Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Toplu Açılış Töreni Düzenlendi

İlçemiz’de yapılan yatırım ve hizmetler için toplu açılış töreni düzenlendi.  Tuzgölü Meydanında  gerçekleştirilen Törene; Belediye Başkanı Ferda Polat, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Memiş Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ayhan Çetin,  STK temsilcisinin yanı sıra vatandaş katıldı. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü düzenlenen açılış töreninde Yarı Olimpik Yüzme havuzu, […]

27 Mart 2019 - 12:01 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.
Toplu Açılış Töreni Düzenlendi

İlçemiz’de yapılan yatırım ve hizmetler için toplu açılış töreni düzenlendi.  Tuzgölü Meydanında  gerçekleştirilen Törene; Belediye Başkanı Ferda Polat, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Memiş Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ayhan Çetin,  STK temsilcisinin yanı sıra vatandaş katıldı. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü düzenlenen açılış töreninde Yarı Olimpik Yüzme havuzu, Şehitlik Anıtı, Köylü Pazarı, Günüştepe Sosyal Tesisleri Restoran ve Çevre düzenleme çalışması, Aile Piknik Alanı birinci ve ikinci etap yapımı, Kır düğün salonu, Sathi kaplama asfalt emisyon tesisi, İsmet Paşa Caddesi Güzergahı ve aydınlatma çalışması, Kent Müzesi ve Şehir içi 10 adet park yapımı çalışmalarının açılışı gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan “Hani Beka diyorlar ya, hani hep söylüyoruz ya bu seçimin ne kadar önemli olduğunu. AK Parti’li ve MHPli olmak zorunda değilsiniz ama bu vatanı bölmeye çalışanlara karşı, bu bayrağı indirmeye çalışanlara karşı, bu ezanı dindirmeye çalışanlara karşı dik durmak zorundasınız. 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na destek vermek zorundasınız.  İnanıyorum ki Şereflikoçhisarlı hemşerilerim 31 Mart akşamında herkesler çok iyi biliyor ne yapacağını. Belediye Başkanımız Ferda Polat’a, bugüne kadar yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Programda konuşan Belediye Başkan Adayı Memiş Çelik  “Yerel seçimlerde partiler içinde bir bayrak yarışıdır. Bugün hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımıza ve Meclis Üyelerimize teşekkür ediyoruz. 5 yılı dolu dolu değerlendirdiler. Önümüzdeki yıllarda da yeni seçilecek arkadaşlar Şereflikoçhisar Halkına, hizmet edecektir. Bize yetki verilirse hizmetlerin devamını ve en güzelini yapmaya devam edeceğiz. Yapılan hizmetlerin de hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Programda konuşan Belediye Başkanı Ferda Polat  “5 yıl önce bu meydanlarda sizlere birtakım vaadlerde bulunmuştuk. Şimdi bunların açılışını yapacağız.
Ben AK Parti’nin bir neferiyim. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizden sonra bayrağı alacak arkadaşlarımızda bizden daha iyi yapacağını vaad ederek çıtayı biraz daha yükseltmek istedikleri belli. Göreve geldiği zaman Belediye’nin 33 trilyon borcunun var olduğunu ve ödendiğini ve 2018 yılında da 20 milyon liralık yatırım yapıldığını belirten Polat, açılışı gerçekleştirilen projeleri tek tek sıraladı. İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın ve Milletvekillerinin selamını ileterek, gelemediklerini belirten Ferda Polat; “Acı ve tatlı günlerinizde yanınızda olmayı özen gösterdim, 18 yıl AK Parti çatısı altında bana ilçeme hizmet ettiren rabbime şükürler olsun. Bugüne kadar bana ve partime destek verdiğiniz için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saydığım hizmetleri, üçlü ve güçlü olmanın sonucunda açılışını gerçekleştiriyoruz. En büyük katkı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katkıları var. Bana 18 yıl AK Parti çatısı altında görevi veren Cumhurbaşkanımıza ayrıca teşekkür ediyor, Allah başımızdan eksik etmesin diyorum. Bu Ülkenin Cumhurbaşkanımıza ihtiyacı var. Bundan dolayı da üçlü olalım güçlü olalım. Son bir de müjde vermek istiyorum. Yıllardır Demiryolu hattını sen yaptın, ben yaptım denildi. Ve son sözü söylüyorum. Şereflikoçhisar’a Demiryolu geliyor. Güzergahı da Kırşehir, Aksaray, Aksaray Ortaköy yol ayrımından E-90 Karayolunun Karandere tarafından geliyor ve Organize Sanayinin bulunduğu bir kavşak var, kavşağın altından E-90 altına geçiyor, Hacıembiya türbesinin orda bir gar kuruluyor. Şuanda etüt çalışmaları yapılıyor. Önümüzdeki günlerde de ihalesi yapılır diye umud ediyorum. Hayırlı olsun. Bu davanın bir neferi olarak hizmete devam edeceğiz. Hep birlikte burda yaşayacağız. Bu bir nöbettir. Nöbetimizi de alnımızın akıyla devredeceğiz. Muhteşem bir Belediye devrediyoruz.  Şunu diyebilirsiniz; 3 yıl neden yattın da 2 yıl çalıştın?diye. Kasada paran olmazsa hiçbir ihaleye çıkamıyorsunuz. 3 yıl derledik, toparladık. Borcumuzu ödedik, 4.cü, 5.yıl da bütün vaad ettiğimiz sözleri hepsini gerçekleştirdik. Açacağımız hizmetler Ülkemize ve ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek program sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER