Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Destek ödemesi yapılacak

AK Parti Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, restoran ve kafelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Gelir kaybı yaşayan lokanta ve kafe gibi işletmelere destek ödemesi yapacağız” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında konuştu. Esnafın bugüne kadar yalnız bırakılmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Lokanta, restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olanlara destek […]

27 Ocak 2021 - 14:21 'de eklendi ve 294 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Destek ödemesi yapılacak

AK Parti Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, restoran ve kafelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Gelir kaybı yaşayan lokanta ve kafe gibi işletmelere destek ödemesi yapacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında konuştu. Esnafın bugüne kadar yalnız bırakılmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Lokanta, restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olanlara destek ödemesi yapacağız” dedi.

RESTORAN VE KAFELERE DESTEK ÖDEMESİ

Yeni bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Lokanta, restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olan, gerçek usulde vergilendirilen ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız. Cirosu 2020 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 50 ve daha fazla azalan işletmelerimize, 2 bin liradan az 40 bin liradan fazla olmamak üzere, ciro kaybının yüzde 3’ü oranında destek ödemesi yapacağız. Bu yeni destek kalemimizin tüm işletmelerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER