Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İP, Alıcıoğlu’nu Tanıttı

İP geçtiğimiz hafta Salı günü Yıldırım Tesislerinde düzenlediği ve partililerin katıldığı toplantı ile adayını tanıttı. Düzenlenen toplantıya İPAnkara İl Başkan Yardımcısı Erhan Su, İlçe Başkanı Avni Yıldırım ve partililer katıldı. Aday tanıtım toplantısı, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başladı. Toplantıda konuşan İyi parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Erhan Su “31 Mart […]

14 Şubat 2019 - 15:26 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.
İP, Alıcıoğlu’nu Tanıttı

İP geçtiğimiz hafta Salı günü Yıldırım Tesislerinde düzenlediği ve partililerin katıldığı toplantı ile adayını tanıttı. Düzenlenen toplantıya İPAnkara İl Başkan Yardımcısı Erhan Su, İlçe Başkanı Avni Yıldırım ve partililer katıldı. Aday tanıtım toplantısı, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başladı. Toplantıda konuşan İyi parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Erhan Su “31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Partimiz adına Belediye Başkan Adayımızı sizlere emanet ediyoruz. Sizleri de Allah’a emanet ediyoruz. Uzun süreden beri CHP ile tatlı pazarlıklar ardından sonra nihai sonucu Genel Başkanlık nezdinde ya da Başkan Yardımcıları sizlere gerekli açıklamayı yapacaklar. Fakat biz bugün İP adına adayımız Ercan Ertük Alıcıoğlu’nu tanıtmak istedik. Kendisine hayırlı olsun” dedi. İP İl Başkan Yardımcısından sonra konuşma yapan İP İlçe Başkanı Avni Yıldırım “Gerçekleştirdiğimiz iştişarelar neticesinde Partimizin kıymetli hemşehrimiz Ercan Ertük Alıcıoğlu, Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmiştir. Hepimiz görüyoruz ve hissediyoruzki, Ülkemizin ve şehirlerimizin 16 yıldır basiretsiz yönetimi, değişim talebini çığ gibi büyütmüştür. Bu talep önümüzdeki yerel seçimlerde Ülkemizin bir çok şehirlerinde yerel yönetim değişikliklerini beraberinde getirecektir. Ankara Milli mücadelenin merkezi olduğu gibi bu değişimde de öncü rolünü bir kez daha oynamaktadır. Kendisi her ne kadar yavaş yavaş sloganını kullansa da Büyükşehir’de gümbür gümbür gelen Mansur Yavaş Başkanımızla beraber Ercan Alıcıoğlu ile Şereflikoçhisar’da da bu değişimin gerçekleşeceğine inancımız tamdır. Vira bismillah diyoruz.” Dedi. Konuşmanın ardından İP Belediye Başkan Adayı Ercan Alıcıoğlu konuşmasını gerçkelştirdi. Alıcıoğlu konuşmasında “Adımını atmayı düşündüğüm bu siyasi mücadeleyi siz değerli hemşehrilerimin tamamına olmasa bile ulaşabildiklerime bu adımı atmam halinde duygu ve düşüncelerini aldım. Yani bir taraftan atanmış değil, Şereflikoçhisar halkının kendinin belirlemiş, bu mücadelenin yanında olduğunu ve bu mücadeleye başlamam gerektiğini söyleyen kitlelere ulaşmaya çalıştım. Ve sonunda aldığım karar İlçe Yönetimi, İl ve Genel Merkezin de onayıyla tüzel kişiliğim yani resmi evraklarım İP adına düzenlendi” diyen Alıcıoğlu; “Benim hedefim, benim mücadelem Şereflikoçhisar’da yaşama hakkını kullanan muhtemelen oy kullanacak 22 bin seçmenin tümünü ittifak haline getirip, birlik ve beraberlik içinde İlçemde mücadele ettiğimiz bu dönüşüm, değişim ve hizmet anlayışını yeniden dizayn etmek. Dolayısıyla ben iki siyasi partinin dışında Koçhisar’da hangi siyasi partiye mensup olursa olsun dünya görüşü, çerçevesi, bölgesi tüm insanlarımızla, tüm yaşayanlarımızla bu birlikteliği, bu ittifakı kurmak hedefindeyim.
Bu yolda sizin vereceğiniz destek ve mücadeleyi büyüterek resmen ve fiilen tüzel kimliği İP olmak üzere evraklarını İP’den düzenlemek üzere tüm Şereflikoçhisar’ın Belediye Başkan Adaylığını şahsen ilan ediyorum. çemizde değişmesini arzu ettiğimiz vizyon, proje, değerler ve bunlarla ilgili sunumlarını ileriki dönemlerde hazırlanan bildiri ve toplantılarda ilan edeceğini belirten Alıcıoğlu; “Bir Ülke, bir ilçe ticareten ekonomiyle ayağa kalkmadığı sürece diğer sosyal, kültürel ve manevi değerleri çok rahat yaşayamaz. Öncelikle insanların evine huzurlu gidebilmesi gerekirki, diğer sosyal aktiviteler yerine getirilebilsin. Önümüzdeki süreç, Ülkemizin içinde olduğu ekonomik şartlarla ilgili paralel bir gelişme arz ediyor. Ve güneş çarığı, çarık ayağı sıkmaya devam ediyor. Görünen o ki bu süreç Ülkemizde sosyal dokuyu ve insanlar arasındaki ilişkiyi etkileyecek boyutlara kadar gidebilir. Bu anlamda şartlar ne olursa olsun bu Ülkenin, bu milletin birlik ve beraberliği bizim vazgeçilmemizdir” dedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER