecek diye anlatmamış.

Bunun müsebbibi hem o dönemin hain siyasileri, hem askeri içindeki hain darbeciler ve dış devlet ve devletlerden emir alan onun bunun çocukları olduğunu kimse kimseye anlatmıyor yada işlerine gelmiyor. Ama bilmiyorlarki herşey siyaset değildir. Her şeye siyasi gözle bakılmaz. Devletin bekası düşünülmelidir. Devlet bizim başımızı soktuğumuz sıcak evimizdir. O olmazsa açıkta kalırız. Son 15 yıl içinde geçmişte yaptıkları oyunları kaç defa çeşitli şekillerde tekrar uygulamak istediklerini, dün dedikleri ile bu gün söylediklerinin birbirini tutmadığını, bu kişiliklerin bir inanırlığı ve geçerliliğinin olmadığını bilmemiz anlamamız gerektiğini görmeliydik.

Ellerinde bir tane done bulunmayan, projesi olmayan, Türkiye’yi ileriye götürecek 20-50-100 yılık projesi olana mı güveneceksiniz? Muhalefetin CHP’si, İYİ Partisi ve diğerleri projeleri olmadığı gibi, vizyon ortaya koyan, proje açıklayanların projesini küçümsüyorlar. Milli Tank, Milli Silah, Milli İHA’lar, Milli Helikopterlerle Ordumuzun silah ve techizatının %80’ini yerli üretimle karşılayanları, havaalanı tüp geçit vs. yapanların bu yaptıklarını karalayanlara mı inanacak güvenecek ve arkasından gideceksiniz.

İnanın bunların bir dediği bir dediğini tutmaz. İnanın bunlar bu ülkeyi ileriye götürmeye değil, geriye, birilerinin eline teslim etmek için gelmeye çabalıyorlar.

Kendi içlerinde bile aday çıkaramayan, kendi ittifaklarında buluşamayan, açıklanan aday üzerinde uzlaşamayanlarla ne kadar yola çıkılır. Ortak aday belirlerken ittifak ruhuna uzak,  bir taraftan hem işkenceci bir babanın çocuğunu  hem de pkkyı savunan, devleti suçlayan birini aday göstermekle zoraki ittifak nereye kadar gider?   “Babadan oğula suç geçmez” diyenler bir tarafını kurtarsa da, PKK’ya terörist diyemeyen, onlarla el ele kol kola gezenleri ortak aday olarak nasıl açıklayacak. Ama akıl babaları zoraki ittifaklarla Milli iradeye engel olmak için son kurşununa kadar mücadele edeceğinin sinyallerini veriyor. Görmüyor musunuz, Amerika’nın Trampı ülkenin  %65 ile iktidara gelmiş Devlet başkanını benzer senaryolar ile indirmeye ve gerile kuklaları olan bir satılmışı getirmek istiyorlar. Bu adalet mi. Peki neden indiriyor. Türkiye ile arası iyi, Türkiye güçleniyor. Türkiye git gide bir çok devleti yanına çekiyor diye Amerikası, Almanı, İngiltere, fransa, israili zıplıyor. Bunlar neden zıplıyor? Bunlar zıplarken, bizim ülkemizde bunlarla beraber zıplayan ve onların ekmeğine yağ çalmak isteyenler kimler? İyi düşünelim. Oyun gerçekten büyük. Ülke olarak, millet olarak, birey olarak bu oyunu, bu siyasi kukla oyuncularını bozmamız lazım.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER