Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İttifaklarındaki Çatlak Ses İyice Ayyuka çıktı

Daha kendi aralarında uzlaşmaya, birleşmeye, yol yürümeye ve devlet yönetmeye gidemeyen bir ittifaktan bahsediyoruz. İstanbul’da çatlak var. Ankara’da patlak var. İzmirde sızma var. Bir çok ilde ilçede Millet ittifakında, yani CHP İYİ parti ittifakında ciddi anlamda sıkıntı var. Neden bu sıkıntı var? Şimdi biri yazmış sizdeyken iyiydide bize geçince mi şöyle oldu böyle oldu gibi […]

27 Şubat 2019 - 19:51 'de eklendi ve 222 kez görüntülendi.
İttifaklarındaki Çatlak Ses İyice Ayyuka çıktı

Daha kendi aralarında uzlaşmaya, birleşmeye, yol yürümeye ve devlet yönetmeye gidemeyen bir ittifaktan bahsediyoruz.

İstanbul’da çatlak var. Ankara’da patlak var. İzmirde sızma var. Bir çok ilde ilçede Millet ittifakında, yani CHP İYİ parti ittifakında ciddi anlamda sıkıntı var. Neden bu sıkıntı var? Şimdi biri yazmış sizdeyken iyiydide bize geçince mi şöyle oldu böyle oldu gibi cümleler kullanıyorlar. Yahu akıllılar. AK Partiden, AK Partili olmayan, dava nedir bilmeyeni, gidenleri toplarsanız olacağınız bu. Karma oluşumla nereye kadar gidebilirsiniz. Ne yapabilirsiniz. Reis size iyilik yapmış işte, size gidenleri eleştirmiş almayın gibicesine siz neden kapı dışarı edilenleri alırsınız ki hala. Ha birde İYİ Partililer bize geçenler kötü AK Partiye geçenler iyimi diyorlar. AK Parti kadrosuna dahil olanlar devletini, milletini düşünerek gelmiş, ve bu ülkenin bekası ve değerleri için mücadele etmeye ant içmiş insanlardan oluşuyor. Bi kere bununla onu karıştırmayacaksınız.

Neyse şimdi Millet ittifakının çatlağından bahsedelim. İllerdeki, diğer ilçelerdeki çatlakları bi kenara koyduk. Geldik Şereflikoçhisar daki Millet ittifakındaki çatlağa.

Valla Şereflikoçhisardaki Millet ittifakındaki çatlağı Şereflikoçhisar merkez dahil, diğer il, ilçe ve yurt dışındaki hemşerilemiz bile duydu. Neler oluyor diyorlar. Aman Allah’ım bizi yönetmeye talip olanlar kendi aralarında birbirine girmiş diyorlar.

Yukarıda İYİ Parti Genel Başkanı CHP Genel Başkanı anlaşmış, tabandakiler ben İttifak adayını kabul etmiyorum diye birbirine düşmüş diyorlar. Hakaretler havada uşuşuyor diyorlar.

Yıllarca bende dahil bazı köşe yazarlarımız ilçemizdeki akrabalık, yakınlık derecesini ve arkadaşlık derecesinin yanı sıra düğün ve cenazelerimizin ortak olduğunu biraraya geldiğimizi hep yazdık. Ama şunu öğrenemedik “Yapmak zor, yıkmak çok kolay”.

İlçemizdeki Millet İttifakı, CHP İYİ parti ittifakındaki sosyal medya ve kamuoyundaki olumsuzluklar bu kadar ayyuka çıkmışken, seçmenin gerçekten nasıl bir rol oynayacağı çok büyük önem arz eder oldu. Seçmenlerimizin gerçekten artık eskisinden çok daha dikkatli olduklarını, oylarını kime kullanacaklarını, kimi o koltuğa getirisek kapısını çalar gireriz, kimin kapısından kovuluruz iyi biliyorlar. Ama bu seçimde bir kez daha, daha dikkatli olmamız gerektiğini vurgulamadan geçmek istemiyorum.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER