Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Bir Aday, Kazanma İhtimalim %1 Der mi?

“Hayal çok kıymetli bir şey. Bir şeyi hayal etmeden hiç bir şey yapılamaz”. Evet. Erbakan hocamızın bu güzel cümlesi tarihe geçmiş bir cümledir. Ve önümüzü açan bizleri aydınlatan bir cümledir. Binlerce hayal çeşidi vardır ancak, en yüce  hayal memleketini yüceltmek, devletinin bekası sağlamak, masum ve mazlum milletlerin kurtuluşu için kurulan hayallerdir. Şimdi bakıyoruz piyasadaki bazı […]

20 Şubat 2019 - 16:34 'de eklendi ve 290 kez görüntülendi.
Bir Aday, Kazanma İhtimalim %1 Der mi?

“Hayal çok kıymetli bir şey. Bir şeyi hayal etmeden hiç bir şey yapılamaz”. Evet. Erbakan hocamızın bu güzel cümlesi tarihe geçmiş bir cümledir. Ve önümüzü açan bizleri aydınlatan bir cümledir. Binlerce hayal çeşidi vardır ancak, en yüce  hayal memleketini yüceltmek, devletinin bekası sağlamak, masum ve mazlum milletlerin kurtuluşu için kurulan hayallerdir.

Şimdi bakıyoruz piyasadaki bazı muhalif siyasilere, hayalleri olmadığı gibi hayal etmekten korktukları düşünceleri ile ne kadar devletçilik ve milletçilik! anlayışı oldukları apaçık ortaya çıkıveriyor.

Kamuoyunda duyduklarım bu güne kadar görülmeyen cinsten. Mecliste grubu olanlar siyasi parti temsilcilerinden bir grubun  ilçe adayı kazanma ihtimalim %1 demekten kendini alıkoyamıyor. Düşünün genel başkanlarının yenilgiyi baştan kabul etmiş ruh halini yansıtacak şekilde benim kazanma ihtimalim %1 diyen bir cümle kurabilmekte.

Hayal bile kuramamak ne kadar acı değil mi? Bir insan kazanamayacağını bilse, neden adaylığa çıkar, bir bardak suda fırtına koparır? Kazanamayacağını biliyor diyelim, davam der içine gömer ne olursa olsun mücadelesini verir. Verir ama kazanma ihtimalim %1 diyerek cümleye başlıyorsa başından yenilgiyi kabuletmiş demektir  hatta partisine, ittifakına zarar vermiş demektir.

2004  yılından bu yana gazetecilikle birlikte siyasi havayı koklayabilenlerdeniz evelallah. Ancak ben o günden bu güne hiç bir parti adayından bu cümleyi duymadığım gibi, ikinci üçüncü ağızdan bile böyle bir duyum gelmedi.

Bu duyum kamuoyunda dillendiriliyorsa seçim sathının başında konuşuluyorsa  şaşırmadım değil. Bu gün bu sözler kamuoyunda gündem oluşturmuş ki daha çok şey göreceğiz demektir.

Neyse o kendilerinin sorunu. Şuanki süreçte MHP ve AK Parti Cumhur ittifakı gerçekten kazasız, belasız, döğüşsüz çekişsiz ilerliyor. İlçemizde de bu şekilde,  ülkemizde de bu şekilde. Hani bir CHP – İYİ parti gibi silah çekilip dayatma yapılmadı. Ya da ne bileyim partiler arasında kavga döğüş, istifa gibi süreçler de olmadı. Ya da ne bileyim biz bu ittifak adayını tanımıyoruz diyip yönetimden, ilçe başkanlığından istifa eden, bağımsızdan çıkan adayımı desteklesek ya da DSP’den mi aday çıksak ya da göstersek diyeni de olmadı.

Cumhur ittifakı gerçekten de halkın istediği düzeyde ilerleyiş gösteriyor. İnşallah bu gün de ilçemiz olsun ülkemiz genelinde olsun Meclis üyeleri listesi teslim edildi, Meclis üyeleri netlik kazandı. Listeye giren tüm arkadaşları tebrik ediyor, memleketimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum.  Önemli olan listeye  girmek ya da girememek değil; inandığımız davanın başarısı ve zaferidir. Listeye giren de giremeyen arkadaşların da, davası için var gücü ve gayreti ile çalışacağından da hiç şüphem olmadı,  olmayacaktır da. Haydi hayırlısı Vira Bismillah…

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER