Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

EBA İLE UZAKTAN EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLIYOR

Uzaktan eğitim için kullanılabilen EBA sistemine öğrenci girişi nasıl yapılır milyonlarca veli ve öğrenci tarafından merak ediliyor. Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde görülerek hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) enfeksiyonu ve diğer solunum virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalıklarından korunmak amacıyla ,Bakanlığımızın aldığı kararla 06-10 Nisan ayındaki ara tatil öne alınarak okullar, 2 hafta tatil […]

16 Mart 2020 - 16:20 'de eklendi ve 280 kez görüntülendi.
EBA İLE UZAKTAN EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLIYOR

Uzaktan eğitim için kullanılabilen EBA sistemine öğrenci girişi nasıl yapılır milyonlarca veli ve öğrenci tarafından merak ediliyor.

Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde görülerek hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) enfeksiyonu ve diğer solunum virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalıklarından korunmak amacıyla ,Bakanlığımızın aldığı kararla 06-10 Nisan ayındaki ara tatil öne alınarak okullar, 2 hafta tatil ilan edildi.. İlk 1 hafta öğrenciler dinlenecek. Uzaktan Öğrenme Sistemi, bu tatil sürecinde ilk kez uygulanacak ve tatilin 2. haftası, yani 23 Mart’ta uzaktan eğitim başlayacak. Uzaktan eğitim, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) aracılığı ile yapılacak.

DERS PROGRAMLARI, YARIM GÜN YA DA TAM GÜN YAPILABİLECEK
Her sınıf düzeyinde yeni ders programları hazırlanacak ve yeni haftalık ders programı, en kısa zamanda eba.gov.tr üzerinden duyurulacak. Okullar açıldığı zaman gerekirse yüz yüze telafi eğitimleri yapılacak. Uzaktan eğitim için EBA’ya alternatif televizyon, internet vb. yöntemler de uygulanacak. Ders programları, yarım gün ya da tam gün yapılabilecek. Tüm altyapı hazırlıkları hazır ve eba.gov.tr üzerinden duyurulacak. YKS ve LGS hazırlıkları, EBA üzerinden özel programlarla devam edecek. EBA’ya ücretsiz erişim sağlanıyor. Tüm veliler ve öğrenciler, cep telefonlarına EBA’yı indirerek aylık 3 GB’a kadar ücretsiz erişimi sağlamaları gerekiyor. EBA’da öğretmenler, öğrencileri ve sınıfları ile kendi gruplarını oluşturarak öğrencilere ödev gönderebilecek, takibini yaparak derslerini devam ettirecekler. Öğretmenler ve yardımcı personel için de uzaktan mesleki gelişim programları düzenlenecek. 444 0 632’den veliler ve öğrenciler, süreç hakkında bilgi alabilecekler.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER