Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

MHP’nin Recep Tayyip Erdoğan’ı !

Bu gün cumhur ittifakı ile ilgili yazacağım. Aslında aylardan beri kamuoyunda tartışılan, konuşulan Cumhur İttifakı ruhunu yine bu ittifakın taraflarıyla yaptığım sohbetler sırasında öne çıkan tespitleri aktaracağım. Öncelikli olarak umur gürmüş bir MHP’li kardeşimizin çoğunluğu MHP’li arkadaşlarıyla birlikte olduğu sohbet sırasında yapmış olduğu samimi paylaşımı aktaracağım. Sohbet, Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin […]

12 Ocak 2019 - 13:21 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.
MHP’nin Recep Tayyip Erdoğan’ı !

Bu gün cumhur ittifakı ile ilgili yazacağım. Aslında aylardan beri kamuoyunda tartışılan, konuşulan Cumhur İttifakı ruhunu yine bu ittifakın taraflarıyla yaptığım sohbetler sırasında öne çıkan tespitleri aktaracağım. Öncelikli olarak umur gürmüş bir MHP’li kardeşimizin çoğunluğu MHP’li arkadaşlarıyla birlikte olduğu sohbet sırasında yapmış olduğu samimi paylaşımı aktaracağım. Sohbet, Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin kararlı bir şekilde Cumhur İttifakını savunduğu günlerde geçmiş. Bazı Ülkücü arkadaşlar Tayyip Erdoğan ismi üzerinden sert sözler söylemesi, acımasızca eleştirmesi üzerine  konu Devlet Bahçelinin niçin Tayyip Erdoğan’a destek verdiğine, geldi. Yıllarını MHP’ye vermiş bir kardeşimiz Yıllarca “Önce ÜLKEM VE MİLLETİM, sonra PARTİM” diyen bir liderin yolundayız. Ülkem ve Milletimin bekası Ülkücü hareketin ruhudur. Millet yoksa ben de yokum, biz de yokuz. Parti olmuş, olmamış ne çıkar, dedi ve ülkenin içinden geçtiği sıkıntılı durumu ve yaşanabilecek kötü senaryo ihtimallerinden bir kaçını aktardı. O Umur görmüş, 1980 öncesini yaşamış MHP’li yerinden doğruldu ve bakın bizim gelecek için beklentimiz Türk Milletinin şerefiyle şanı ile büyük devlet olması… Her şey bir tarafa arkadaşlar size bir önerim var. Hatta sizlerle bir oyun oynayalım. Ülkücülüğünüzü, devlet ve millet sevginizi yüreğinizde bir mıh gibi  sabitleyin. Bundan sonra söyleyeceklerimi unutun siyasi çekişmeleri, siyasetçi isimleri hiç duymadınız kabul edin. Kürsüde biri konuşuyor, Recep Tayyip Erdoğan. Bölücülere karşı tavizsiz, inlerine gireceğiz, hendekleri başlarına yıkacağız. Aziz Milletin Bekası için Afrin’e de El Bab’a da Münbiç’e de gireceğiz. Pkk ve yandaşı terör örgütlerinin kökünü kazacağız. ABD’nin Suriye’de ne işi var diyemeyenler, Türkiye’nin ne işi var diyemez. Suriye’de de olacağız. Teröristin olduğu her yerde kökünü kazımak için olacağız. Sahada da olacağız Masada da olacağız. … Balkanlardaki ata yadigarı eserler de  oradaki Osmanlı bakiyesi bizim önceliğimiz. İsrail’in  Türkiye’yi eleştiren küstah Cumhurbaşkanına “siz insanları öldürmeyi iyi bilirsiniz. Filistin’de plajlarda çocukları nasıl öldürdüğünüzü çok iyi bilirim… Bundan sonra “Davos benim için bitmiştir” çıkışı ya da savunma sanayindeki yerli hamleler. İHA’lar, Siha’lar, Tanklar, yerli yazılımlar… bunları konuşan gür sesli lider. Şimdi o ses size, ülkücülere itici gelebilir mi? Rakip bir lider mi dersiniz; yoksa işte benim lider’im mi dersiniz. Daha açık konuşayım son yıllardaki Recep Tayyip Erdoğan Türkiye sevdasında MHP’nin lideri gibi konuşuyor, dedi. Gülenler de oldu, yok daha neler diyenler de. Ama hak verenler çoğunluktaydı. Siyasi çekişmelerin gölgesinde olaylara baktığımızda, siyasi ihtirasla baktığımızda eleştirmeye, sivri konuşmaya hakkınız var; ama “Önce ÜLKEM VE MİLLETİM, sonra PARTİM” diye bir ilkeye inanıyorsanız. Gereğini yapacaksınız. Küçük düşünmek aslını inkar etmektir” dedi.

31 Mart Mahalli Seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde aynı tartışma alevlense de Cumhur İttifakı kök salmış MHP’lisi ile AK Partilisi ile “ Önce Memleket” sevdasında birleşeceğiz.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER