Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Hizmet hemşericiliği…

Memleket özlemi Anadolu insanında özel bir yere sahiptir. Anadolu’nun bağrında doğan büyüyen havasını teneffüs eden her birey memleketinin hasretini taa öteden hisseder ve yaşar. Nitekim bunu Anadolu’nun tam ortasında yaşayan bir ilçe olarak iyi biliyor, iyi de hissediyoruz. Şereflikoçhisar da doğmamış. Annesi babası burada, kendisi doğma büyüme Almanya’da, Fransa’da, Avusturya’da; Ankara, İstanbul, İzmir ya da […]

29 Ocak 2019 - 20:34 'de eklendi ve 219 kez görüntülendi.
Hizmet hemşericiliği…

Memleket özlemi Anadolu insanında özel bir yere sahiptir. Anadolu’nun bağrında doğan büyüyen havasını teneffüs eden her birey memleketinin hasretini taa öteden hisseder ve yaşar. Nitekim bunu Anadolu’nun tam ortasında yaşayan bir ilçe olarak iyi biliyor, iyi de hissediyoruz. Şereflikoçhisar da doğmamış. Annesi babası burada, kendisi doğma büyüme Almanya’da, Fransa’da, Avusturya’da; Ankara, İstanbul, İzmir ya da memleketimin diğer il ve ilçelerinde doğmuş büyümüş olan binlerce Şereflikoçhisarlı var. Ama birinci kuşağı bırakın, ikinci kuşak olmasına rağmen Gossar lehçesinde zerre değişme yok, Şereflikoçhisar sevgisi, özleminde zerre kaybolma yok. 365 günde 1 günde olsa buranın havasını solumadan hatıralarını yaad etmeden gitmeyen binlerce hemşerimiz var. Bir de emekleri ile sevgileri ile Şereflikoçhisar’lı olanlar var. Şereflikoçhisar’a hizmet eden her kademede devlet memurları ya da sermayesini, geleceğini Şereflikoçhisar’da görenler de var ki onlar da bizim hemşerimiz olmuşlardır. (Bir de Türkiye’nin sayılı zenginleri arasına giren hemşerilerimizden  bir kısmı da Şereflikoçhisar’ın hiçbir yerinde göremezsin, Şereflikoçhisar’ın derdi ile dertlenmezler. Şereflikoçhisar’da para kazanıp palazlanan yerli zenginlerimizden bazıları da Koçhisar’ımızı beğenmediğini ifade eder ve gitmek üzere olduklarını duyuyoruz ya da bu sinyalleri verenler de vardır ki bunlara da Allah Şereflikoçhisar sevgisi verir inşallah) Ben bu hemşerilerimizi  doğduğumuz yer kadar doyduğumuz yere sadakat gösteren ve hizmet edenleri has hemşeri   görenlerdenim. Çünkü, Şereflikoçhisar Kadirşinastır. İlçesine hizmet edenleri bağrına basar. İlçemize yerleşen, üreten, esnaflık yapanları benimser kendisinden görmüştür ve görmektedir.. Yabancılara geçit yok, asla olamaz gibi gerici düşünceler olmamıştır, olmayacaktır da. İşte Şereflikoçhisar Organize Sanayi Bölgesi buna en iyi örnektir. Hem  düşünce bazında gündeme getiren, hem OSB’nin gerçekleşmesi için çalışanlar yanında OSB’nin hayata geçmesinde  aynı ruhu paylaşan emektarların çabası başarıyı getirecektir. Şereflikoçhisar Organize Sanayi bölgesinin mazisi çeyrek asıra yaklaşıyor. 2001 yılında ilk ciddi adım atılmış. Üzerinden 18 yıl geçmiş. Ayrıntıya çok girmek istemiyorum. Emeği geçenleri açık ve gizli kahramanları az çok hatırlıyor, biliyorsunuzdur. Nitekim son bir yıldır, gecesini gündüzüne katarak, memlekete önemli bir yatırım bırakmak isteyen ve bu yatırımla birlikte ilçemiz tarihinde unutulmayacak adım atan Kaymakam Sedat Yıldırım onlardan biri olacaktır. Kaymakam bey biraz otoriteli olunca, emri altında çalışanlarda tabi biraz sıkıntı yaşadıklarını da itiraf etmiyor değil hani. Her yiğidin yoğurt yemesi farklı derler. Mesleğim gereği bu döneme kadar birebir tanıdığım 5’nci kaymakamımız. İnanın hepsi de birbirinden çok çok farklı. Neyse.

Organize sanayi bölgemiz adına uyumayan, orasını sonuçlandırmak için koşan ve beraberindekileri de koşturan Kaymakam beye Şereflikoçhisar adına teşekkür ediyorum. Parselasyon bitti. Talepler gelmeye başladı ve geliyor da. Şuan parselasyon yolları da açılıyor bitmek üzere. Memleketimize hayırlar getirir inşallah.

Yeri gelmişken bir konuya değinerek yazımı bitirmek istiyorum.

Benim bir huyum vardır. Acizane onu da sizinle paylaşayım ki yazılarımı bu bakış açısı ile  daha iyi anlarsınız.

Ben, kim olursa olsun hiçbir kulvarda kişiyi siyasi kimliği, memleketçilik, dernekçilik, ırkçılık yönünden ayrıştırmam. İyi yanlarını, iyi söz, davranış ve yaptıklarının güzel taraflarını örnek alır,  geri yanını atarım. Herkesin herkesten öğreneceği, ders alacağı çok yönleri vardır. Biz var olan dağarcığımızın üzerine koyarak ne yapabiliriz ona bakalım..

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER