Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Geçen Beş Yıl..

2014 yerel Seçimlerinde Şereflikoçhisarlı hemşerilerimizin teveccühü ile Belediye Meclis üyeliğini onurla üstlendim. Beş yıllık görev sürem sona ermek üzere. İyisiyle, kötüsüyle bir beş yılı geride bıraktık. Bu siyasi süreçte üzüldüğümüz, kırıldığımız, darıldığımız zamanlar da oldu ama ilçem adına gurur duyduğum, mutlu olduğum zamanlar da  oldu. Çalışma arkadaşlarımızla helalleşmek zerafeti ile süreci tamamlamak en güzeli oldu. […]

06 Mart 2019 - 12:40 'de eklendi ve 261 kez görüntülendi.
Geçen Beş Yıl..

2014 yerel Seçimlerinde Şereflikoçhisarlı hemşerilerimizin teveccühü ile Belediye Meclis üyeliğini onurla üstlendim. Beş yıllık görev sürem sona ermek üzere. İyisiyle, kötüsüyle bir beş yılı geride bıraktık. Bu siyasi süreçte üzüldüğümüz, kırıldığımız, darıldığımız zamanlar da oldu ama ilçem adına gurur duyduğum, mutlu olduğum zamanlar da  oldu. Çalışma arkadaşlarımızla helalleşmek zerafeti ile süreci tamamlamak en güzeli oldu. Kkırgınlık, küslük,  hepsi geride kaldı ve helalleşildi.

Ne olursa olsun, hangi konu olursa olsun bu beş yıllık sürede Belediye olarak, gelecekte anılacak hizmetleri  yazmak isterim, eleştiriler yazıldı, kayıt altına alında mam hizmetleri Hatırlatmak isterim ki bayrağı teslim alanlar faydalansın,  üstüne koysun, geleceğe de not düşülsün.

Belediye başkanlığının, meclis üyeliğinin yani siyasi sürecin 2014-2019 sürecini bir belediye başkanı ve 15 meclis üyesi ile birlikte  hizmet süremiz sona erdi. Dün itibari ile bu sürecin son meclis toplantısı gerçekleştirildi ve AK Parti, MHP, CHP meclis üyeleri duygu düşüncelerini aktardı, helalleşildi, hatıra fotoğrafları çekinildi ve yemekte biraraya gelerek tam kadro belki de son kez konuştu, görüştü ve vakit geçirdi.

Şereflikoçhisar’ın bu beş yıllık sürecine bakıldığı zaman, ilçeye bir çok kazanımlar gerçekleştirildi.

Kültür Merkezi Binası donanımlı bir şekilde tamamlandı. Açışlı yakın zamanda olacak; ama  bir çok sosyal aktiviteyi kaldıracak bir eksikliği gidereceğine inanıyorum.

Kır Düğün salonu  hizmete girdi ve örnek bir düğün konsepti oluşturdu.

Tuzgölü kenarına günü birlik tesis alanı kuruldu yarısından fazlasının yapımı bitti ve tam olarak bittiğinde de belediyeye ait bir sosyal kültürel turizm tesisi olarak faaliyetini gösterecek.

Kapalı yüzme havuzu, hamam sauna ve fitnes salonu gibi ilçeye önemli bir faaliyet alanı oluşturuldu ve inşallah başka özel yatırımcılarında bu tür tesisi örnek alarak sayılarının artmasına vesile olacak ve sayısı artacak.

Organize Sanayi bölgesinin bu denli ilerlemesi için ilk yıllardan mücadele edildi ve şuan yatırımcıların geldiğinde fabrikasını kurum faaliyet gösterebilecek durumda.

Doğalgaz’ın gelmesinde bir önceki dönemin çaba ve gayretleri olsada bu dönemde de önemli adımlar atıldı, Başkent gaz’ın buradaki çalışmalarının önü açıldı ve neredeyse 5 bin konuta doğalgaz bağlandı.

Şaibesiz başımız dik bir beş yılı tamamladık. Aranızda olacağız.

Borçla devraldığımız Belediyede kendi öz imkanlarımızla yukarıdaki yatırımları yaptık,  ve borçsuz belediye teslim ediyoruz.  Kimse inkar edemez. Memlekete yapılan hiç bir yatırımda çatlak ses oluşturmadı ve tam destek verdi. Bilinmelidirki bu gibi süreçlerde Belediye meclis üyeleri lokomotif misali hızlanmayı ve ivmeyi güçlendirmede ve zayıflatmada önemli rol oynar. Ama her zaman meclis üyeleri memleketleri için ivme kazandırmasından yana oldu.

Evet bir beş yıllık dönem daha kapandı ve yeni bir sürecin eşiğindeyiz.

Bundan sonraki süreçte inşallah yeni belediye başkanının ve meclis üyelerimizle memleketimize daha faydalı ve katkıda bulunacağından hiç birimizin şüphesi yok.  Şereflikoçhisar’ımızın güzide insanları sizlere desteğiniz için teşekkür ediyorum.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER