Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Bu İşleyişin Sonu Hiçte İyi Değil..

Şimdi seçim öncesi uyarıların ne kadar haklı olduğunu daha iyi anlıyorum. CHP’nin yok olduğuna inandığımız kötü imajı bir anda ortaya çıktı. Yıllarca AK Parti Belediye ve Büyükşehirlerde sergilediği demokratik, yumuşak ve hakkaniyet uygulamaları bırakın aldıkları belediye işleyişi ve çalışanlarına yaptıklarına; Büyükşehir Meclis oturumlarındaki demokratik olmayan uygulamalar akıllara zarar. Hatta Kimler, kimler kendini dev aynasında görüyor […]

20 Nisan 2019 - 16:24 'de eklendi ve 359 kez görüntülendi.
Bu İşleyişin Sonu Hiçte İyi Değil..

Şimdi seçim öncesi uyarıların ne kadar haklı olduğunu daha iyi anlıyorum. CHP’nin yok olduğuna inandığımız kötü imajı bir anda ortaya çıktı. Yıllarca AK Parti Belediye ve Büyükşehirlerde sergilediği demokratik, yumuşak ve hakkaniyet uygulamaları bırakın aldıkları belediye işleyişi ve çalışanlarına yaptıklarına; Büyükşehir Meclis oturumlarındaki demokratik olmayan uygulamalar akıllara zarar. Hatta Kimler, kimler kendini dev aynasında görüyor ki inanamazsınız. Adam alıyorlar, adam çıkartıyorlar falan.

Mesela ben hiç görmedim ve duymadım büyükşehir meclisine birilerinin adam getirip, meclis üyelerine küfür ettirdiklerini, meclis üyelerinin üzerine yürüdüklerini falan. Ama ne hikmetse Ankara’da son 3-5 gündür yapılan meclis toplantılarında bunların hepsinin yaşandığını duyuyor, görüyor ve okuyoruz.

Daha bunlar iyi günler..

Yarın bir gün göreceksiniz CHP bir yandan çekecek, HDP bir yandan çekecek İP bir yandan çekecek derken ortaya çıkan tabloyu hep birlikte göreceğiz.

Bizler umuyorduk ki, mecliste açık ara üstünlüğü olan AK Parti ile uzlaşmaya gidilir, Ankara’nın merkez ve tüm ilçelerine yatırım kaldığı yerden artarak devam eder.

Ama inanın Mansur Yavaş öyle bir çıkmaza, öyle bir ortama girdi ki, eyvah ben ne yaptım nerden de bu işin içine girdim dercesine bir hal sergiler durumuna düştü.

Kaç gündür büyükşehir meclisi toplanıyor, oturum açılıyor, önergeler reddediliyor sözlü konuşmalara cevap verilmiyor, oturumu kapattım denilip meclisten çıkıp gidiliyor.

Ankara Büyükşehir bünyesinde çalışan binlerce şirket elemanlarının üzerinde çeşitli baskıların yapıldığı da duyulmuyor değil. Bu durum nereye kadar gider, nasıl bir hal alır oda bilinmiyor. Bu gidişle CHP yüzünü çabuk gösterecek; Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’na rağmen…

İnanın yazılacak o kadar şey var ki. Yazıp yazıp sildiğim o kadar cümleler, kelimeler var ki. Yazmaktan vazgeçtim. Çünkü yaşanmadan, görüp şahit olmadan, net söylemler duyulmadan kimseye şuan bir şey demenin, aktarmanın bir faydasının olacağını düşünmüyorum.

Nitekim Şereflikoçhisar Belediyesi dahil olmak üzere, AK Partinin diğer Ankara ilçelerinde Büyükşehir yatırımlarının ve yaptırımlarının ne olacağını… 3-5 gündür süren ve çıkmaz halde olan Büyükşehir Meclis toplantısından az çok anlayabiliyoruz. Gönül istiyor ki anlaşmalı uzlaşmalı tüm ilçelere yatırımlar destekler aktarılsın.

Ama şunu da söylemek gerekirse, Büyükşehirden yatırım ve projelerine destek alamayan, alamayacak olan belediyelerin, bakanlıklar kanalı ile daha fazla yatırımın ve desteklemelerin alınabileceği noktasında bazı sevindirici duyumların olduğunu söyleyebilirim. Çünkü AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı var. Bizim vatandaşımız herşeyin en iyisine layık. Hizmette sınır yok. Her yere gerekli hizmetler, yatırımlar eksiksiz yapılacak diye. Bu yüzden hizmet alamayacağını düşünen belediyeler, Başkan Erdoğan’ın bu söylemleri ve ihtarı ile hizmetlerini bahanesiz yürütecektir ve yürütmeye de hazır oldukları aşikardır.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER