Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Bunlar ne dedi anladınız mı?

Dün İP ve CHP’nin Millet ittifakı mitingi vardı. Ankara’dan, Evren’den, Sarıyahşi’den gelenlerle beklenenin altında cılız bir kalabalığa hitap ettiler. Şereflikoçhisar’da Büyükşehir ve Şereflikoçhisar  Belediye Başkanlığı Seçimlerinin son virajında Millet ittifakı meydanlardaydı. Biz Mansur Yavaş’ı beş sene önce Şereflikoçhisar’lılara el sallarken görmüştük.O kadar. Beş sene sonra nihayet hatırlamıştı. Koray Aydın   MHP  ve Şereflikoçhisarlılar için önemli bir […]

27 Mart 2019 - 12:47 'de eklendi ve 298 kez görüntülendi.
Bunlar ne dedi anladınız mı?

Dün İP ve CHP’nin Millet ittifakı mitingi vardı. Ankara’dan, Evren’den, Sarıyahşi’den gelenlerle beklenenin altında cılız bir kalabalığa hitap ettiler.

Şereflikoçhisar’da Büyükşehir ve Şereflikoçhisar  Belediye Başkanlığı Seçimlerinin son virajında Millet ittifakı meydanlardaydı. Biz Mansur Yavaş’ı beş sene önce Şereflikoçhisar’lılara el sallarken görmüştük.O kadar. Beş sene sonra nihayet hatırlamıştı. Koray Aydın   MHP  ve Şereflikoçhisarlılar için önemli bir isimdi. Bu gün O Koray Aydından uzak, eski çizgisi ile çelişen ifadeleri ile hayal kırıklığı yaşattı.   Koray Aydın konuşması sırasında meydanda birbirinin yüzüne bakanlar çoğunlukta idi. Bir yandan Kuran’dan ayetler okuyup  açıkladı, öte yandan alaycı üslupla kendisi ile çelişti. Özellikle  Koray Aydın, “Memlekette bir çok hapshane var. %110’nu dolu. Burada yatanlar FETÖ ve Terör suçundan yatan insanlar”.  Bu hapishanedeki doluluk oranı üzerinden  hükümeti  bir eleştiri miydi,  FETÖ ve terör suçlularına acıma mıydı  her ikisi de en azından Koray Aydına yakışmadı. Valla bunun açıklamasını siz okuyucularımız yapsın.

İP’in adayı Ercan Alıcıoğlu çıktı sahneye. O ne dese beğenirsiniz. 42 bin nüfustan ( Belediyelerin şişirme nüfus sayımına rağmen), 33 bine düştük. Kimin zamanında düştük. Kimler düşürdü. O dönemde düşürülürken yani Aksaray’a bu köylerimiz verilirken siz nerdeydiniz (bostan korkuluğu muydunuz diye ifade edenlerde oldu) demezlermi adama.

Evet kimsenin bir şey anlamadığı, Şereflikoçhisar’a şifa olmayacak konuşmalar…  CHP’den Büyükşehir Adayı  Mansur Yavaş çıktı sahneye.

Yavaş, atılan asfaltların asli görev olduğunu, vatandaşların vergileri ile atıldığını söyledi. Evet vergilerle atılıyor ve asli görev. Ama bu asli görevler AK Parti Hükümeti öncesinde asli görev değilmiydi diye sormazlar mı adama.

Yavaş , alamadı hızını. “Bizim işten çıkaracağımız kişiler belldir demez mi” ( Sayın Kılıçdaroğlu ya yalan söylüyor; ya da Yavaş’ın kulağını çeker). Neymiş büyükşehirin genel müdürlerinden bazılarını, bu genel müdürün emiri altındakilerini falan çıkaracakmış. Yahu mitingde vatandaşın yüzüne karşı bizim işten çıkaracaklarımız bellidir diyerek göz dağı vermek nasıl bir siyasettir anlamış değilim.

Yavaş bey birde dediki, bizim seçim vaatlerimiz yok. Bizim vaadimiz, tüm çoçuklarımız okula gitsin, kimse akşam aç yatmasın.

İnanın ben okumayan çocuğa rastlamadım, hatta okumayan çocukların AK Parti hükümeti tarafından tespit edilip okullara gönderilmesi yasal zorunluluk.  Hatta yaşı 80 bile olsa okuma öğretildi bu insanlara ve belgeleri verildi.

Bunlar ne dedi anladınız mı? Diye bir başlığı bu neden yazdı diye soranlar var biliyorum. Evet.mitingleri bitti. Koray Aydın, Ercan Alıcıoğlu ve Mansur Yavaş’ın konuşmalarının tamamı 30 dakika sürdü. Bu 30 dakikaya ne sığdırabilirlerdi ki. Ve “Bunlar ne dedi anladınız mı?” başlığımı koymamın en açık anlamı şu. Şimdi mitinge gelip de dağılan vatandaşlar’ın %70’i bunlar ne dedi, ne demek, ne anlatmak istedi anlayan var mı diye kendi aralarında birbirlerine sorduklarına şahit olduğum için bu başlığı yazdım.

Ve biliyormusunuz? Oradaki vatandaşların %90’nı ne dedi biliyormusunuz? CHP’nin İlçe başkanı neredeydi, İP’in İlçe Başkanı neredeydi. Mitinge gelmediler mi? Geldilerse de neden otobüsün üstünde yoklardı diyenlerinde haddi hesabı yoktu hani.

Neyse. Millet ittifakının mitingi böyle gerçekleşti. AK Parti Camiası Cuma günü Tuzgölü Meydanında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile Saat16:00’da miting düzenleyecek. Bu mitingin nasıl olacağı, miting sonrasında kamuoyunun görüşünün ne yönde olacağını merekla bekleyeceğiz.

Evet seçime 4 gün gibi kısa bir süre kaldı. Allah kazasız belasız br seçim geçirmeyi nasip etsin. Bu bir yarıştır. Mücadele illaki olacaktır. Vatandaşımız AK Parti – MHP Cumhur İttifakı , Gönül Belediyeciliği ve Hizmet Belediyeciliği mi diyecek, yoksa hiçbir projesi olmayan  CHP, İP, HDP, SP ittifakı mı diyecek merakla bekleyecek ve takip edeceğiz.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER