Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Memiş Çelik CHP İlçe Başkanı Alıcı’nın Açıklamasına Canlı Yayınla Yanıt Verdi

Geçtiğimiz hafta pazartesi günü sosyal medyadan canlı yayınla belediye başkanı Memiş Çelik’i  Büyükşehir belediyesi meclis toplantısında yaptığı konuşmadan dolayı eleştiren CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı’ya, Dün akşam saat 21.00’da aynı şekilde belediyenin sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayın ile karşılık veren Belediye Başkanı Çelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadler yer […]

29 Temmuz 2020 - 12:00 'de eklendi ve 742 kez görüntülendi.
Memiş Çelik CHP İlçe Başkanı Alıcı’nın Açıklamasına Canlı Yayınla Yanıt Verdi

Geçtiğimiz hafta pazartesi günü sosyal medyadan canlı yayınla belediye başkanı Memiş Çelik’i  Büyükşehir belediyesi meclis toplantısında yaptığı konuşmadan dolayı eleştiren CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı’ya, Dün akşam saat 21.00’da aynı şekilde belediyenin sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayın ile karşılık veren Belediye Başkanı Çelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadler yer aldı;

KRALDAN ÇOK KRALCILAR

Belediye Başkanı Sayın Çelik yaptığı açıklamasında “Mansur bey bana şu kelimeyi sarf etti “Sayın başkanım kraldan çok kralcı var” dedi, kraldan çok kralcı zannediyorum ki Cumhuriyet Halk Parti İlçe Başkanı Mustafa Alıcı oluyor. Ben Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin doğal üyesi Şereflikoçhisar’da seçilmiş bir üyesi, benim oradaki yapılan ya da yapılmayanı eleştirmek kadar doğal bir şey yok, benim eleştirilerimi Sayın Mansur Yavaş kendini ifade edebilir, kendisi de cevap verebilir neden Mustafa Alıcı’nın burada bir açıklama yapma gereği duyduğunu aklım almıyor” dedi.

İLÇEMİZE ZARAR VERİYOR

Belediye Başkanı Sayın Memiş Çelik canlı yayında yaptığı açıklamasında Şereflikoçhisar Belediye Meclisinde ilçeye hizmet konusunda tüm siyasi partilerle birlikte alınan kararların büyük bir çoğunluğunu oy birliği ile aldıklarına vurgu yaparak “Hepimizin niyeti bu ilçeye hizmet etmek, muhalefetteki meclis üyelerimiz bile bizlere destek veriyor gayet uyumlu bir şekilde çalışıyoruz ve zannediyorum ki bu uyum bazılarının zoruna gidiyor hazmedemiyorlar. Eğer ki sizlerle bu ilçeye hizmet etmek istiyorsanız, ilçe halkının gönlüne girmek için ilçe halkını memnun edecek hizmetler için sizlere fırsat verdi, bugün yerel iktidar da sizler varsınız bu yerel iktidarda olmanın avantajını bu halka hizmet olarak görebilirsiniz, gece gündüz çalışın o fırsatı yakalarsınız. Ama şunu unutmayın ki bu üç buçuk yılda mevcut ilçe belediye başkanını yollarız, rencide ederiz, eleştiririz, hizmetleri aksatırız, bunu yapar, kötülersek biz geliriz düşüncesi belki size fayda sağlayabilir, ama bu ilçe halkına büyük ölçüde zarar verir.” Dedi.  

YASAYI KANUNU BİLMEDEN ELEŞTRİDİLER

2014 yılında 5216 Sayılı Kanunla Şereflikoçhisar Belediyesi’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na doğrudan bağlanmasıyla birlikte bir çok hizmetin Büyükşehir’e bağlandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Sayın Çelik; “Konuyu da bilmeyerek yasayı da bilmeyerek Büyükşehir’in sorumluluğundaki olan yerleri bilinçsizce eleştirdiniz, biz buna bile ses çıkarmadık. Bir ivme yakaladık, beraber bir çalışma gerçekleştiriyoruz aramızda bir ayrılık olmasın diye bugüne kadar sustuk, ama her ne hikmetse 20 Temmuz’da gerçek olmayan bir açıklamayla sizinle alakası olmayan bir açıklamayla bizi yalancılıkla suçladı.” Dedi.

GRUP YOLLARINI YAPIN KARDEŞİM

Mustafa Alıcı’yı 30 yıldır tanıdığını ve sevdiğini ifade eden Belediye Başkanı Sayın Memiş Çelik “Sanıyorum ki Mustafa Alıcı kılavuzunu yanlış seçiyor, her duyduğu laflara amel etmesin, Akin mahallesinin grup yoluna değinmiş, burası 3 km.lik bir yol Mustafa Tuna döneminde neden yapılmadı diyor. Halk yapılmadığı için yerel yönetimlerden yetkiyi aldı, cezasını verdi, vatandaş çok memnun olsaydı oyunu verecekti. Şu anda yetki sizde, geçmişi kötülemek size bir fayda sağlamayacak, 16 ay oldu icraat zamanı, bundan sonraki süreç size düşüyor, çalışacaksınız.

Şehir merkezini köylere bağlayan grup yolları şu anda atıl durumda grup yolları yapılsın diye söyledik, amacımız burada kötü niyet değil, hizmeti yaptığınız zaman biz yaptık diyorsunuz ama eleştiri bize yapıldığında kıs kıs gülüyorsunuz. Grup yollarıyla ilgili 5216 Sayılı Büyükşehir Yasası’nda 7. Maddede burada açık ve net söylüyor, mahalle yollarını merkeze bağlayan grup yolları Büyükşehire aittir diyor, yapın kardeşim. Derdiniz burada yol yapmak yada mağduriyeti gidermek değil, derdiniz bir suçlu aramak şimdi yetki sizde, bir suçlu varsa bunun hesabını siz soracaksınız, niye hesap sormuyorsunuz? Hata sizde yama yapmadınız, yolu takip etmediniz şimdide bu yollar niye bozuldu diyorsunuz. Buralar sathi kaplama bilmiyorsanız öğrenin, bana sorsaydınız ben öğretirdim, bu bahar bu yolların yamasını yapmadınız, bu yollar yamayla kurtulabilir ve ikinci kat sathi kaplama yapılırsa bu yollar kurtulabilir. ” Dedi.

EVREN’İ  NASIL GÖRMEZDEN GELİRSİNİZ?

Yapılan işlerde teşekkürlerini beyan ettiğini ifade eden Sayın Çelik; Peçenek Barajı’ndan Evren ilçesine verilecek olan içme ve kullanma suyu ile alakalı sert açıklamalarda bulunarak; “Sayın Alıcı barajın kurumasına göz yummakla suçlamış, Sevgili kardeşim o barajın içme suyunun da sorumluluğu Büyükşehir Belediyesinde, Büyükşehir ne karar verirse uygular. Biz Evren’i kendimizden ayrı görmüyoruz, Evren bizim kardeşimiz, komşumuz Evren halkı susuz kalacaksa ben bunu kabullenemem, verilmesi lazım ben destekliyorum, bu sorumluluk Büyükşehirin, bu suda zorluk çekilecekse Büyükşehir önlemini alacak, Evren’nin de Şereflikoçhisar’ın da suyundan Büyükşehir sorumlu, Evren’i nasıl görmezden gelebilirsiniz siz?” dedi.

BASKI YAPIN DAHA ÇOK PERSONEL ALINSIN

Personel alımı ve terminal konusuna da değinen Çelik; “İşe alınan 6 kişi değil 10 kişi diye bizi eleştirmiş, keşke 50 – 100 kişi olsa benim ilçe halkımın çocukları burada çalışacak ben memnun olurum, bunlarla uğraşmak yerine baskı yapın daha fazla personel alınsın orta refüjlerde, caddelerde, mezarlıklarda çalışsınlar, ilçemize hizmet edecekler.

Terminallerde yine aynı yasa ile Büyükşehir’e aittir, Ankara ilçemize 150km. uzaklıkta Büyükşehir yetki devri yapabiliyor biz talepte bulunduk, bakım onarımı ile alakalı yazı yazdık verilmedi, mezarlıklar, orta refüjlerle ilgili ücreti mukabilinde biz bakalım dedik talebimiz geri çevrildi, bakım yapılmadı. Büyükşehir Daire Başkanı orada açıklama yaptı yıkacağız, yenisini yapacağız diye biz memnun oluruz, teşekkür eder, önergede veririz.” dedi. 

MUHTARLARDAN BİR ÖZÜR BORCUN VAR

Görevden alınan ASKİ Bölge Şefi’nin alınması konusunda Belediye Başkanının muhtarlara baskı yaptığı iddiasında bulunan Alıcı’ya yanıt veren Belediye Başkanı Sayın Çelik; “Mustafa kardeşim burada muhtarlara hakaret etmiş, benim muhtarlarım hepsi temsil makamı yüksek, kendi bölgesinden seçilmiş üst düzey kardeşlerimdir. Siz burada ne demek istiyorsunuz hepsi kendi iradesiyle burada bir başarı var, muhtarlarla arasında bir bağ oluştu, muhtarların haberi olmadan benim yönlendirdiğimi söyleyerek muhtarlara hakaret ediyorsun. Kılavuzuna dikkat et, muhtarlardan bir özür borcun var” dedi.

OSB’DE İŞİMİZ VAR DEDİLER GİTTİLER

OSB çalışmalarına da değinen Belediye Başkanı Sayın Memiş Çelik; “Büyükşehirden 3 – 5 araç gönderdiniz bir hafta on gün çalışsın diye Şereflikoçhisar büyükşehirde oy verdi araçların mazotunu ben verdim, bunu da biliyorsunuz, mazotunu verdiğim halde 15 günden fazla çalışmadı bir yol açtılar işimiz var dediler çektiler gittiler. Daha sonra buradaki bir inşaat firmasının destekleriyle yolların büyük bölümü açıldı. Mustafa Tuna döneminde de burada araç gereç noktasında destek verildi .Gönül isterdi ki verilen söz yerine gelsin o yolların komple açılımında destek olacaklardı, mazotunu da biz verecektik ama işi tamamlamadan gittiler” dedi.

MANSUR BEYİN TOPLANTISINA DAVET ETMEDİNİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ilçemizdeki toplantısına davet edilmediği halde nezaket dahilinde karşıladığını ve belediyeye davet ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Sayın Çelik; “Bu teşkilat toplantısı, beni davet etmediniz, teşkilat toplantılarında biz nezaketen geldik Hoş geldin dedik, davetsiz bir yere Mansur Bey’e nezaketsizlik olmasın diye davet edilmediğim yerde karşıladım Hoş geldiniz dedim, belediyede davet ettim. Daha sonra ben nezaketsizlik olmasın diye oradan gittim belediyede bekledim sağolsun o da bizi kırmadı belediye ziyaretimize geldi yani burada teşkilat toplantısında benim olmam bunu da eleştirmeni anlam veremedim” dedi.

TAKDİR EDİYORUM ŞOV VE ALGIYI GÜZEL YAPIYORSUNUZ

Belediye Başkanı Sayın Çelik açıklamasının son kısmında “Geçmişe atıp da bulunmadan geleceğe bakmamız lazım nasıl başarılı olabiliriz onun mücadelesini vermemiz lazım, eğer ki başarılı olacaksınız başarıyı yakalayacaksanız , Şereflikoçhisar’da 2018’de 160 kilometre asfalt atılmış, siz başarıyı yakalamak için 160 kilometre asfaltın üstüne çıkmanız lazım, ama siz atılan asfaltın yamasını bile yapmıyorsunuz laf üretiyorsunuz algı yaratıyorsunuz,170 kilometre asfalt atarsanız sizi başarılı göreceğiz, E90 da 11 kilometre orta refüj yapılmış siz bir 11 kilometrelik refüj yapın, siz onun bakımını bile yapmıyorsunuz ağaçları kuruttunuz: 15 Temmuz parkı gibi Şehitlik parkı gibi bunlardan büyük parklar yapacaksınız eğer ki geçmişi atıp tutmak yerine başarıyı yakalayacaksınız bu saydıklarımın üstünde daha büyük parklar yapacaksınız  ama siz parkların bakımını dahi yapmıyorsunuz. Caddelerin temizliğini yapmıyorsunuz Ankara Caddesi, Poligon Caddesi, Zafer Okulu Caddesi, Ali Babacan Caddesi şu anda biz bu caddelere dokunmasak pislik götürecek istirham ediyorum gidin görev alanlarınıza bakın çalışmanızı yapın başarıyı yakalarsınız.

Bir noktada takdir ediyorum sizi iyi şov yapıyorsunuz, ufak ufak çalışmaları, dokunuşları çok bir iş yapmış gibi hem şov hem algıya çalışıyorsunuz. Algıya çalışana kadar hizmete ağırlık verin başarıyı yakalayacaksınız.” Dedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER