Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

“Ölümsüz Kahramanlar” İsimli Tiyatro Sahnelendi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma nedeniyle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğrencileri tarafından “Ölümsüz Kahramanlar” isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Tiyatro oyununu izleyenlerin, sahneler sırasında Çanakkale ruhunu yaşadıkları ve zaman zaman da gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlemlendi. Protokolün katılmadığı tiyatro oyununda sadece; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Dekan ve Müdürlerinin vekilleri, Arteks firması yetkilisi proje müdürü Halil Göksun Çinkeye, […]

27 Mart 2019 - 12:23 'de eklendi ve 225 kez görüntülendi.
“Ölümsüz Kahramanlar” İsimli Tiyatro Sahnelendi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma nedeniyle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğrencileri tarafından “Ölümsüz Kahramanlar” isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Tiyatro oyununu izleyenlerin, sahneler sırasında Çanakkale ruhunu yaşadıkları ve zaman zaman da gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlemlendi.

Protokolün katılmadığı tiyatro oyununda sadece; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Dekan ve Müdürlerinin vekilleri, Arteks firması yetkilisi proje müdürü Halil Göksun Çinkeye, KYK Yurt Müdürü Yusuf Kuyu ve Üniversiteli gençler katıldı.

Program, Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlarken  açılış konuşmasını Gençlik Merkezi Müdürü İzzet Nurten tarafından yapıldı. Nurten konuşmasında; 19 Şubat 1915 yılında küfrün İtilaf Devletleri tarafından şanlı Osmanlı’nın en zayıf anında koca İmparatorluğun son kalesi olan aziz Ülkemizi işgal etmek istediler. Tabiki unuttukları bir şey vardı. Çanakkale’nin geçilmez olduğunu…

18 Mart 1916 Günü Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk askerlerine; “Ben size taarruzu emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum” dediği zaferin ismidir Çanakkale.

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir Milletin bağımsızlığının, egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.

Aziz Türk Milletinin bu onurlu günü kutlu olsun. Çanakkale Şehitlerimizi minnetle, şükranla anmaktayız. Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun”dedi.

Nurten son olarak; “Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğrencilerinden oluşan tiyatro ekibi, 19 Şubat 2019 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın salonunda düzenlenen yarışmada 2.olarak ödüllendirildiğini ancak onların gönüllerin şampiyonu olduğunu söyleyerek; “Tiyatronun hazırlama aşamasında emekleri olan: Kaymakam Sedat Yıldırım’a, Komutan Albay Özdem’e, Arteks firması yetkilisi proje müdürü Halil Göksun Çinkeye’ye, İmam Hatip Lisesi Müdürüne, hastane müdürüne ve başhekime teşekkür etti.

Yapılan konuşmadan sonra tiyatro sahnelendi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER