Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

TÜM OKUL VE KURUMLARDA HİJYEN UYGULAMALARI BAŞLATILDI

Şereflikoçhisar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından tüm okul ve kurumlarımızda  hijyen uygulamalarının ilk etabı gerçekleştirildi. Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde görülerek hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) enfeksiyonu ve diğer solunum virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalıklarından korunmak amacıyla, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce tüm okul ve kurumlarda hijyen uygulamaları başlatıldı   […]

16 Mart 2020 - 16:00 'de eklendi ve 277 kez görüntülendi.
TÜM OKUL VE KURUMLARDA HİJYEN UYGULAMALARI BAŞLATILDI

Şereflikoçhisar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından tüm okul ve kurumlarımızda  hijyen uygulamalarının ilk etabı gerçekleştirildi.

Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde görülerek hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) enfeksiyonu ve diğer solunum virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalıklarından korunmak amacıyla, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce tüm okul ve kurumlarda hijyen uygulamaları başlatıldı  

Yapılan açıklamada Dezenfekte seferberliği kapsamında yerel yönetimlerle de işbirliği planlamasının ardından bütün okul ve kurumlarımızda dezenfektasyon çalışmalarımızın ilki gerçekleşmiştir.

Bu kapsamda çocuklarımızın elle temas etikleri tüm yüzeyler ve bulundukları bütün alanlar eğitim dışındaki zamanlarda özel dezenfektanlarla temizlendi.

Pansiyonlarımızda ve okul servislerinde de aynı şekilde dezenfekte çalışması yapıldı. Bu konuda paydaş kurumlarla işbirliği halindeyiz. Öğrencilerimizin bulunduğu her ortamın dezenfekte edilebilmesi için hassas bir çalışma yürütüyoruz..

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER