Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Özhaseki İle Şereflikoçhisar Coştu

1-20 Dönümlük Millet Bahçesi Yapılacak 2-Aile Yaşam Merkezi Ve Gençlik Merkezi Yapılacak 3-Organize Sanayi Bölgesinin Alt Yapısı Tamamlanacak İş Adamları OSB’ye Yönlendirilecek ve Gençlere İş Sahası Oluşturulup Şehir Dışına Gitmelerinin Önüne Geçilecek 4-Bozuk olan Köy Yollarının Hepsi Yapılacak 5-Mezbahane Eksiği En Kısa Sürede Giderilecek Cuma Günü İlçemize gelen ve bir dizi ziyaretlerinin yanı sıra SKM […]

06 Mart 2019 - 12:35 'de eklendi ve 200 kez görüntülendi.
Özhaseki İle Şereflikoçhisar Coştu

1-20 Dönümlük Millet Bahçesi Yapılacak

2-Aile Yaşam Merkezi Ve Gençlik Merkezi Yapılacak

3-Organize Sanayi Bölgesinin Alt Yapısı Tamamlanacak İş Adamları OSB’ye Yönlendirilecek ve Gençlere İş Sahası Oluşturulup Şehir Dışına Gitmelerinin Önüne Geçilecek

4-Bozuk olan Köy Yollarının Hepsi Yapılacak

5-Mezbahane Eksiği En Kısa Sürede Giderilecek

Cuma Günü İlçemize gelen ve bir dizi ziyaretlerinin yanı sıra SKM açılışını gerçekleştiren Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’yi coşkulu bir kalabalık karşıladı. Şereflikoçhisar için 5 önemli vaatlerde bulunan Özhaseki “bu vaatlerimizi yapmaya söz veriyoruz. Bunlar bizim için peynir ekmek gibi birşey. Şereflikoçhisar ve Ankaramız için daha çok projelerimizi ve yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz. Biz vaat veriyor ve yapmayada söz veriyoruz. Ama bazılarının vaatleride yok, hiç bir şeyleri yok” dedi.

Cuma günü ilçemize gelen ve beraberinde Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, MHP İl Başkan Yardımcıları, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, MHP İlçe Başkanı Ayhan Çetin, Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Memiş Çelik, ve Cumhur İttifakına gönül vermiş Binlerce kişi ile ziyaretler ve SKM açılışları gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasınıAK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan yaptı. Seyhan konuşmasında; “15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında temeli atılan, yeni kapı ruhuyla vücud bulan, şer odaklarına tokat gibi gelen Cumhur İttifakına verdiğiniz desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Hani bizim Şereflikoçhisar uşağı varya, “sevdiği adamı bağrına basan” işte bu coşkuyla, bu kalabalıkla, Mehmet Özhaseki’yle kıymetli siyasi büyüklerimizi bağırına basan siz halkıma teşekkür ediyorum”diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İlçe Başkanı Seyhan’ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Ferda Polat konuşmasında; “59 ay önce bu meydanlarda 30 Mart 2014 yılında sizler bize bir emanet teslim etmiştiniz. O emanetinize kendi namusumuz gibi sarıldık. Allah izin verirse 31 Mart 2019 tarihinde yani 30 gün sonra o emaneti emin ellere değerli kardeşim teslim edeceğiz. Sizlere bu meydanda ne vaad etmişsem hepsini Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımla beraber bir bir bu hizmetleri hayata geçirdik.

Çok güzel bir dönem. Elhamdülillah bizden sonra görevi teslim edeceğimiz  Memiş kardeşimiz, beraber siyaset yaptığımız bir kardeşimiz. Ona da güveniyoruz.

Mehmet Özhaseki Başkanım, tecrübeli bir siyasetçi. İnanıyorumki, Ankara için gerçekten bir fırsat. Sadece İlçemizde iki tane çok zor olan iki hizmeti getirdi. Yeniden taş ocağımızı açtı ve Tuz Gölü rekreasyon alanının yapılmasında emeği var.

31 Mart’ta hizmetlerimizin devamı için Başkan Adayımız Memiş Çelik’e ve Büyükşehir Belediye Başkanım Mehmet Özhaseki’ye büyük bir destek istiyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından konuşan Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Memiş Çelik; “Şereflikoçhisar halkı üç dönemdir yerel yönetimde bizleri mahcup etmemiştir. Biz de inşallah halkımızı mahcup etmeden hizmet edeceğiz.

Geçmişteki hizmetlerden bahsetmeyeceğim. Bugüne kadar hizmet eden tüm Belediye Başkanlarına şükranlarımı arz ediyorum. Onlarında emanetini kendi emanetimiz gibi gözeteceğiz, emanetlerinin emin ellerde olduğunu belirtmek istiyorum. Amacımız; İlçemize hizmet, gönül Belediyeciliği kapsamında hizmetle beraber sizlerin, değerli hemşehrilerimin gönlüne girebilmek.

Halkımızın en iyisine layık olduğu bilinciyle, insan odaklı, adil, profesyonel, hizmet odaklı, katılımcı, sosyal, gelişim ve değişim odaklı şeffaf, dürüst, çevreye duyarlı bir Belediye olmak. Bizler paydaşlarımızın mutlu, huzurlu, kaliteli yaşam sürebilmeleri için halkımızdan güç alarak alt yapısını tamamlamış, ekonomik seviyesini üst seviyede tamamlamış, kültürlü, çevreye duyarlı, yeşil alanlarıyla güzel, sosyal bir Belediye olmak hedefimizdir.

1 Nisan itibariyle ilçede en büyük eksiklik olan birlik ve beraberliği temin etmek. Biz bugüne kadar ne çektiksek; birlik ve beraberliği tesis edememek oldu ve zarar gördük. Bu birlik ve beraberliği tesis edersek Şereflikoçhisar’da her türlü imkan mevcuttur. Biz bir ve beraber olacağız. Bunun içinde; İlçemizde kent konseyi oluşturarak, ortak mutakabatı sağlayarak memlekete hizmet etmektir amacımız. 40 küsür projemiz var Şereflikoçhisar’ın kalkınması noktasında.

Göreve geldiğim zaman teşkilatımızla, Cumhur İttifakı da dahil tüm teşkilatlarımızla beraber ilçemize 24 saat hizmet etmek adına sözlere söz veriyorum.

Gönül Belediyeciliği kapsamında kapımız her zaman açık olacak. Hep toplumumuzun içinde olacağız. Sizleri seviyoruz. Her zaman sizleri seveceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti Genel Sekreteri Ankara Milletvekili Fatih Şahin; “Davamızın sarsılmaz kalesi Şereflikoçhisar’da istiklaline ve istikbaline sevdalı siz kıymetli hemşehrilerimizle birlikte olmaktan duyduğumuz onuru ve mutluluğu ifade etmek istiyorum. Çok önemli bir sınavın arifesindeyiz. 31 Mart’ta yerel seçimleri gerçekleştireceğiz. Bu yerel seçimleri Ülkemizin bekası için, milletimizin refahı için önemsiyoruz. Ve bu seçimde de eserlerimizle, projelerimizle, hizmetlerimizle, vaatlerimizle giriyoruz. 16 yıllık tecrübeleriyle bu seçim sınavına hazırlanıyoruz. Arkamızda çok büyük bir tecrübe, çok büyük bir bilgi birimi var. Şereflikoçhisar’da sizlerin kardeşi, arkadaşı, abisi. Yıllarca İlçe Başkanı olarak Şereflikoçhisar’a hizmet etmiş Memiş Çelik’le birlikte giriyoruz. Destek vermeye hazır mıyız?

Şereflikoçhisar her zaman AK davanın yanında yer aldı. Ferdai Başkanımız geçtiğimiz 5 yılda çok önemli hizmetler yaptı. Şimdi Ferda Başkanımız, hizmet bayrağını sizlerin desteği ile Memiş Çelik Başkanımıza devredecek.

Ankara Büyükşehir Başkanımızda sadece Türkiye’de değil tüm dünyada Belediyecilik denince ilk akla gelen bir tanesi. Ömrünü Belediyeciliğe adamış, ömrünü milletine hizmete adamış bir isim, bir dünya markası, Özhaseki Belediyeciliği diye kavramı tüm dünyaya kanıtlamış bir isim. Belediyecilik denince Türkiye’de ilk akla gelen isim Recep Tayyip Erdoğan, ikinci isimde Mehmet Özhaseki’dir. Ne mutlu bizeki Mehmet Özhaseki Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayıdır. Ve 31 Mart gecesinde sizlerin destekleriyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olacaktır. Koçhisar’ımızın, Ankara’mızın önümüzdeki yıllarına damgasını vuracaktır. Biz bu seçimlere Cumhur İttifakı olarak yerli ve milli unsurların oluşturduğu güçbirliği ile giriyoruz. İçerisinde Şereflikoçhisar’ın da olduğu 22 İlçemizle Cumhur İttifakı’nın AK Parti Belediye Başkan Adayları ile üç ilçemizde de Cumhur İttifakı’nın MHP Adaylarıyla giriyoruz. Belediyelerde Cumhur İttifakı’na destek vermeye hazır mıyız Şereflikoçhisar?, Gönül Belediyeciliği seferberliğine güçlü bir destek vermeye hazır mıyız Şereflikoçhisar? Türkiye’de liderimiz, Genel Başkanımız, Dünya mazlumlarının umudu Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmaya, Ankara Büyükşehir’de Özhaseki Başkanımıza  destek olmaya, Şereflikoçhisar’da Memiş Çelik Başkanımıza destek olmaya hazır mıyız? Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki de; “Şereflikoçhisar halkı sizler bizleri bağrınıza basıyorsunuz. Her geldiğimizde sizler buralarda bizleri misafir ediyorsunuz. Her seçimde yanımızdasınız. Sizler kadirşinas insanlarsınız. İnanın bizde sizlere layık olmak için  gayret ediyoruz.

Anadolu coğrafyası, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi. Cennet gibi bir vatana rahatız.

Biz büyüyoruz, güçleniyoruz ve etrafımızdaki coğrafyada ışık saçmaya devam ediyor. Bu gelişmeleri çekemeyenlerde var, ileri gitmemizi istemeyenlerde var. Son 4-5 yılda bunların gerçek yüzleri bir kez daha ortaya çıktı. Neyi kastediyorum? 17-18 yaşlarında Ankara’ya geldim, Hacettepe Üniversitesi’ne kayıt yaptırdığım, o günden sonrada irtibatım kopmadı. 40-50 yıldan beri bu Ülke’de, bizleri bölmek isteyenler var. Ellerini silahları aldılar, yavrularımızı yıllarca şehit ettiler. 4-5 sene öyle azdılar ki çukur kazıp, öz yönetim ilan etmeye katlılar. Yani Bağımsız Devlet kurmaya katlılar. Şükürler olsun orada onu gördük ve o katiller sürüsünü evlatlarımız şehit edenleri, kazdırdıkları çukurlara doldurduk ve bitirdik. Bir daha o lanet örgüt ayağa kalkamayacak. Oralarda huzur var şimdi.

Sonra başka bir örgüt daha çıtı. Onlarda 40-50 yıldır var, yeni çıkmış bir örgüt değil. Onlarda müslümanız dediler, dindarız dediler, çocukları verin eğitelim dediler, yurt dışında okullar açtık, bak size hizmet ediyoruz dediler, bir çok insanda bunlara kandı. Onların gerçek yüzünü de 15 Temmuz gecesi gördük. Katiller sürüsü olduklarını gördük, aklı satılmış, zihniyeti satılmış, emri pensilvalya almış uşaklar olduğunu gördük. Allah bize bu gerçeği gösterdi. Elvetteki şehitlerimiz var, içimiz yanıyor, gazilerimiz var, ancak bunların çirkin yüzlerini görme fırsatı bulduk.

Sonra başka örgütler de çıktı. İşid gibi, DEAŞ, YPG gibi.. Baktılar tankla, tüfekle olmuyor, para operasyonuna başladılar. 8-10 ay önce birçok yerde para sürerek Türk parasının değerini düşürmeye, döviz yükseltmeye, alt üst etmeye başladılar. Elhümdülillah bunu da atlattık.Bunların tek amacı; bu Ülke parçalansın, bölünsün ve küçülsün. Şimdiki gibi dimdik ayakta duran zalimlere korku salan bir Ülke olmasın istiyorlar.

Bir istekleri daha var. Ülkenin Güney sınırında bir terör devleti kuralım istiyorlar. Onunu için teyakkuzdayız.  O devlet başımıza bela olsun istiyorlar. Ama Allah’ın izniyle kurdurmayacağız. Hep birlikte bayrağımızı indirmeyeceğiz, ezanımızı susturmayacağız.

Son 15 yılda yaşadığımız bu olaylar karşısında, bu belalar karşısında dimdik duran bir lider vardı, O da Recep Tayyip Erdoğan. Onun deyimiyle Allah’ın izniyle bir tek rükuda ve secde de eğiliriz başka hiçbir zaman eğilmeyiz. Biz bu mücadeleyi verirken tüm milletin duasının bizimle olduğunu biliyoruz.

Cumhur İttifak’ının 15 Temmuz akşamı başladığını belirten Mehmet Özhaseki; “Gönül coğrafyamızda kim varsa hepsinin duasının bizimle birlikte olduğunu biliyoruz, istedikki partilerde bizimle olsun. Ayrı partilerde olabiliriz, seçim günlerinde ayrı ayrı mücadele verebiliriz. Eyvallah bunda sıkıntı yok. Fakat milli meselelerde bizim bayrağımıza kastedenlere karşı, bu milletin varlığına karşı tehdit oluşturanlara karşı beraber olalım istedik. Ama ne yazıkki yanımızda çok az parti kaldı. Ben ihtilal olursa tankın üstüne çıkarım diyenler, hava alanından indiler,baktılar tank var sıvıştılar kaçtılar. Bazıları ihtilalin olduğunda evinde oturdular, sevinç naraları attılar.

Ama ihtilal günü gidip partisinin ışıklarını yakan, ben ihtilale karşıyım diyen, seçilmiş hükümetin yanındayım diyen tek lider vardı, O da Devlet Bahçeli’ydi. Cumhur İttifakı o gün kuruldu zaten.

Cumhur İttifakı’nın neden kurulduğunu açıklayan Özhaseki; “Amacımız, birkaç tane Belediye almak değil, bizim derdimiz: 1400’e yakın Belediye var. Ülkemizde, bunların bayına kafası ruhu satılmış adamlar gelmesin diye, yani emri kandilden alacak adamlar gelmesin, emri pensilvalya’dan alacak adamlar gelmesin istedik. Buna dikkat ettik.

Bizim MHP ile kurduğumuz ortaklık; meşru bir ortaklıktır, makul bir ortaklıktır, vatan düşünerek yapılmış bir ortaklıktır. Memleketin geleceği düşünerek, beka meselesi düşünülerek yapılmış bir ortaklıktır.”şeklinde konuştu.

Millet İttifakı’na seslenerek, “İtiraf edin HDP ile ortaklığınızı” diyen Mehmet Özhaseki; “İki parti her zaman ittifak yapabilir. Fakat birde arkada sakladıkları ortaklar var, söyleyemedikleri ortakları var. Niye onu söylemiyorsunuz? Söylesenize. Hayırlı iş yapıyorsanız itiraf edin HDP’yle ortaklık yaptığınızı. Hayırsız bir adamsa lanet olsun deyip elinizin tersi ile red edin. Niye koç yiğitliği göstermiyorsunuz?

Bana, televizyonlarda soruyorlar, güya seçim gidişi şirinlik yapacağımı zannederek karşı rakim demişki; “Özhaseki’ye bir sorun bakalım HDP’nin oyunu istiyor mu? İstemiyor mu?”

Çok net söylüyorum; eli kanlı katillerin o lanet örgütün hiç bir şeyini istemiyoruz. Haram oylarını da istemiyoruz, lanet olsun onlara. Onların oylarına bizim evlatların kanı bulaştı. O lanet örgütün hiç bir şeyini istemiyoruz. Ancak kürt kardeşlerimizin oylarına talibim. Ömrümün yarısı Güneydoğu’da geçti. Ben onların evlerini yaptım, kürt kardeşlerimi ben bağırıma bastım. Elvetteki onların oylarını istiyoruz. Karşıdaki Millet İttifakını kurduk diyenler, ne olur dürüst olsunlar. Desinlerki; Bu PKK’nın siyasi uzantısının oylarını istemiyoruz, Allah belasını versin.” diye. Veyahutta; “bunlarla ortağız, ne var bunda?” desinler.Bizim aklımızla, milletin aklıyla alay etmesinler. O sakladıkları, arkadaki ortakları açığa çıkarsınlar.”dedi.

21 yıl Belediye Başkanlığı yaptığını, 2 yıldan bu tarafa Bakanlık yaptığını, şimdide Genel Başkan Yardımcılığı görevinde olduğunu belirten Mehmet Özhaseki, Belediye Başkanlığı döneminde kısa da olsa bahsettikten sonra; “21 yıl mücadele ettiğini, eğer iyiniyetle bu işi yapansanız Allah yardım ediyor” şeklinde konuştu.

“Biz dersimize çok çalıştık, aylarca oturduk, ekibimizle beraber proje yazdık, Ankara’nın merkezi’nde neler yapılacağa belli,İlçelerimizde neler yapacağımız belli. Bu bizim size olan saygımızdan kaynaklanıyor işi bilmemizden, kendimize güvenmemizden kaynaklanıyor. Kitaplara bastırdık, altına da imzamızı attık, herkese de dağıttık.

Sonra vatandaşa dedikki; Bakın bunlar vaadlerimiz, Ankara’da ulaşımda ne yapacağımız belli, nelere metro yapacağımız belli, yeşil alanları nerelere yapacağımız belli, stadyumu nereye yapacağımız belli, çocuk köyünden ne kastettiğimiz oraya yazdık, Kadınlarımızla ilgili, gençlerimizle ilgili projelerimizin hepsini tek tek yazdık ve altına imzamızı attık.”dedi.

Özhaseki Şereflikoçhisar için 5 Önemli Vaatte Bulundu

Özhaseki ilçemiz için de 5 maddelik vaadlerini tek tek söyleyerek; “Tatbikat Merkezi Camiinin yan tarafına millet bahçesi yapacağız. Mezbahane eksiğimiz var, bunu da yapacağız. Hanım kardeşlerimize Aile Yaşam Merkezi ve gençlerimize de gençlik merkezi yapacağız. Hem de bu yaz inşaatına da başlayacağız.

Organize Sanayi Bölgelerinin alt yapılarına Belediyeler yardım etmeyebilir. Niye? Kendi içinde toplanan gelir onların alt yapısına yapmaya yeter zaten. Oranında kendine has muhtariyeti var. Ancak, Şereflikoçhisar’ın kalkınması için, Şereflikoçhisar’ımıza yatırım gelmesi için alt yapısına da yardım edeceğim, çeşitli iş sahasından oluşan işadamlarını da buraya göndereceğiz. Orada birçok fabrika yapıldığında yavrularımız gidip iş bulacaklar, herkes doğdu yerde karnını doyuracak.

Ve: Özellikle köylerimize giden yollarımızda eksiklikleriniz var. O yollar biraz sıkıntılı. Bu sene inşallah asfalt atağına başlıyoruz. O asfalt atağı ile birlikte sadece burada değil, birçok İlçemizde eksik olan köy yollarının hepsini tamamlayacağız. Herkes köyüne rahatça gidip gelecek.

Bunlar bizin için zor değil. Allah’ın izniyle biz bunları yaparız. Bu benim için peynir ekmek gibi yapacağımız iştir. Bundan endişeniz olmasın.”dedi.

Millet İttifakı7nın Ankara Büyükşehir Başkan Adayı Mansur Yavaş’a da seslenen Mehmet Özhaseki; “İnsanları kandırmamalarını, popülizm yapmamalarını, demogojüyle uğraşmamalarını, İnsanlara taahhüde bulunması gerektiğini, Televizyonlara Ankara’ya ne yapacağını söylemesi gerektiğini” belirterek; “CHP’de dilekçeler alınmaya başlanmış işe girmek için 20 bin civarında adam alacaklarmış. Soruyorum; Belediye’de 20 bin kişilik iş kapasitesi var mı? Nereye koyacaksınız? VE bir parti binasında niye bu dilekçeleri alıyorsunuz?

Partinin militanları geldiği zaman oraya hizmet mi edecek sanıyorsunuz? Hayır. Militanların doldurduğu ortamları Allah bir daha göstermesin.

İşin özü şu; iyi niyetli olacaksın. Ve yaptığınız işi seveceksiniz, dürüstçe çalışacaksınız.

“Bu güzel gördüğüm kalabalık herhalde 31 Mart’ta müjdeli durumun habercisi diye bakıyorum” diyen Mehmet Özhaseki; “Bizim parti olarak, Belediye Başkanları olarak hepimizin siciline baktığımız zaman tertemiz kişiler var, çalışmalar var, hizmet var. Şimdide hizmetinize talibiz.

MHP’nin ve AK Parti’nin kurmuş olduğu bu ittifakın bir bereket getirdiğine inanıyorum. Beraberlikte rahmet var. Bu güzel gördüğüm kalabalık herhalde 31 Mart’ta müjdeli durumun habercisi diye bakıyorum.

Bizde sizlere hizmet etmeye hazırız. Söz verdiğimiz her hizmeti yapacağız. Ne söylemişsek yerine getireceğiz. Endişeniz olmasın.”dedi.

Konuşmalardan sonra Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM),protokol tarafından kurdelenin kesilmesiyle açılmasına müteakip program sona erdi.

SKM açılışından sonra Mehmet Özhaseki ve beraberindekiler, yürüyerek MHP İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

Burada çay sohbetinin ardından Mobilya açılışına katılmak için yol aldı. Mehmet Özhaseki, mobilya açılışına giderken hem yolda gördüğü simitçiden de tüm simitleri alarak halka dağıttı, hem de bazı esnafları kısa da olsa ziyaret etti.

Açılıştan sonra Güneştepe’de; Belediye Başkanı ve Başkan Adayı, Meclis Üyeleri, İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları ile Gençlik Kolları Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri ile yemekte buluşan Mehmet Özhaseki, kısa yaptığı konuşmasının ardından İlçemizden ayrıldı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER