Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Demir tavında dövülür…

Demir tavında dövülmezse ne olur, şekil almaz, usta yorar. Demirin istenilen biçime sokulabilmesi, çekiçle dövülüp işlenebilmesi için önce yüksel ateşle yumuşaması gereklidir. Demir tavında dövülür deyimi de işi zamanında, kıvamında yapılması, sözü zamanında söylenmesidir. Bizde seçim zamanında yani tavında yazılması gerekenleri yazdık, süreci tamamladık. Birçok kişi  seçim sonuçları ile ilgili yorumlarımı merak ediyor, sabırsızlıkla bekliyorlarmış. […]

20 Nisan 2019 - 16:08 'de eklendi ve 321 kez görüntülendi.
Demir tavında dövülür…

Demir tavında dövülmezse ne olur, şekil almaz, usta yorar. Demirin istenilen biçime sokulabilmesi, çekiçle dövülüp işlenebilmesi için önce yüksel ateşle yumuşaması gereklidir. Demir tavında dövülür deyimi de işi zamanında, kıvamında yapılması, sözü zamanında söylenmesidir.

Bizde seçim zamanında yani tavında yazılması gerekenleri yazdık, süreci tamamladık. Birçok kişi  seçim sonuçları ile ilgili yorumlarımı merak ediyor, sabırsızlıkla bekliyorlarmış.

Şunu söyleyeyim, milletimizin takdirine saygım sonsuz; ancak bir ders vermek isteyenler şimdiden çoook pişman olmuş; iş işten geçti, eyvahlar boşa. Yazımı merakla bekleyenlere de şunu söyleyeyim; Şereflikoçhisar bu seçimde de AK Partiyi tercih etti. Yani Şereflikoçhisar neredeyse çeyrek asrını  AK Parti Belediyesi ile geçirmiş olacak. Yani tarihe geçecek. AK Parti ve Cumhur ittifakı %52 gibi  var olan oy oranını korudu ve Cumhurbaşkanımıza desteğini göstermiş oldu. Hiçbir proje üretemeyenler 5 yıl AK Belediyeciliğin birikimini tüketecekler.

Ben memleketimizin, Ülkemizin hizmet alması noktasında mücadele verenlerdenim. Eski Türkiye özlemcileri Yani bu memleket bir daha Yurt dışından akrabam gelecekte onların eski elbiselerine, onların çikolatasına, onların arabasına, onların teknolojik cihazlarına gıpta ile bakan değil, hatta milletimin her şeyin en güzeline, en iyisine layık olması hedefleyen bir siyasi çizginin mensubuyum.

Yani 20 yıl öncesi Ankara ile şimdiki Ankara’yı Allah aşkına birileri kıyaslasın. Bundan öncede İstanbul’da belediye vardı, Ankara’da belediye vardı. Ama son 20 yılda İstanbul ve Ankara’yı bir kıyaslayın. Şereflikoçhisar’ı bir kıyaslayın; 20 yıl önce içilecek su yoktu. Eski içi paslı itfaiye arabasından bozma tanker ile dağıtılan su kuyruklarını bir hatırlayın. Yazın sinekten, sivrisinekten çektiklerimizi bir hatırlayın. Kenar mahallelerin yazın tozunu, kışın çamurunu hatırlayın bir de şimdi asfaltı, kaldırımı,  parkları ile modern şehir görüntüsünü musluktan akan kaliteli ve kesintisiz içme suyunu bir kıyaslayın. Tekrar kazanılan ya da kaybedilen belediyelerde AK Belediyecilik damgasını vurdu.

“Bakalım Mevlam ne eyler, ne eylerse güzel eyler” Biz tabi ki “ olanda hayır vardır” ilkesine inanıyoruz. Başımız önde değil, milletimize yaptığımız hizmetlerle gururlu ve onurluyuz. ancak yaşananları iyi değerlendirip insanlarımızın daha iyiye layık olduğunu, milletimizin önüne çok daha iyisi ile gelmek durumundayız.

Şimdi bazı AK Parti muhalifleri var ki; sanki düşmanlık, hasımlık sonradan görme ve şımarıklık ruh halleriyle hareket ediyorlar. Adamların dünyası farklı bir dünya. Bırakın bu tip adamları, kendi dünyasında oynasınlar. Benden demesi. Adamlar dedim ama kızmazlar inşallah. Olur ya “bize adam diyemezsin” ifadesiyle muhalefetlerini göstermeyi sürdürürler.

Evet. Bir yerel seçim süreci ve dönemi sona erdi. 2014 – 2019 dönemlerinde sahsıma verilen belediye meclis üyeliği görevim sona erdi. Gerek AK Parti grubu ve gerekse muhalefet gurubu  ile  borçları sıfırlanması, kalıcı eserlere imza atarak şaibesiz bir dönem olarak tamamladık. Memleketimiz içinde karınca kararınca birşeyler yapmak için mücadelemiz oldu. Elbette daha iyisi olabilirdi bu eksik se eksiğimiz.

Bundan sonraki süreçte görevi devralan belediye Başkanı Memiş Çelik bey başta olmak üzere tüm meclis üyelerine başarılar diliyor, Memleketimiz için yaplacak her adımda destek vereceğimi, vereceğimizi belirtmek istiyorum.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER