Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İLÇE TERMİNALİ ARTIK BÜYÜKŞEHİRDE

Şereflikoçhisar belediyesinin yapmış olduğu açıklamada,             Belediye Başkanlığımız tarafından 10/05/2019 tarihinde, şehir terminalinin, terminalde bulunan iş yerlerinin ve ilçe merkezinde bulunan bilboardların ilçe belediyesine devredilmesi konusunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yapılan başvuru sonuçlandı. 12 Şubat 2020 tarihi itibari ile şehir terminali, terminal binasında bulunan iş yerleri ve bilboardlarla Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı’nın organik bağlantısı kalmamış, Büyükşehirin […]

17 Şubat 2020 - 14:01 'de eklendi ve 622 kez görüntülendi.
İLÇE TERMİNALİ ARTIK BÜYÜKŞEHİRDE

Şereflikoçhisar belediyesinin yapmış olduğu açıklamada,

            Belediye Başkanlığımız tarafından 10/05/2019 tarihinde, şehir terminalinin, terminalde bulunan iş yerlerinin ve ilçe merkezinde bulunan bilboardların ilçe belediyesine devredilmesi konusunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yapılan başvuru sonuçlandı.

12 Şubat 2020 tarihi itibari ile şehir terminali, terminal binasında bulunan iş yerleri ve bilboardlarla Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı’nın organik bağlantısı kalmamış, Büyükşehirin talebi doğrultusunda, personellerimiz terminalden geri çekilmiştir.

            2014 – 2019 yılları arasında Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı’na işletme hakları devredilen otobüs terminali, terminalde bulunan iş yerleri ve bilboardlar, 31 Mart 2019 tarihi itibari ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geçmişti. Bakım, temizlik, ısınma, personel gibi hizmetleri 31Mart 2019 tarihinden bu zamana kadar vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için kendi imkanları ile sürdüren Belediye Başkanlığımız 12 Şubat 2020 tarihi itibariyle tüm personellerini terminalden çekmiş bulunmaktadır. 

            Bundan sonraki süreçte şehir terminalinin tüm bakım, onarım, temizlik, personel ve ısınma gibi ihtiyaçları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından karşılanacaktır. Yine terminal içerisinde bulunan işletmelerin kira bedelleri, ilçe merkezinde bulunan tüm bilboardlar Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilecektir.

            Belediye Başkanlığımıza, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen yazıda “İdaremizce yapılan değerlendirmelerde bahse konu otobüs terminalinde bulunan iş yerleri ve biloardların kiralanmasına ve kira bedellerinin tahsili ile buna yönelik her türlü iş ve işlemlerin Belediyemizce yürütülmesine karar verilmiştir” denilerek, Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı’nın belirtilen işletmelerden çekilmesi talep edilmiştir.

            Değerli Şereflikoçhisar kamuoyuna önemle duyurulur

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER